Konta osobiste i firmowe

Odpowiedz

Dodanie do API pola ODBIORCY - ignorowany problem ING Księgowość

Dzień dobry,

Czy nikt z Państwa nie ma kontrahentów w budżetówce, JST, oświacie? Mam wrażenie, że ING Księgowość ten problem ignoruje, ale proces automatyzacji faktur nie obejmuje pola ODBIORCY, w efekcie forma faktury, która obejmuje kilkanaście tys. Jednostek Samorządu Terytorialnego, musi być wystawiana ręcznie przez użytkowników ING Księgowość... Przecież to kuriozum! Na Boga dodajcie taką funkcjonalność do API!

  • Jednostki administracji publicznej:

    • Urzędy centralne (np. ministerstwa): kilkadziesiąt jednostek.
    • Urzędy wojewódzkie: 16.
    • Urzędy powiatowe i gminne: ponad 2800 jednostek.
  • Placówki oświatowe:

    • Szkoły podstawowe: ponad 13 tysięcy.
    • Szkoły średnie: kilka tysięcy.
    • Uczelnie publiczne: około 120.
  • Placówki opieki zdrowotnej:

    • Publiczne szpitale: około 600.
    • Przychodnie i inne placówki zdrowotne: kilka tysięcy.
  • Instytucje kultury:

    • Muzea, teatry, biblioteki: kilka tysięcy instytucji.
  • Służby mundurowe:

    • Komendy policji: kilkaset.
    • Komendy straży pożarnej: kilkaset.
    • Jednostki wojskowe: kilkaset.
  • Sądy i prokuratury:

    • Sądy powszechne: około 300.
    • Prokuratury: kilkaset.
  • Instytucje ubezpieczeniowe:

    • Oddziały ZUS: kilkadziesiąt.

 

 

tomhow
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
1
1
27-08-2024
Wiadomość 1 z 2 (1 207 wyświetleń)

Re.: Dodanie do API pola ODBIORCY - ignorowany problem ING Księgowość

Aż się zarejestrowałem.

Oczywiście, że jest problem związany z brakiem możliwości jednoczesnego wskazania nabywcy (podmiotu, który dokonuje zakupu) oraz odbiorcy (podmiotu, który fizycznie odbiera towar lub usługę) na jednej fakturze.

W strukturze DocumentDto, która służy do tworzenia faktury, istnieje obiekt BuyerDto, który zawiera dane nabywcy, takie jak adres, nazwa, numer NIP, itp. API wymaga wypełnienia tych danych, aby prawidłowo utworzyć fakturę.

Ale, brakuje tu pola lub oddzielnego obiektu, który pozwoliłby na wskazanie danych odbiorcy, jeśli są one inne niż dane nabywcy. W praktyce biznesowej często zdarza się, że nabywca i odbiorca są różnymi podmiotami, co wymaga uwzględnienia tych dwóch ról na fakturze.

Problem ignorowany od lat. Kpina.

może moderator odpowie?
wojciechjordanc
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
1
1
27-08-2024
Wiadomość 2 z 2 (888 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Płatności telefonem przez aplikację ING

Jakiś czas temu zmieniłem telefon na Huawei. Okazało się, że nie mogę aktywować płatności telefonem . z czego wcześniej korzystałem bez problemu na telefonie Honor i Oppo. Po wielu próbach udałem się

...

16-02-2025
Re.: Hasło maskowane - pozwólcie nam je wyłączyć!

ING jako bank chwalę, za komunikację, relatywnie dobry UI,

ale z minusów to zazwyczaj ostrzegam przed tym maskowanie.

 

Rozumiem, że dla większości ludzi to jest dobry dodatkowy mechanizm bezpieczeństwa

...

16-02-2025
Problem z logowaniem do Moje ING po dodaniu nowego telefonu

Witam, Wczoraj dodałem nowy telefon do aplikacji Moje ING, otrzymałem SMS-a, że ze względów bezpieczeństwa moje bankowość internetowa została zablokowana. Próbowałem ją odblokować, ale pojawiał się bł

...

14-02-2025
Najbardziej pomocni użytkownicy