Odpowiedz

gra na spadki

Witam, czy jako osoba fizyczna posiadajaca konto maklerskie moge grac na spadki? Jesli tak to na jakich instrumentach i od jakiej kwoty?
Odpowiedz
0 Lajków
mis
mis
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
1
0
26-06-2016
Wiadomość 1 z 9 (34 995 wyświetleń)

Re.: gra na spadki

Jest to możliwe. Z najpopularniejszych instrumentów wchodzą w grę:

- kontrakty terminowe (potrzeba dodatkowej umowy): https://www.gpw.pl/kontrakty_terminowe_instrumenty

- certyfikaty strukturyzowane (m.in. ING Turbo): https://www.ingturbo.pl/akademia lub https://www.gpw.pl/produkty_strukturyzowane_instrumenty

 

Są też b. skomplikowane możliwości np. opcje czy usługa krótkiej sprzedaży.

 

Zacząć można już tak naprawdę od kilku złotych, jeśli mówimy o certyfikatach strukturyzowanych, przy kontraktach jest to trochę więcej i zależy od Biura Maklerskiego. 

---
Jeśli podoba ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
---
Odpowiedz
0 Lajków
BartoszS
Pracuję w ING
Pracuję w ING icon
116
34
30-10-2015
Wiadomość 2 z 9 (34 959 wyświetleń)
PawełB
Pracuję w ING
Pracuję w ING icon
13
2
10-11-2015
Wiadomość 3 z 9 (34 943 wyświetleń)

Re.: gra na spadki

Na polskim rynku jest także kilka funduszy inwestycyjnych grających na spadki. Jeżeli kogoś to interesuje to może być najprostsza opcja takiej inwestycji bez angażowania się w certyfikaty lub inne skomplikowane instrumenty.

Np. Quercus Short, Altus Short. Są też inne - spróbuj poszukać w Google pod hasłem "fundusz" "short".

Obydwa te powyższe fundusze są dostępne w Supermarkecie Funduszy mBanku bez prowizji.

Pozdrawiam,

Odpowiedz
0 Lajków
Believe
Pracuję w ING
Pracuję w ING icon
4
6
15-01-2016
Wiadomość 4 z 9 (34 438 wyświetleń)

Re.: gra na spadki

Oka loko echagex co to jest wymiana nie giłda to giełda hajsowo trzeba trzepać nie wiec loko świat opiera sie na strukrze pienieżnej wiadomo to od zawsze, jest coś takiego jak sinusoida rynkowa wiem, bo wiem co to jest matma, lol nie? Oka życie zawsze bedzie sie operać na pinądzu tak było jest i bedzie wymienny trading że tak powiem lolEmotikon: Bardzo szczęśliwy zam też ang ale lokoEmotikon: Bardzo szczęśliwy Wiec oco kaman szacun to szacun lecz wiemy że nie wszyscy mają go do siebie... tak to było jest i bedzie bazowanie na nierówności społecznej też jest wiem... trzeba z tym żyć moja rada głowa do góry i do przodu lokoEmotikon: Bardzo szczęśliwy

Odpowiedz
0 Lajków
Rerider
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
3
0
05-09-2016
Wiadomość 5 z 9 (33 852 wyświetleń)

Re.: gra na spadki

Dzień dobry,

Czy jest sposób, aby szybko znaleźć certyfikaty w aplikacji na telefon? Ja się je obsługuje? Z akcjami jest prost , są opcje kupuj sprzedaj, a jak to wygląda z certyfikatami?

Odpowiedz
0 Lajków
absalu
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
1
0
14-06-2020
Wiadomość 6 z 9 (27 551 wyświetleń)

Re.: gra na spadki

[ Edytowane ]

Przy certyfikatach trzeba skorzystać ze strony www.ingturbo.pl. Jest w RWD więc dostosuje się do ekranu Twojego telefonu. 

 

I tam będziesz miał możliwość znalezienia dla siebie odpowiedniego certyfikatu. Najpierw po instrumencie bazowym, a potem po poziomie ryzyka jaki się wiąże z konkretnym certyfikatem. Ten drugi element wyrażony jest np. wielkością dźwigni finansowej jaki ma wbudowany dany certyfikat. I teraz jak już znajdziesz coś dla siebie i chciałbyś to kupić, obok nazwy skróconej zaczynającej się od INT... jest przycisk którym skopiujesz go do schowka (spójrz w załącznik - przycisk zaznaczyłem na czerwono). Potem przejście do aplikacji maklerskiej i wklejenie go do formatki zlecenia. 

 

Sam kod zbudowany jest następująco:

IN - ING N.V. jako emitent

T - Turbo, czyli rodzaj certyfikatu

L lub S - Long lub Short

AAA - trzy literowy skrót instrumentu bazowego

12345 - liczba porządkowa certyfikatu wynikająca z kodu nadanego przez KDPW

 

Oczywiście nie jest to tak intuicyjne jak kupno akcji czy ETFów, ale wiąże się to z faktem że tylko emitent (ING N.V.) posiada wiedzę nt. określonych parametrów certyfikatów i nie są to dane dostępne w danych przesyłanych przez GPW do brokerów. Stąd początkiem powinna być strona ingturbo.pl, a potem już powinno pójść z górki Emotikon: Szczęśliwy 

 

---
Jeśli podoba ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
---
BartoszS
Pracuję w ING
Pracuję w ING icon
116
34
30-10-2015
Wiadomość 7 z 9 (27 501 wyświetleń)

Re.: gra na spadki

Chcę spróbować krótkiej sprzedaży. Czy jak kupię kontrakt to mogę go zamknąć w dowolnej chwili jak osiągnę swój target, tak jak ma to miejsce w przypadku gry na long? Proszę o szczegółowe wyjaśnienie jak to działa.

Pozdrawiam, Grzegorz

Odpowiedz
0 Lajków
GrzegorzC
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
9
3
06-09-2020
Wiadomość 8 z 9 (24 436 wyświetleń)

Re.: gra na spadki

"Chcę spróbować krótkiej sprzedaży. Czy jak kupię kontrakt to mogę go zamknąć w dowolnej chwili jak osiągnę swój target, tak jak ma to miejsce w przypadku gry na long?"

 

Te dwa zdania się ze sobą kłócą jeśli chodzi o kontrakty Emotikon: Szczęśliwy Kupując kontrakt otwierasz pozycję długą (na wzrosty). Jeśli chcesz spróbować krótkiej sprzedaży to musisz otworzyć pozycję krótką, czyli sprzedać kontrakt. 

 

Więcej informacji znajdziesz chociażby na naszej stronie... (https://www.ing.pl/indywidualni/inwestycje-i-oszczednosci/inwestycje-gieldowe/kontrakty-terminowe)

 

...zaprzyjaźnionym portalu Edukacja Giełdowa (https://www.edukacjagieldowa.pl/gieldowe-abc/notowane-instrumenty/kontrakty-terminowe/)

czy stronie GPW (https://gieldatoproste.pl/additional_news_type/pochodne/ )

 

Jeśli po lekturze powyższych będziesz miał jakieś dokładniejsze pytania, daj znać. 

---
Jeśli podoba ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
---
Odpowiedz
0 Lajków
BartoszS
Pracuję w ING
Pracuję w ING icon
116
34
30-10-2015
Wiadomość 9 z 9 (24 289 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re.: Kredyt hipoteczny - czas oczekiwania na decyzję

Trzymam kciuki za pozytywną i szybką decyzję dla Ciebie 🙂

28-03-2024
Re.: Kredyt hipoteczny - czas oczekiwania na decyzję

Gratuluję i bardzo dziękuje za informację Emotikon: Szczęśliwy

28-03-2024
Re: Kupno biletów przez CarPlay - czy to żart

Niestety całe ING, tam gdzie nie trzeba to wielce dbają bezpieczeństwo, tak jak z tym CarPlay wymagającym odblokowania tel, albo jak aktywujesz U2F w aplikacji to każde uruchomienie aplikacji wymaga p

...

28-03-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy