Odpowiedz

Zablokowane papiery

Witam
Zakupiłem 8 akcji spółki A i mam je zablokowane. Przeglądając konto w portfelu widnieje że mam 0 a w innym miejscu jest normalnie że zakupiłem 8. Kupiłem akcje spółki B i tam wszystko jest ok 9 akcji 9 w portfelu dostępnych 9
Może wpływ na blokadę tych 8 akcji spółki i A miało to że po złożonym zleceniu zleciłem sprzedaż i ustawiłem stop loss i dlatego automatycznie te akzbe nie są dostepne tylko blokowane czy jest jakaś inna przyczyną zablokowania?
Odpowiedz
0 Lajków
pawwal
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
2
0
09-09-2017
Wiadomość 1 z 5 (10 340 wyświetleń)

Re.: Zablokowane papiery

Sam sobie odpowiedziałeś na pytanie. Emotikon: Szczęśliwy

Tak, akcje wystawione na sprzedaż widnieją jako zablokowane. Możesz je odblokować anulując zlecenie. Jest tak dlatego, żeby nie wystawić dwa razy sprzedaży tych samych akcji.

DarekN
Pracuję w ING
Pracuję w ING icon
159
63
30-10-2015
Wiadomość 2 z 5 (10 239 wyświetleń)

Re.: Zablokowane papiery

Tak jak Pan napisał jest to spowodowane wystawienie przez Pana zlecenia sprzedaży na te akcje.
W momencie wysłania na giełdę zlecenia sprzedaży, które ma zostać uruchomione w momencie osiągnięcia przez papier określonego poziomu (czyli tzw. StopLoss), akcje te są automatycznie blokowane pod wykonanie tego zlecenia.
Zachęcam do odwiedzenia strony : https://www.edukacjagieldowa.pl/moje-inwestycje/#mm01
Znajdzie Pan tam serię, krótkich filmików w przystępny sposób przedstawiających wybrane zagadnienia z tematyki inwestycyjnej.

---
Jeśli podoba ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
Michal_Br
Pracuję w ING
Pracuję w ING icon
17
6
15-03-2017
Wiadomość 3 z 5 (10 234 wyświetleń)

Re.: Zablokowane papiery

Czyli nie ma możliwości żeby ustawić zlecenie, że tak to ujmę"dwukierunkowe". Czyli sprzedaż np. gdy spadnie poniżej 20 zł lub gdy wzrośnie ponad 25.

Odpowiedz
0 Lajków
krzkry0793
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
1
0
29-07-2020
Wiadomość 4 z 5 (3 187 wyświetleń)

Re.: Zablokowane papiery

Wystawienie zlecenia sprzedaży akcji powoduje blokadę tych papierów. Dlatego nie możesz dwukrotnie wystawić na sprzedaż tych samych akcji.

Odpowiedz
0 Lajków
PawełH
Pracuję w ING
Pracuję w ING icon
88
19
15-06-2020
Wiadomość 5 z 5 (3 133 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re.: Zablokowany dostep

kuriozum mialem dzis to samo - jak sie skonczyla twoja sytuacja?

28-03-2024
zablokowany dostep do konta - koniecznosc wizyty w banku?

Witam - dziś otrzymalem sms o tresci "wykryslismy podejrzane transakcje dlatego tymczasowo zablokowalismy bankowosc internetowa, skontaktuj sie z infolinia". Po kontakcie z infolinia otrzymalem inform

...

28-03-2024
Re: Wakacje kredytowe 2024, dochód

Ustawa nie jest jeszcze podpisana. Na tę chwilę nie jesteśmy w stanie odpowiedzieć na Twoje pytanie. Również czekamy na informacje w tej sprawie.

28-03-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy