Odpowiedz

Weryfikacja bankowa

Mam takie pytanie. Czy banki mogą i mają możliwość zweryfikowania klienta pod kątem niekaralności?
Ogólnie czy to stosują czy to raczej zbędne, istotne są tylko i wyłącznie środki?
Chodzi mi o inwestycje bankowe konkretnie. Jak bank bierze środki w depozyt, duże środki, jeśli to ma znaczenie to czy dla banku jest tylko istotne aby środki były "czyste" a to czy osoba była karana czy też nie to nie ma znaczenia? Proszę o fachową odpowiedź, bo to istotne bardzo.
Odpowiedz
0 Lajków
Arekkk91
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
7
0
25-08-2018
Wiadomość 1 z 4 (8 330 wyświetleń)

Re: Weryfikacja bankowa

Arekkk91 Każda wpłata jest identyfikowana - wpłaty dokonasz tylko przedstawiając dokument tożsamości. W Polsce obowiązuje ustawa o przeciwdziałaniu praniu brudnych pieniędzy. Nie ma tu dla nas znaczenia Twój status "niekaralności", każdy ma prawo posiadać konto. Znaczenie jednak ma pochodzenie pieniędzy, które wpłacasz na to konto. I to może podlegać przewidzianej prawem kontroli. Poniżej zamieszczam Ci link do obowiązującej ustawy.



Ustawa z dnia 1 marca 2018 r. o przeciwdziałaniu praniu pieniędzy oraz finansowaniu terroryzmu

Odpowiedz
0 Lajków
Użytkownik nie istnieje
Wiadomość 2 z 4 (8 259 wyświetleń)

Re: Weryfikacja bankowa

Rozumiem, to wiadomo. Czyli jaka by nie była to inwestycja realizowana w banku to banki nie sprawdzają czy klient był karany czy nie, bo o to mi głównie chodzi? To, że środki nie mogą pochodzić z nieodpowiedniego źródła to wiadomo.
Odpowiedz
0 Lajków
Arekkk91
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
7
0
25-08-2018
Wiadomość 3 z 4 (8 213 wyświetleń)

Re: Weryfikacja bankowa

Nie mamy, jako bank, możliwości sprawdzenia, czy klient był karany.

 

 

 

---
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
Odpowiedz
0 Lajków
MarcinB
Były moderator
Były moderator icon
445
143
04-09-2015
Wiadomość 4 z 4 (7 755 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re.: ING nie dba o bezpieczeństwo środków, brak autoryzacji nawet przy przelewach wysokokwotowych

Klucz U2F służy tylko i wyłącznie do zatwierdzenia logowania.  Nie autoryzuje nim żadnych przelewów.

 

 

I tutaj właśnie mamy problem. Ty musisz wpisywać kod z sms żeby wyszedł przelew. Czyli jest to bez

...

19-04-2024
Re: Zapętlony reset aplikacji. Dźwięk powiadomienia

Witaj,
chciałabym pomóc, ale przez Społeczność nie mogę potwierdzić Twoich danych. Jest to ogólny kontakt. Do wyjaśnienia tej sytuacji będzie potrzebne zgłoszenie techniczne. Możemy je przyjąć podczas

...

18-04-2024
Re: ubezpieczenie nieruchomości

Przez Społeczność nie mogę sprawdzić Twojej sytuacji. Jest to ogólny kontakt. Proszę, napisz do nas na czacie w Moim ING od poniedziałku do piątku od 8:00 do 18:00. Specjaliści hipoteczni sprawdzą syt

...

18-04-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy