Jak inwestować

Odpowiedz

Przepisanie konta maklerskiego.

Witam.
Posiadam rachunek maklerski w ing, ale jestem ciężko chory i nie wiadomo ile dni mi zostało do końca życia, więc chciałbym oddać żonie swój rachunek maklerski. Czy istnieje taka możliwość? W tym roku mam sporą stratę, więc nie chciałbym po prostu sprzedawać akcji u siebie i przenosić wszystkiego na konto żony, gdyż wtedy od ewentualnego zysku by musiała zapłacić 20% podatku. Aktualnie małżonka jest współwłaścicielką tego konta, posiada też swoje. 
Z góry dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam.

Odpowiedz
0 Lajków
Mat29
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
2
0
17-09-2020
Wiadomość 1 z 4 (3 797 wyświetleń)

Re.: Przepisanie konta maklerskiego.

Do przeniesienia papierów wartościowych pomiędzy kontami maklerskimi różnych właścicieli potrzebna jest podstawa prawna, np. umowa cywilno-prawna kupna /sprzedaży lub darowizny.
Nasze biuro maklerskie nie prowadzi kont wspólnych.
Odpowiedz
0 Lajków
PawełH
Pracuję w ING
Pracuję w ING icon
88
19
15-06-2020
Wiadomość 2 z 4 (3 778 wyświetleń)

Re.: Przepisanie konta maklerskiego.

Czyli co mam zrobić, darowiznę papierów wartościowych dla małżonki? Co w takim wypadku z rozliczeniem strat z tego roku? Przepadnie to wtedy? 
Inwestujemy wspólnie od wielu lat na moim koncie, żona ma normalnie do niego dostęp logując się na swoje konto. Chciałbym tylko żeby po prostu mogła przejąć to konto ode mnie i nie musiała się męczyć z formalnościami w razie mojej śmierci. Jak rozumiem nie da się czegoś takiego zrobić, tak?

Odpowiedz
0 Lajków
Mat29
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
2
0
17-09-2020
Wiadomość 3 z 4 (3 761 wyświetleń)

Re.: Przepisanie konta maklerskiego.

Nie możemy wskazać co masz zrobić, ponieważ nie świadczymy usługi doradztwa. Kwestie szczegółowych rozliczeń podatkowych najlepiej skonsultować z właściwym Urzędem Skarbowym. Nie jest możliwa zmiana właściciela konta maklerskiego. Zachęcam do kontaktu telefonicznego z naszą infolinią maklerską nr 32 357 00 32 lub 801 127 301 (infolinia dostępna jest w dni robocze w godzinach od 8:00 do 18:00).

Odpowiedz
0 Lajków
PawełH
Pracuję w ING
Pracuję w ING icon
88
19
15-06-2020
Wiadomość 4 z 4 (3 745 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re: Analiza wniosku kredyt hipoteczny

Witam, składałam wniosek przez Specjalistę w dniu 8 marca 2024. Dosyłaliśmy zaświadczenie w międzyczasie więc do analizy trafił dopiero 22 marca. Na stronie, gdzie można sprawdzać status wniosku widni

...

19-04-2024
Kredyt hipoteczny staż pracy

Hey wszystkim ! jestem od dawna zadowolonym klientem ING - miałem konto firmowe, teraz mam prywatne. Miałem też już jeden kredyt hipoteczny, który bezproblemowo spłaciłem. Chciałbym ubiegać się o nowy

...

19-04-2024
Re.: ING nie dba o bezpieczeństwo środków, brak autoryzacji nawet przy przelewach wysokokwotowych

Klucz U2F służy tylko i wyłącznie do zatwierdzenia logowania.  Nie autoryzuje nim żadnych przelewów.

 

 

I tutaj właśnie mamy problem. Ty musisz wpisywać kod z sms żeby wyszedł przelew. Czyli jest to bez

...

19-04-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy