Jak inwestować

Odpowiedz

Makler podatek od sprzedanych akcji

Witam,

Sprzedałem akcje z zyskiem i została naliczona tylko prowizja sprzedaży. Co z podatkiem od zysku? Czy będę musiał naliczyć go samodzielnie? Kiedy będę musiał go zapłacić? Jak rozliczyć się z US? Pozdrawiam. 

Odpowiedz
0 Lajków
GrzegorzC
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
9
3
06-09-2020
Wiadomość 1 z 6 (16 954 wyświetleń)

Re.: Makler podatek od sprzedanych akcji

Zyski\ straty na transakcjach kupna i sprzedaży akcji na GPW są sumowane z całego roku kalendarzowego i na koniec roku otrzymasz PIT 8 c

( dostępny będzie w Moje ING )  w którym będzie uwzględniony  całkowity  zysk lub strata z danego roku.

Jeżeli osiągniesz  zysk musisz do końca kwietnia w danym roku  w głównym zeznaniu podatkowym uwzględnić dochody z rynku kapitałowego i zapłacić podatek 19 % ( nie łączymy z dochodami głównymi ).

Jeżeli osiągniesz stratę to pamiętaj że stratę podatkową z tytułu transakcji na GPW rozliczyć można w przeciągu najbliższych 5 lat, licząc od roku poniesienia tej straty. Rocznie nie może ona przekroczyć 50% wykazanej straty.

 

ZbigniewZ
Pracuję w ING
Pracuję w ING icon
30
5
18-06-2020
Wiadomość 2 z 6 (16 897 wyświetleń)

Re.: Makler podatek od sprzedanych akcji

Dzień dobry,

Rozumiem że podatek od zysków 19% nalicza się do wszystkich transakcji w ING Makler, mam tutaj na myśli certyfikaty long i short ING?

Pozdrawiam.

Odpowiedz
0 Lajków
Tomasz24
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
2
0
20-10-2021
Wiadomość 3 z 6 (13 717 wyświetleń)

Re.: Makler podatek od sprzedanych akcji

Tak, wszystkie sprzedane papiery wartościowe stanowią przychód ze sprzedaży. Innymi słowy do PITu wchodzą wszystkie zamknięte pozycje w danym roku podatkowym.

Odpowiedz
0 Lajków
KrzysztofN
Pracuję w ING
Pracuję w ING icon
56
12
12-06-2020
Wiadomość 4 z 6 (13 715 wyświetleń)

Re.: Makler podatek od sprzedanych akcji

Dziękuję za odpowiedź, 

Czy jest minimalna wartość PLN objęta podatkiem, czy opodatkowana jest każda wartość, nawet przysłowiowa złotówka?

Odpowiedz
0 Lajków
Tomasz24
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
2
0
20-10-2021
Wiadomość 5 z 6 (13 698 wyświetleń)

Re.: Makler podatek od sprzedanych akcji

W sprawach szczegółów dotyczących spraw podatkowych proszę kontaktować się z Urzędem Skarbowym lub doradcą podatkowym.

Odpowiedz
0 Lajków
KrzysztofN
Pracuję w ING
Pracuję w ING icon
56
12
12-06-2020
Wiadomość 6 z 6 (13 663 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re: Zapętlony reset aplikacji. Dźwięk powiadomienia

Witaj,
chciałabym pomóc, ale przez Społeczność nie mogę potwierdzić Twoich danych. Jest to ogólny kontakt. Do wyjaśnienia tej sytuacji będzie potrzebne zgłoszenie techniczne. Możemy je przyjąć podczas

...

18-04-2024
Re: ubezpieczenie nieruchomości

Przez Społeczność nie mogę sprawdzić Twojej sytuacji. Jest to ogólny kontakt. Proszę, napisz do nas na czacie w Moim ING od poniedziałku do piątku od 8:00 do 18:00. Specjaliści hipoteczni sprawdzą syt

...

18-04-2024
Re: Zeskanuj i zapłać

Szkoda, byłaby to bardzo przydatna funkcja.

Niestety, ale "Zapłać rachunek ze zdjęcia lub pliku", to zupełnie inna funkcja, zupełnie nieprzydatna dla klienta indywidualnego, który przy kasie w sklepie

...

18-04-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy