Jak inwestować

Odpowiedz

Konfiguracja systemu, widełki

Dzień dobry

Proszę napisać jak działa PKC w trakcie sprzedaży poprzez ING, gdyż znalazłem w sieci :
"Podstawową zmianą w sposobie realizacji zleceń PKC w stosunku do systemu WARSET jest zasada mówiąca, że część zlecenia napływającego, mogąca się zrealizować wewnątrz widełek (statycznych i dynamicznych), jest zawsze realizowana. Dopiero pozostała część wykraczająca poza widełki może zostać odrzucona bądź przyjęta do arkusza w zależności od konfiguracji systemu. "

 

 

Jest napisane w zależności od konfiguracji systemu..... Czy w ING transakcje PKC poniżej widełek są realizowane, odrzucane czy pozostają w arkuszu do momentu aż będzie oferta kupna w wyznaczonych widełkach?

 

Przykład, wystawiam Stop Loss z PKC po 10 zł - dolne widełki wtedy są po 9 zł. Ktoś wystawia kupno za 5 zł. To czy transakcja taka zostanie zrealizowana po 5 zł czy w ogóle niezrealizowana z uwagi na fakt, iż kupno jest poniżej widełek?

Odpowiedz
0 Lajków
AdrianK
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
2
0
08-06-2020
Wiadomość 1 z 4 (2 603 wyświetleń)

Re.: Konfiguracja systemu, widełki

Przekazuję odpowiedź bezpośrednio od maklerów. Gdybyś potrzebował coś więcej przegadać - zadzwoń do nich (32 357 00 32). Wszystko pisemnie opisać  bez wymiany pytań jest trudno.

 

"Sposób realizacji zleceń z limitem PKC określony jest przez GPW w „Szczegółowych Zasadach Obrotu Giełdowego w Systemie UTP”. Nasze biuro maklerskie nie stosuje odrębnych regulacji w tym zakresie. Odpowiadając na Pana pytanie: jeśli GPW rozszerzy dolne widełki do 5 zł to zlecenie sprzedaży Stop loss może się z tą ceną zrealizować."

Odpowiedz
0 Lajków
DarekN
Pracuję w ING
Pracuję w ING icon
159
63
30-10-2015
Wiadomość 2 z 4 (2 582 wyświetleń)

Re.: Konfiguracja systemu, widełki

Ok. Czyli rozumiem, że nie zrealizuje się zlecenie poniżej aktualnych widełek. Czyli PKC na sprzedaży nie widzi w arkuszu zleceń ofert kupna poniżej dolnych widełek?

Odpowiedz
0 Lajków
AdrianK
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
2
0
08-06-2020
Wiadomość 3 z 4 (2 572 wyświetleń)

Re.: Konfiguracja systemu, widełki

Cześć,

odpowiedź poniżej Emotikon: Szczęśliwy 

 

"Zlecenia kupna poniżej dolnych widełek są widoczne dla innych zleceń, w tym dla zleceń sprzedaży PKC.

Zlecenie sprzedaży z limitem PKC nie ma dolnego ograniczenia cenowego realizacji zlecenia.

Jest ono wykonywane zgodnie z zasadami określonymi przez GPW."

---
Jeśli podoba ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
---
Odpowiedz
0 Lajków
BartoszS
Pracuję w ING
Pracuję w ING icon
116
34
30-10-2015
Wiadomość 4 z 4 (2 475 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re.: Kredyt hipoteczny - czas oczekiwania na decyzję

Tak, wczoraj dostaliśmy informację o zakończonej analizie i wstępną decyzję. Ja śledzę wpisy o ich czasach procesowych i były zgodne ze stanem faktycznym. Dzisiaj nadal są wnioski z 4.03 - czas analiz...

28-03-2024
Re: Kupno biletów przez CarPlay - czy to żart

Przepraszamy za dłuższy czas odpowiedzi. Temat jest analizowany po naszej stronie. Damy znać jeśli wprowadzone będą zmiany w tym zakresie.

28-03-2024
Re.: Kredyt hipoteczny - czas oczekiwania na decyzję

Dzień dobry,

Czy ma już Pani decyzję?

Ja złożyłam wniosek 6.03, od 8.03 jest w analizie. Nie proszono mnie o dodatkowe dokumenty, miałam operat zewnętrzny, 19.03 ING sprawdzał mnie w BIK i nadal beż żad

...

28-03-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy