Odpowiedz

IKE ING/EMERYTURA

Witam, 

 

Posiadam taki produkt o nazwie IKE ING, założony podczas podpisywania umowy kredytowej. Jeśli chciałabym z tego zrezygnować, jest taka możliwość? I co ze zgromadzonymi na nim środkami, jeśli wypłaci się je wcześniej niż po osiągnięciu wieku emerytalnego. 

 

Pozdrawiam 

 

Odpowiedz
0 Lajków
Yasuri
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
2
2
08-01-2021
Wiadomość 1 z 2 (2 344 wyświetleń)

Re: IKE ING/EMERYTURA

Jeśli wycofujesz całość zgromadzonych pieniędzy z IKE przed osiągnieciem uprawnień do wypłaty, to jest to równoznaczne z zamknięciem IKE. Pobierzemy wtedy podatek Belki - czyli 19%. Zwrot nastąpi w terminie nie dłuższym niż 7 dni od daty złożenia dyspozycji. Taką dyspozycję możesz złożyć w dowolnej placówce bankowej.

**
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Moja odpowiedź Ci pomogła? Zaakceptuj ją jako rozwiązanie!
SebastianM
Moderator
Moderator icon
71
11
03-03-2023
Wiadomość 2 z 2 (2 290 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Zajęcie komornicze

Dlaczego ING blokuje nadwyżki kwoty wolnej od zajęcia komorniczego i nie zwraca jej z początkiem nowego miesiąca przy zbiegu egzekucji? Pieniądze od 2 lat co miesiąc są przetwarzane na kontach a nie m...

01-03-2024
Re: Re.: Nowy wygląd Mojego ING

Pomysł, każdy kto jest niezadowolony niech wrzuci adekwatną niską ocenę aplikacji w app store lub google play, jest to jedyny wskaźnik który może zainteresować osoby decyzyjne.

29-02-2024
Re: Re.: Nowy wygląd Mojego ING

Zgadzam się ze wszystkim co powyżej, aplikacja jest fatalna. Myślę że dopóki temat nie nabierze rozgłosu lub nie dotrze do kogoś komu zależy raczej nikt w ing nic nie zrobi.
Przy najbliższej wizycie w ...

29-02-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy