Zajęli się "Wiórami" na poważnie! Praca w drewnie dla zabawy, przekształciła się w udany biznes

Wszystko zaczęło się pewnego leniwego, zimowego popołudnia, kiedy ze swoimi córeczkami robiliśmy drewniane mebelki dla dzieci - zaczyna historię o „Wióry Lecą” Kasia Sawko, założycielka firmy. Zainspirowana sielankowym wieczorem z rodziną zaprosiła przez Facebooka swoje koleżanki do wspólnej pracy w drewnie. Tak zaczęła się jej przygoda z biznesem.

- Miałyśmy być we cztery, ale na wydarzenie zapisało się aż trzysta osób! - mówi dalej. - Zobaczyliśmy z Michałem, że jest okazja i zdecydowaliśmy się ten dar od losu wykorzystać- dodaje.
Firma zaczęła się rozwijać i, jak w przypadku wielu tego typu inicjatyw, Kasia i Michał stanęli przed wyborem:  zająć się „Wiórami…” na poważnie czy traktować je jako dodatek do dotychczasowej pracy. Była niepewność i stres, ale kiedy podjęli decyzję, poczuli ekscytację.
- Rzuciliśmy etaty po trzech miesiącach - dodaje Kasia.  - Marzyliśmy, żeby nie klikać.
- No i dlatego teraz Kaśka głównie klika - wtrąca Michał.

To, co niezbędne dla Twojej firmy na start – sprawdź!

Obecnie „Wióry lecą” to przestrzeń przyjazna zarówno kompletnym żółtodziobom, jak i weteranom sztuki stolarskiej. Pierwsi mogą przyjść na kursy, drudzy skorzystać z warsztatu i narzędzi, a także doszlifować swoje umiejętności dzięki kontaktom z innymi adeptami sztuki pracy w drewnie. Kasia i Michał dają możliwość stworzenia własnych mebli nie tylko w Warszawie, ale także w całej Polsce podczas objazdowych wydarzeń.  Jak sobie dają radę z taką rozmaitością zajęć?
- My w tym jesteśmy cali - odpowiada Kasia. - Od początku to było bardzo osobiste.

 Początki bywają różne, ale bez nich nie byłoby Wióry Lecą. Dlatego Kasia z Michałem przygotowali kilka rad, które pomogą w początkach Twojemu biznesowi:

  • Nie czekaj długo, tylko testuj swoje pomysły.
  • Słuchaj swoich przeczuć.
  • Nie bujaj w obłokach, stąpaj po ziemi.
  • Jeśli chcesz od razu rzucić robotę i przejść na swoje, szczególnie po kursie pozytywnego myślenia, to się zatrzymaj i przemyśl tę decyzję.