Porozmawiajmy o przyszłości finansowej - wyzwanie emerytura

Zobacz, co radzi ekspert i zacznij działać. Tomasz Jaroszek - dziennikarz finansowy, przedsiębiorca i inwestor giełdowy, autor bloga Doradca.tv podpowiada, jak zadbać o swoją przyszłość w cyklu rozmów Porozmawiajmy o przyszłości finansowej.

 

Wideo z cyklu "Porozmawiajmy o przyszłości finansowej"

Jak zaplanować swoją emeryturę? Odcinek 1

Niskie oprocentowanie pieniędzy na lokatach zachęca do inwestowania, np. na giełdzie. Czy jesteś na to gotowy? O czym trzeba wiedzieć, żeby inwestować w sposób odpowiedzialny i kontrolować ryzyko, jakie się z tym wiąże. Zobacz, co podpowiada Tomek Jaroszek i futurolog Kacper Nosarzewski.

 

Jak zacząć myśleć o emeryturze? Odcinek 2

Dlaczego nie myślimy o sobie za 30 lat? Co sprawia, że przyszły Ja jest nam tak doskonale obojętny, że nie planujemy jego przyszłości? O mózgu i pewnej niedoskonałości, jaką wszyscy odziedziczyliśmy opowiedzą w drugim odcinku "Porozmawiajmy o przyszłości Finansowej" Tomek Jaroszek i psychoterapeutka Maria Rotkiel. 

 

Jak zabezpieczyć siebie i firmę? Odcinek 3

Dlaczego przedsiębiorcy nie planują swojej odległej przyszłości? Jest kilka powodów dlaczego tak się dzieje, a jeden z nich to popularne stwierdzenie, że: „Firma to ja. Jak ona osiągnie sukces to i ja go osiągnę, więc… cała para w firmę!”. Jednak różne rzeczy się mogą wydarzyć w następnych 20-30 latach i odłożone osobne środki mogą się bardzo przydać. O przedsiębiorcach, zabezpieczeniu biznesu i swojej emerytury opowiedzą w trzecim odcinku „Porozmawiajmy o Przyszłości Finansowej” Tomek Jaroszek i założycielka Plan be Eco Agnieszka Maciejowska.