Nowa jakość wnętrz w centrali ING na Roździeńskiej 41

Zawsze kierujemy się zasadą aby przestrzenie, w których pracownicy spędzają dużą część swojego czasu, były wygodne i przyjazne dla oka. Modernizujemy je więc zgodnie z ideą ,,office like home’’, bo wierzymy, że komfort psychiczny naszych pracowników jest najważniejszy! W ostatnim czasie zakończyliśmy kolejny etap modernizacji wnętrz centrali w Katowicach przy ul. Roździeńskiej 41. Liczymy, że nowa przestrzeń wniesie wiele pozytywów zwłaszcza w tak trudnych czasach z jakimi się wszyscy mierzymy.

 

Kiedy w 2019 r. zainaugurowaliśmy modernizację budynku przy ul. Roździeńskiej 41 w Katowicach, przyświecał nam jeden cel - przytulnie i różnorodnie!

Nowe wnętrza zdominowało połączenie zieleni z czernią i energetyzującą pomarańczą. Najważniejszym elementem dekoracyjnym, a zarazem funkcjonalnym stały się  rośliny, które dotleniają oraz oczyszczają powietrze. Prace rozpoczęliśmy od remontu parteru oraz I piętra Centrali. Do projektu elewacji oraz centrum szkoleniowego zaprosiliśmy architektów z zewnętrznej firmy – TTAT. Piętra IV i V zaprojektowały dwie architektki z Zespołu Real Estate & Projects – Aleksandra Godula- Żylska oraz Zuzanna Pisarczyk. A jak wspominają pracę nad projektem?

 

Już sam zamysł wykonania projektu aranżacji wnętrz z Zuzą wydał mi się bardzo inspirujący - zwykle realizujemy projekty innych architektów, a tym razem to my miałyśmy zająć się koncepcją! W projekcie wykorzystałyśmy doświadczenia ze współpracy z naszymi najlepszymi biurami. Chciałyśmy stworzyć wnętrze kontrastowe - w opozycji do „czarnego” parteru barwne, ciepłe i przytulne piętra. Podsumowując projekt – inspirująca współpraca i sztuka kompromisu pracy zespołowej. Była to również miła odmiana w pracy menagera projektu - Ola. 

 

- Zaprojektowanie przestrzeni biurowej dla naszych kolegów było dużym wyzwaniem i niezwykłą przygodą. Budynek przeszedł metamorfozę zmieniając się z typowego biurowca w nowoczesne wnętrze typu open space. Przestrzeń małych zamkniętych pomieszczeń została zastąpiona powierzchnią w której współpraca i komunikacja pomiędzy zespołami stanowi podstawę codziennego działania. Przy projektowaniu połączyłyśmy wiedzę z zakresu projektowania wnętrz z wieloletnim doświadczeniem pracy na open space. Chciałyśmy stworzyć energetyczne, pozytywne, kolorowe wnętrza, które będą kontrastować z industrialnym, otoczeniem budynku, czernią elewacji strefy wejścia oraz pierwszego piętra. Typowe białe wyposażenie naszych biur zostało podkreślone przez kolorowe posadzki, meble ze sklejki i rozmieszczone na ścianach charakterystyczne czarno-białe grafiki. Projektując dwie kondygnacje cały czas myślałyśmy o pracownikach Contact – Center, którzy będą tam pracować w systemie 24/7. Teraz przed nami kolejne wyzwanie, jakim jest zaprojektowanie dwóch kondygnacji pośrednich. Planuje stworzenie monochromatycznych wnętrz, stanowiących pomost pomiędzy ciemnymi dolnymi piętrami i kolorową górą - Zuza.

 

Chcielibyśmy Wam pokazać, jak budynek przy ul. Roździeńskiej 41 w Katowicach zmieniał się na przestrzeni ostatnich lat, bo jeszcze nie tak samo temu...

 

 • Kasetony na suficie, ciężkie i ciemne ścianki działowe, a także nieśmiertelna paprotka w rogu ( J ), nieco przytłaczały swoją stylistyką nawiązując do minionej epoki.

1.jpg 2.jpg

 

 • Przestrzenie dedykowane wyciszeniu i relaksowi, wydawały się być zimne i niezbyt przyjazne. 

3.jpg 4.jpg

 

Na co postawiliśmy:

 • Nowoczesna wykładzina,
 • Regulowane biurka i krzesła,
 • Dające światło i przestrzeń powierzchnie open space,
 • Roślinność, która oczyszcza i dotlenia powietrze.

Dziś Roździeńska wygląda tak …..

 • Pomieszczenia wspólne charakteryzuje teraz przestrzenność i ład oraz ciekawa gra kolorów.

5.jpg 6.jpg

 

16.jpg 17.jpg 18.jpg

 

 • Kolorowe ściany nastrajają pozytywną energią i inspirują do kreatywnego myślenia

7.jpg 8.jpg

 

 • Nowoczesność, tradycja i humor? Tak powstała nasza mapa regionów Polski! Czym jest kuch, gdzie króluje żubr i co łączy Poznań z jeżami? Dowiesz się wszystkiego chodząc po naszych piętrach

9.jpg 10.jpg 11.jpg

 

 • ING Fun i Way Finding w języku śląskim! Bawi i uczy

12.jpg 13.jpg

 

 • Szkolenie w „Bieszczadach” i spotkanie na „Kaszubach”? Z nami to możliwe:

14.jpg 15.jpg

 

W grudniu zakończyły się również prace z remontem II oraz III piętra, dzięki czemu możemy się pochwalić, że wszystkie kondygnacje w budynku przy ul. Roździeńskiej zostały zmodernizowane i obecnie mamy ok. 250 stanowisk pracy oraz centrum szkoleniowe, mogące zorganizować jednorazowo szkolenia dla ok. 100 osób.