Najlepsze „zielone” blogi w Polsce

Jak być bardziej eko? Na początku najprościej wprowadzić małe zmiany. Wkrótce okaże się, że te mogą przynieść wymierne korzyści. Bo bycie eko, często pozwala zaoszczędzić pieniądze na koncie. Zobacz nasze zestawienie najciekawszych polskich blogów o ekologii, które zainspirują Cię do życia w zgodzie z naturą i pomogą postawić kilka pierwszych kroków tym kierunku.

 

Co ekonomiczne, to ekologiczne – oszczędzaj Ziemię i swoje pieniądze. Sprawdź jak>

 

  • Na nowo śmieci - prowadzony przez Julię Wizowską blog to prawdziwa skarbnica wiedzy na temat życia w duchu zero waste i domowego upcyklingu. Oprócz podanej w przystępny i ciekawy sposób teorii, znajdziemy tu całe mnóstwo praktycznych porad, jak nadawać nową funkcję niepotrzebnym już nam przedmiotom. Jeśli lubicie DIY, z Julią na pewno spędzicie wiele przyjemnych chwil. Zobaczycie np., jak zrobić foremki do pierników ze starych puszek aluminiowych, pokrowiec ze zniszczonego parasola albo przyjazne dla ciała i środowiska kosmetyki z resztek żywności.

 

  • EkoEksperymenty - autorka bloga -Dorota - zaprasza czytelników do swojego prywatnego świata, w którym udało jej się osiągnąć niemal pełną symbiozę z naturą. Rower zamiast samochodu? Warzywa z przydomowego ogródka zamiast zakupów w hipermarkecie? Dorota udowadnia, że to naprawdę jest możliwe. Jak gotować i nie marnować? Dlaczego weganizm? Jak ograniczyć produkcję śmieci, mając w domu malutkie dziecko? Na te i wiele innych pytań poznacie odpowiedzi, czytając EkoEksperymenty.

 

  • Proste Miasta - z sielskich krajobrazów przenosimy się wprost do tętniącego życiem miasta. Autorka bloga - Beata - udowadnia, że być EKO można także, mieszkając w centrum betonowej dżungli. Lektura wpisów dostarczy Wam wielu wskazówek na temat ekologicznego przemieszczania się po metropolii, redukcji plastiku w codziennym życiu (np. dzięki liście lokali „bez słomki”) czy przyjaznej dla planety miejskiej mody. Zamiast wyrzeczeń, Beata proponuje metodę „małych kroków”, bo przecież każda ekozmiana ma znaczenie!

 

  • Wielki Zachwyt - autorką bloga jest Basia, mama 6-letniego Michała i 9-letniego Antoniego. Blog skierowany jest przede wszystkim do rodziców, którzy pragną wychowywać swoje dzieci w atmosferze szacunku i miłości do przyrody. Basia opisuje i fotografuje naturę w taki sposób, że każdy natychmiast nabierze ochoty na rodzinny wypad za miasto.

 

  • Eko-logicznie  - teraz czas na blog o ekologii w skali marko. Autor - Przemek Poszwa -  pisze o ekologii z punktu widzenia inżyniera-naukowca: weryfikuje mity, wyjaśnia trudne teorie, proponuje ciekawe rozwiązania. Na czytelników czekają tu najnowsze eko-raporty i merytoryczne rozprawianie się z popularnymi, lecz nie do końca prawdziwymi  przekonaniami na temat wpływu człowieka na środowisko naturalne.

 

  • Ograniczam się - autorka bloga - Kasia Wągrowska -  nazywana bywa polską Marie Kondo! Dlaczego? Motto strony to: od nadmiaru do umiaru. Kasia pisze o ograniczaniu odpadów, świadomej konsumpcji i ekonomii współdzielenia. Autorka podchodzi jednak do tematu w sposób lekki i swobodny - ze świadomością, że codzienne „bycie EKO” to często mniejsze lub większe potyczki, które nie zawsze kończą się sukcesem.

 

  • Przystanek-Eko - blog zwraca uwagę bardzo kompleksowym podejściem do tematu ekologii. Przeczytamy tu wartościowe artykuły m.in. o ekologicznym budownictwie, ekologii w biznesie, ekologii w mediach i motoryzacji.

 

  • Green-Projects - prowadzony przez Jakuba Mizernego blog to wiarygodne źródło cennych informacji z zakresu: zmian klimatycznych, zielonej energii, zanieczyszczenia środowiska, zrównoważonego transportu i eko-technologii. Dużo statystyk, popartych fachową wiedzą i rzetelnym researchem artykułów - w ten projekt zdecydowanie warto się zagłębić.