Kobiety to lwia część ING Banku Śląskiego

W ING kobiety bohaterkami są każdego dnia, dlatego dzisiaj liczy się tylko świętowanie! Dlaczego? Statystyki mówią same za siebie! 70 proc. pracowników naszego banku to kobiety. Panie nie ustępują panom także jeśli chodzi o władzę. W ING Banku Śląskim kobiety zajmują 53 proc. wszystkich stanowisk kierowniczych i managerskich. Również w samym zarządzie banku panie mają swoją mocną reprezentację.

Od samego Zarządu, przez wszystkie szczeble managerskie, kobiety odgrywają w ING ważną rolę. Nawet w tradycyjnie „męskich” działach jak IT, w ING co trzeci pracownik jest kobietą. Tymczasem według raportu TMT Predictions 2016 opracowanego przez Deloitte w branży IT pracuje zaledwie 25 proc. pań. Możemy więc mówić o sukcesie – wyprzedzamy rynek. Biorąc pod uwagę, że panowie są w mniejszości - dzień kobiet w ING trwa cały rok Emotikon: Mrugający

Co więcej - ING znalazła się w zaszczytnym gronie firm prezentowanych w indeksie Równości Płci w sektorze finansowym w 2017 r. (ang. Financial Services Gender-Equality Index, BFGEI) opublikowanym przez magazyn Bloomberg.

Indeks został ogłoszony w styczniu btego roku w Londynie i jest narzędziem pomiaru statystyk dotyczących różnic płci, polityk pracowniczych, ofert produktowych świadomych różnic płci, jak również wsparcia społeczności i zaangażowania.

Bank od lat stosuje dobre praktyki, które wspierają różnorodność i zapewniają równe traktowanie. – Siła naszego banku płynie z różnorodności zespołów. Dzięki wielu perspektywom, doświadczeniom, opiniom - nasze zespoły tworzą lepsze rozwiązania biznesowe. Wierzymy, że ciepłą atmosferę pracy w ING budujemy dzięki otwartości, poszanowaniu odmienności i pomaganiu innym w osiąganiu sukcesów - mówi Katarzyna Sowińska-Bonder, dyrektor Centrum Polityki Rozwoju i Rekrutacji.

W naszych wielopokoleniowych zespołach, wszyscy uczą się od siebie nawzajem, każdy wnosi wartość. - Mamy spójne praktyki zarówno względem naszych pracowników jak również klientów i dotyczy to wszystkich aspektów różnorodności. W takim środowisku każdy może realizować swój potencjał niezależnie od tego czy jest kobietą, czy mężczyzną. Niech dzień kobiet będzie okazją do spojrzenia na różnorodność w szerokiej perspektywie – mówi Ewa Górska, Diversity Officer. 

 

Komentarze
Konto usunięte
‎08-03-2017 13:19

Wszystkiego najlepszego dla wszystkich Pań. Emotikon: Szczęśliwy

Zastanawia mnie tylko dlaczego na tym zdjęciu zamieszczonym do wpisu jest tak mało uśmiechu?

Wobec tego życzę jeszcze dużo słońca i uśmiechu każdego dnia!

 

Użytkownik nie istnieje
JoannaZ Menedżer społeczności
‎09-03-2017 11:23
Dziękujemy - cel na ten rok uśmiechać się więcej! Emotikon: Szczęśliwy
JoannaZ
Menedżer społeczności
Menedżer społeczności icon
115
102
10-08-2015