Jedna karta, wiele walut - w sam raz na wakacje

Podczas wakacji liczy się odpoczynek. Głowa wolna od zmartwień, zaległości w pracy, rachunków i obowiązków. Trudno jednak cieszyć się zagranicznym wypadem, jeśli wciąż przeliczasz to, ile kosztuje przewalutowanie płacąc za lokalne przysmaki w restauracji. Jak tego zmartwienia uniknąć? Rozwiązanie jest proste! 

Jedna karta - wiele walut

Jeśli posiadasz już kartę Visa Zbliżeniowa do swojego konta w PLN i wybierasz się na wakacje, możesz podłączyć do niej jedno lub kilka kont walutowych w ING Banku Śląskim. Dzięki temu, będziesz mógł płacić jedną kartą podczas wakacji.

Karta sama rozpozna, w jakiej walucie płacisz i automatycznie obciąży rachunek w odpowiedniej walucie. Na przykład: podróżując z Polski do Hiszpanii, za obiad w naszym kraju zapłacisz złotówkami z konta osobistego, a nad wybrzeżem Costa Brava już w euro z konta walutowego. Wszystko to jedną kartą, dzięki podłączeniu do niej  konta walutowego  w euro. Do karty Visa Zbliżeniowa możesz podłączyć aż 3 konta, w 3 różnych walutach - dolarach, euro i funtach brytyjskich. Głównym rachunkiem karty wciąż pozostanie konto w złotówkach – to, dla którego karta została wydana.

Sprawdź jak płacić bez prowizji za granicą

Jak skorzystać z funkcji wielowalutowej dla Twojej karty?

Na początek, złóż wniosek o wydanie karty Visa Zbliżeniowa do swojego konta w PLN w  ING Banku Śląskim - jeśli jeszcze jej nie posiadasz. Kolejnym krokiem będzie założenie rachunku w wybranej walucie obcej. Może to być rachunek w dolarach, euro lub funtach brytyjskich. Konieczne jest zasilenie nowego konta środkami - inaczej będzie przecież mało przydatne. Następnie, za pomocą bankowości internetowej Moje ING, podłącz konto walutowe do swojej karty Visa Zbliżeniowa.

Co warto wiedzieć 

Zagraniczne transakcje bezgotówkowe rozliczone z konta walutowego, czyli płatności w sklepach, restauracjach i za zakupy internetowe nie są obarczone prowizją za przewalutowanie, jeśli tylko będziesz mieć wystarczającą ilość środków na koncie, w którego walucie chcesz płacić. Warto więc upewnić się, czy płacąc za granicą, na koncie walutowym będzie taka ilość środków, jaka konieczna jest do wykonania transakcji. W przeciwnym wypadku, transakcja obciąży konto w PLN.

Jeśli zależy Ci też na używaniu bankomatów poza granicami kraju, skorzystaj ze specjalnej opcji - pakietu wypłat gotówki za granicą!

Jeden pakiet  kosztuje 15 zł, jest aktywny przez 30 dni, a zaczyna działać dzień po zakupie usługi. Przez ten okres możesz wypłacać gotówkę w walucie obcej z bankomatów i nie zapłacisz za to prowizji! Aktywować pakiet możesz przez bankowość internetową i aplikację Moje ING mobile, także będąc już za granicą.

Wypłacaj gotówkę za granicą bez prowizji – sprawdź promocję

Pakiet wypłat gotówki za granicą można kupić od 1 czerwca do 30 września włącznie. Jeśli zechcesz, możesz kupić kolejny pakiet po zakończeniu poprzedniego. 

Dlaczego warto?

Przede wszystkim dlatego, że na wakacjach powinieneś cieszyć się wakacjami, a nie myśleć o niepotrzebnych wydatkach. Podłączenie konta walutowego do karty Visa Zbliżeniowa jest łatwe i można je od niego odłączyć w każdym momencie. Jeśli chcesz więc podczas urlopu odetchnąć pełną piersią i oczyścić głowę - to rozwiązanie dla Ciebie!

Komentarze
chfast Nowy w branży
‎23-10-2017 23:14

A jak wygląda kwestia przewalutowania w przypadku płatności w innych walutach niż PLN, EUR, USD, GDB?

Jeżeli chcę np. zapłacić w koronach czeskich, to nastąpi przewalutowanie na EUR (VISA używa EUR jako waluty rozliczeniowej) i dalej na PLN?

chfast
Nowy w branży
Nowy w branży icon
1
0
23-10-2017
MartynaC Moderator
‎24-10-2017 23:23

Jeśli zapłacisz kartą VISA Zbliżeniową w koronach czeskich, płatność przewalutujemy bezpośrednio z tej waluty na złotówki. Pod uwagę bierzemy kurs organizacji płatniczej VISA, z dnia rozliczenia danej transakcji. Za płatność kartą w innej walucie pobierzemy prowizję 3% kwoty transakcji. 

MartynaC
Moderator
Moderator icon
154
33
12-04-2017
wciesiel Nowy w branży
‎25-06-2018 16:05

Dlaczego nie mogę znaleźć tej opcji na moim koncie firmowym? Źle szukam, czy to opcja tylko dla "cywili"? Jeżeli tylko dla cywili - to kiedy będzie dostępna dla Visa Business zbliżeniowa / Konto Direct dla Firmy ?

 
wciesiel
Nowy w branży
Nowy w branży icon
1
0
25-06-2018
MateuszF Moderator
‎26-06-2018 15:59

Teraz kartę wielowalutową udostępniamy tylko klientom indywidualnym. Na razie nie planujemy wprowadzić tej karty dla klientów firmowych. Twoją opinię na temat dostępności karty wielowalutowej przekażemy do odpowiedniego zespołu.

MateuszF
Moderator
Moderator icon
175
42
12-04-2017
PiotrS Doradca z ambicjami
‎27-07-2018 00:50

Proszę o informację w jaki sposób mogę wypłacić euro z bankomatu bezpośrednio z konta walutowego kartą wielowalutową. Miałem taką sytuację w Grecji, chcąc wypłacić euro z bankomatu Euronet przy sprawdzaniu salda bankomat podał saldo konta w euro a przy wypłacie przeliczał z konta złotówkowego

PiotrS
Doradca z ambicjami
Doradca z ambicjami icon
4
1
27-07-2018
MartynaC Moderator
‎28-07-2018 11:15

Przed wypłatą, sprawdź czy na koncie walutowym w EUR zapewniłeś odpowiednie środki na wypłatę oraz czy konto jest podłączone do karty. Dodam, że bankomaty jak i terminale za granicą mają często możliwość wybrania waluty, w której dana transakcja ma być rozliczona. Możliwe, że wtedy wybrałeś PLN. Taka informacja pojawia się na ekranie bankomatu. Jeśli chcesz aby transakcja została rozliczona z konta walutowego EUR, wybierz w takiej sytuacji na ekranie "euro". 

MartynaC
Moderator
Moderator icon
154
33
12-04-2017