Jak zmieniliśmy nasze wnętrza, żeby w pracy czuć się jak w domu

Właściwa aranżacja przestrzeni biurowej ma szczególne znaczenie nie tylko dla komfortu pracy ale też  kreatywności. Twórcze myślenie, można skutecznie stymulować - na przykład przez dostosowanie architektury wnętrz biura do potrzeb pracowników i charakteru miejsca pracy. Właśnie dlatego konsekwentnie zmieniamy nasze wnętrza biurowe, które stają się bardziej przytulne i różnorodne. Jak zrobiliśmy to w Warszawskiej centrali?

 

W 2019 r. w związku z zapotrzebowaniem na dodatkowe stanowiska do pracy adaptowaliśmy nową powierzchnię na 4 piętrze centrali w Warszawie. Ponad 800m2 zostało przygotowane kierując się zasadą przyjaznego i funkcjonalnego biura.

Początkowo zakładaliśmy mniejszą ingerencję w dotychczasową przestrzeń ale ze względu na lepsze doświetlenie powierzchni biura konieczne było wyburzenie istniejącej ścianki. Wybudowane nowe pokoje spotkań są już w całości przeszklone, a  dzięki zastosowaniu szkła giętego stały się również wyróżnikiem piętra.

 

Salki spotkań ING od kuchni.jpg

 

Poczuć się jak w domu

Powierzchnia została zaprojektowana zgodnie z najnowszymi trendami dla biur m.in. „office like home”. W strefie wejściowej  znalajduje się teraz odpowiednik salonu w domu, który pełni rolę chilloutu i miejsca spotkań. Strefa naturalnie łączy się z salą konferencyjną, która pełni również rolę przestrzeni dla relaksu, w zależności od potrzeb. Stół pingpongowy na przykład jest wykorzystywany również dla celów spotkań. Składane ściany pozwalają na elastyczne wykorzystanie powierzchni – tłumaczy Judyta Banasiak-Słomiany, architekt Zespołu Real Estate & Projekty Budowlane w Katowicach, która nadzorowała modernizację.   

 

 ING jak w domu.jpg

 

3.jpg

 

stół pinkpongowy.jpg  

Pozostała funkcja przestrzeni jest mieszana. Większość to open space z elastycznymi stanowiskami pracy, oddzielonymi - podobnie jak na pozostałych piętrach - pokojami spotkań. – tłumaczy Judyta Banasiak-Słomiany, architekt Zespołu Real Estate & Projekty Budowlane w Katowicach, która nadzorowała modernizację.  

open space ING.jpg

przestrzenie biurowe ING.jpg

Przyjazne wyposażenie wnętrz

 

W przestrzeni wykorzystaliśmy dotychczasowe elementy wyposażenia wnętrz m.in. : biurka podnoszone elektrycznie, które pozwalają na regulację wysokości blatu,lampy dekoracyjne z właściwościami  akustycznymi, które zmniejszają hałas na open space, oraz wolnostojące budki telefoniczne.

 

budka telefoniczna ING od kuchni.jpg


To właśnie w nich pracownicy mogą spokojnie rozmawiać, nie zakłócając pracy innym pracownikom. Ważną częścią naszych przestrzeni jest zieleń i kwiaty, które dodają domowej przytulności wnętrzom.

Na ścianach znalazły się też elementy graficzne, które zostały zaprojektowane specjalnie dla powierzchni LAB w banku. W przestrzeniach wykorzystaliśmy neony, plakaty, grafiki na szybach, które nawiązują do serii Avengers.

 

avengers space.jpg


Zgodnie z planem w 2019 oddaliśmy również do użytku dwa zmodernizowane chillouty na 19 i 20 piętrze warszawskiej centrali. Tym razem motywem przewodnim jest w nich zieleń. Oprócz zieleni naturalnej wykorzystaliśmy tapety z motywem zieleni, a na piętrze 19 specjalnie zaprojektowane i wykonane przez artystkę – Magdalenę Karpińską – murale.              

 

mural.jpg 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

chill out ING.jpg

Komentarze