Jak wypożyczyć samochód elektryczny? Instrukcja krok po kroku dla eCar od Taurona i innogy.go

Długie powroty z pracy mogą już odejść w zapomnienie. Zamiast uciążliwego stania korkach - przejazd po buspasach, zamiast kluczenia w poszukiwaniu miejsca parkingowego- dedykowane miejsca dla elektryków. Jeśli jeszcze nie spróbowałeś jak można szybko, sprawnie i ekologicznie przemieszczać się po mieście, warto przetestować sharing. Krok po kroku pokazujemy jak wynajmować elektryczne samochody udostępniane przez nasz bank we współpracy z naszymi partnerami: blinkee.city, Tauronem i innogy. Szerokiej drogi!

Jak wypożyczyć elektryczny samochód innogy go w Warszawie i okolicach?

 

 1. Pobierz bezpłatną aplikację innogy go – na urządzenia z systemem Android aplikację pobierzesz ze sklepu Google Play. Na urządzenia wyposażone w system iOS aplikację ściągniesz ze sklepu App Store.
 2. Załóż konto w aplikacji – zarejestruj się w aplikacji i zapoznaj się z regulaminem. Jeśli na etapie rejestracji zezwolisz aplikacji na dostęp do informacji o lokalizacji urządzenia, będziesz mógł łatwiej zlokalizować dostępne najbliżej pojazdy.
 3. Podepnij dokument – aby wypożyczyć i prowadzić samochód musisz załączyć szczegóły oraz zdjęcie dokumentu uprawniającego do jazdy. Jeśli zezwoliłeś aplikacji na dostęp do aparatu możesz zrobić zdjęcie dokumentu już z poziomu aplikacji. Aktywacja konta trwa do 4h. Otrzymasz maila potwierdzającego o aktywacji konta bezpośrednio od innogy.
 4. Podepnij kartę płatniczą – z niej będą  ściągane opłaty za korzystanie z samochodów. Już możesz je wypożyczać!
 5. Wypożycz samochód – w aplikacji wyświetla się przejrzysta mapa, na której zobaczysz własną lokalizację i lokalizację dostępnych samochodów.
 • Zarezerwuj auto w aplikacji – możesz skorzystać z opcji „Znajdź najbliższy pojazd”, który znajduje się w lewej dolnej części ekranu.
  Jeśli w Twojej okolicy nie ma samochodu, a będziesz go potrzebować dopiero za jakiś czas,, warto wybrać funkcję „Alarm”. Otrzymasz wtedy powiadomienie o dostępnym samochodzie w tym obszarze, który określileś.
 • Od czasu rezerwacji samochodu masz 15 minut, aby do niego dotrzeć.
 • Po zeskanowaniu kodu QR na szybie samochodu, drzwi otworzą się automatycznie.
 • Sprawdź, czy auto nie ma uszkodzeń z zewnątrz, a także czy z wnętrzem samochodu wszystko jest w porządku. Rozejrzyj się za ewentualnymi zabrudzeniami. Stan z zewnątrz, jak i wewnątrz samochodu oceń w opcji „Ankieta” dostępnej w aplikacji „.
 • Na przygotowanie się do jazdy (ustawienie fotela i lusterek oraz włącznie świateł) masz bezpłatne 3 minuty.
 • Żeby uruchomić samochód, naciśnij na pedał hamulca i przycisk „Start”. Żeby wyłączyć pojazd, po prostu naciśnij przycisk „Stop”. Jeśli chcesz jechać do przodu, naciśnij pedał hamulca i na przełączniku po lewej stronie kierownicy (obok przycisku Start/Stop) wybierz bieg „D”, zwolnij hamulec ręczny i ruszaj. Jeśli chcesz jechać do tyłu, postępuj tak samo, ale wybierz „R”. „N” to bieg neutralny. Szczegółową instrukcję obsługi samochodu znajdziesz tutaj.
 1. Zakończenie wynajmu.
  Parkuj auto zgodnie z przepisami ruchu i w wyznaczonej strefie innogy, która jest zaznaczona na mapie w aplikacji. Najmu nie można zakończyć na prywatnych parkingach płatnych np. za szlabanami ani w miejscach bez zasięgu GPS (np. parkingi podziemne). Naciśnij przycisk „P”, zaciągnij hamulec ręczny i wyłącz silnik przyciskiem Start/Stop. Wysiądź z auta i wybierz w aplikacji opcję „Zakończ wynajem”.

Przesiądź się na sharing. Zacznij korzystać

Dostępność: elektryczne samochody BMW i3 lub BMW i3s od innogy i ING Banku Śląskiego możemy w tej chwili wypożyczyć tylko w Warszawie i okolicach. Planowane jest uruchomienie bezemisyjnych „elektryków” w innych polskich miastach.

 

Ile kosztuje wynajęcie samochodu elektrycznego: Wynajmując samochód elektryczny od innogy i ING Banku Śląskiego, płacimy tylko za czas używania pojazdu. Liczba przejechanych kilometrów nie ma tu żadnego znaczenia. Minuta jazdy kosztuje 1,19 zł, a minuta postoju tylko 0,19 zł. Maksymalna opłata dobowa nie przekroczy zatem 239 zł. Próbną 15-minutową jazdę możemy odbyć już za 1 grosz!

Wersja sportowa BMW i3 jest dostępna dla stałych użytkowników usługi, którzy przejechali co najmniej 100 minut podstawową wersją BMW i3. Cena za minutę jazdy BMW i3s wynosi 1,49 zł oraz za minutę postoju 0,19 zł. Wynajem dobowy w tym modelu to koszt 299 zł.

 

Przydatne wskazówki:

 • Dlaczego nie widzę pojazdu (obok którego stoję) w aplikacji? Są dwie możliwości – albo inny klient już wynajął ten samochód i wybrał opcję postój albo samochód ma rozładowaną baterię. Maksymalny zasięg samochodów BMW i3 to 180 kilometrów. Jeśli poziom naładowania akumulatora powoduje spadek zasięgu poniżej 30 kilometrów, samochód znika z mapy i nie można go wypożyczyć.
 • Jeśli podczas podróży zasięg samochodu spadnie do 15 kilometrów, powinniśmy zaparkować pojazd w najbliższym dozwolonym miejscu.
 • Wynajętymi przez innogy go! samochodami możemy poruszać się po buspasach. Zdecydowanie skraca to czas podróży. Im krótszy czas jazdy, tym mniej płacimy za korzystanie z auta.
 • Nie płacimy za parkowanie elektrycznych samochodów innogy go!
 • Nie musimy się troszczyć o ładowanie pojazdów. Zajmują się tym operatorzy usługi.
 • Możemy skorzystać z opcji postoju, jeśli chcemy załatwić sprawy na mieście, a nie chcemy z samochodu rezygnować. Postój robimy po opuszczeniu samochodu, wybierając w aplikacji opcję „Postój”. Opłata za postój wynosi 0,19 zł/minutę.

  Jak wypożyczyć elektryczny samochód eCar od Taurona w Katowicach

   

  1. Pobierz bezpłatną aplikację eCar od Taurona –na urządzenia z systemem Android aplikację pobierzesz ze sklepu Google Play. Na urządzenia wyposażone w system iOS aplikację ściągniesz ze sklepu App Store.
  2. Załóż konto w aplikacji – zarejestruj się w aplikacji i zapoznaj się z regulaminem. Jeśli na etapie rejestracji zezwolisz aplikacji na dostęp do informacji o lokalizacji urządzenia, będziesz mógł łatwiej lokalizować dostępne najbliżej pojazdy.
  3. Podepnij dokument – aby wypożyczyć i prowadzić samochód musisz załączyć szczegóły oraz zdjęcie dokumentu uprawniającego do jazdy. Aktywacja konta trwa zazwyczaj kilkanaście minut, maksymalnie do 2h.
  4. Podepnij kartę płatniczą – z niej będą ściągane opłaty za korzystanie z samochodów. Już możesz je wypożyczać!
  5. Wypożycz samochód – aplikacja umożliwia wyszukiwanie dostępnych samochodów znajdujących się w  pobliżu. Dostępna jest również opcja nawigacji do samochodu, tak abyś wiedział, jak dotrzeć do wybranego pojazdu.
 • Żeby wypożyczyć samochód najpierw go zarezerwuj, a następnie użyj przycisku otwarcia pojazdu widocznego w aplikacji. Upewnij się, że znajdujesz się nie dalej niż 50 m od pojazdu.
 • Sprawdź, czy z wnętrzem samochodu wszystko jest w porządku. Rozejrzyj się za ewentualnymi uszkodzeniami lub zabrudzeniami. Jeżeli samochód nie nadaje się do użytkowania lub zauważyłeś uszkodzenia samochodu, odłóż kluczyki na miejsce, zamknij drzwi i kliknij „Anuluj wynajem”. Zostaniesz poproszony o podanie powodu – zgłoś wówczas zastrzeżenia co do stanu technicznego pojazdu. 
 • Przed rozpoczęciem jazdy zapoznaj się z instrukcją korzystania z Z niej  dowiesz się „krok po kroku” jak korzystać z samochodu  od momentu wypożyczenia do zakończenia jazdy. Zawsze pamiętaj  o podstawowych czynnościach przed rozpoczęciem jazdy, takich jak: zapięcie pasów bezpieczeństwa oraz odpowiedniego ustawienia lusterek.
 •  

  1. Zakończ wynajem – gdy skończysz korzystać z samochodu, zaparkuj go w dowolnym publicznie dostępnym miejscu parkingowym na terenie Katowic. Oznacz zakończenie wynajmu w aplikacji.

   

   

 

hulaj bez spalin.jpg