Jak wypożyczyć hulajnogę i skuter elektryczny? Instrukcja krok po kroku

Zapomnij o długich i męczących powrotach do domu w godzinach szczytu. Zamiast zatłoczonej komunikacji publicznej – elektryczny skuter. Radosna przejażdżka hulajnogą zamiast stania w korkach. Sprawdź, jak szybko i sprawnie możesz poruszać się po mieście korzystając z sharingu wspieranego przez ING.  Krok po kroku pokazujemy jak wynajmować elektryczne pojazdy udostępniane przez nasz bank we współpracy z naszym partnerem blinkee.city. Szerokiej drogi!

Jak wypożyczyć hulajnogę?

 

 1. Pobierz bezpłatną aplikację blinkee.city - na urządzenia z systemem Android aplikację pobierzesz ze sklepu Google Play. Na smartfony wyposażone w system iOS aplikację ściągniesz ze sklepu App Store.
 2. Załóż konto w aplikacji – zarejestruj się w aplikacji i zapoznaj się z regulaminem. Jeśli na etapie rejestracji zezwolisz aplikacji na dostęp do informacji o lokalizacji urządzenia, będziesz mógł łatwiej zlokalizować dostępne najbliżej hulajnogi.
 3. Zweryfikuj konto – zrobisz to klikając w link w mailu przesłanym do Ciebie od blinkee.city.
 4. Podepnij kartę płatniczą – z niej będą ściągane opłaty za korzystanie z hulajnóg. Już możesz je wypożyczać!
 5. Wybierz hulajnogę – w aplikacji wyświetla się przejrzysta mapa, na której zobaczysz własną lokalizację i lokalizację dostępnych hulajnóg. Jeśli najbliższa hulajnoga znajduje się w pewnej odległości, , możesz zarezerwować ją na 15 minut. W tym czasie jednak musisz do niej dotrzeć – inaczej rezerwacja przepadnie. Na miejscu wystarczy w aplikacji wybrać przycisk skanowania kodu QR, czyli kwadracik z czarno-białym wzorem. Hulajnoga uruchamia się automatycznie.
 6. Jak prowadzić? To proste! – odepchnij się nogą. Przyspieszenie wygodnie regulujesz przekręcając w dół poręczną manetkę w prawym uchwycie kierownicy. Zahamujesz manetką w lewym uchwycie kierownicy oraz przez dociskanie osłony na tylnym kole.
 7. Zakończ wynajem –hulajnogami można się poruszać i robić postoje w dowolnym miejscu. Ale zaparkowanie i zakończenie wynajmu jest możliwe tylko w wyznaczonych strefach (to pole na mapie w aplikacji zaznaczone na różowo). Hulajnogę parkujemy tak, aby była łatwo widoczna i nie przeszkadzała innym uczestnikom ruchu. W aplikacji klikamy przycisk „Zakończ”.

Przesiądź się na sharing. Zacznij korzystać

Dostępność: Elektryczne hulajnogi blinkee.city czekają w wyznaczonych przez operatora strefach: w centrach miast oraz niektórych dalej położonych osiedlach w Warszawie, Poznaniu, Krakowie, Trójmieście, Rzeszowie, Bydgoszczy i Katowicach. A niebawem również w Tarnowie, Bielsko-Białej, Elblągu, Toruniu i Gliwicach. Jeśli Twoje miasto nie figuruje na tej liście, odwiedzaj naszą stronę regularnie. Niewykluczone, że już wkrótce hulajnogi będą dostępne u Was..

 

Ile kosztuje wypożyczenie hulajnogi?

Za wypożyczenie hulajnogi blinkee.city pobierana jest stała opłata startowa w wysokości 2,50 zł. Dalsze opłaty zależą od czasu, przez  jaki będziemy korzystać z hulajnogi. Minuta jazdy kosztuje 0,49 zł, a minuta postoju – 0,09 zł.

 

Przydatne wskazówki

 • W aplikacji blinkee.city znajduje się informacja o poziomie naładowania akumulatora konkretnej hulajnogi i odległość, jaką można tą hulajnogą pokonać.
 • Z hulajnogi powinna korzystać tylko jedna osoba. Jeśli chcesz podróżować w dwie osoby, zapraszamy do sekcji: „Jak wypożyczyć skuter?”.
 • Hulajnoga rozpędza się maksymalnie do 25 km/h. Zawsze pamiętaj o zasadach bezpiecznej jazdy!

Jak wypożyczyć skuter?

 

Elektryczne skutery blinkee.city dostępne są w kilkunastu polskich miastach: Warszawie, Poznaniu, Krakowie, Trójmieście, Wrocławiu, Łodzi, Koszalinie i Kołobrzegu, Lublinie, Białymstoku, Rzeszowie, Ostrowie, Kielcach, Bydgoszczy, Serocku i Katowicach. Skutery zaparkowane są w określonych przez operatora strefach, które obejmują nie tylko centrum, ale i dalsze zakątki miasta.

 1. Pobierz bezpłatną aplikację blinkee.city – na urządzenia z systemem Android aplikację pobierzesz ze sklepu Google Play. Na smartfony wyposażone w system iOS aplikację ściągniesz ze sklepu App Store.
 2. Załóż konto w aplikacji – zarejestruj się w aplikacji I zapoznaj się z regulaminem. Jeśli na etapie rejestracji zezwolisz aplikacji na dostęp do informacji o lokalizacji urządzenia, będziesz mógł łatwiej lokalizować dostępne najbliżej skutery.
 3. Zweryfikuj konto – zrobisz to klikając w link w mailu przesłanym do Ciebie od blinkee.city.
 4. Podepnij dokument – aby wypożyczyć i prowadzić skuter musisz załączyć zdjęcie dokumentu uprawniającego do jazdy. Może być to prawo jazdy kategorii „B”, a także prawa jazdy kategorii „B1” i „AM”. Weryfikacja uprawnień nastąpi w ciągu 24 godzin – ale najczęściej dzieje się to szybciej.
 5. Podepnij kartę płatniczą – z niej będą ściągane opłaty za korzystanie z hulajnóg. Już możesz wypożyczać!
 6. Wybierz skuter –w aplikacji wyświetla się przejrzysta mapa, na której zobaczysz własną lokalizację i lokalizację dostępnych skuterów. Jeśli najbliższy skuter znajduję się w pewnej odległości, możesz go zarezerwować na 15 minut. Jednak w tym czasie musisz do niego dotrzeć – inaczej rezerwacja przepadnie. Na miejscu wystarczy w aplikacji wybrać przycisk „wypożycz”. Skuter uruchamia się automatycznie, a w aplikacji pojawi się instrukcja jak postępować dalej.
 7. Jak prowadzić? To proste! Zielonym przyciskiem na kierownicy otwieramy tylny kufer. Znajdują się kaski i higieniczne podkładki. Zakładamy ochronne nakrycie głowy, wskakujemy na skuter i jedziemy, dokąd chcemy.
 8. Zakończenie wynajmu. Jeżdżąc skuterem możesz poruszać się po wybranych drogach i robić postoje tam, gdzie jest Ci wygodnie. Jednak zaparkowanie i zakończenie wynajmu możliwe jest tylko w wyznaczonych strefach (to pole na mapie w aplikacji zaznaczone na zielono). Zaparkuj skuter, schowaj kask do kufra i zakończ jazdę w aplikacji, klikając „Zakończ”.

 

Dostępność: Elektryczne skutery blinkee.city dostępne są w kilkunastu polskich miastach: w Warszawie, Poznaniu, Krakowie, Trójmieście, Wrocławiu, Łodzi, Koszalinie i Kołobrzegu, Lublinie, Białymstoku, Rzeszowie, Ostrowie, Kielcach, Bydgoszczy, Serocku i Katowicach. Skutery zaparkowane są w określonych przez operatora strefach. Są to najczęściej bardzo rozległe obszary i obejmują nie tylko centrum, ale i dalsze zakątki miasta.

 

Ile kosztuje wypożyczenie skutera?

Za każdą minutę jazdy skuterem zapłacimy, w zależności od miasta, 59 lub 69 groszy. Studenci mogą liczyć na atrakcyjne zniżki – 59 lub 50 groszy za minutę. Czas postoju kosztuje jedynie 0,09 zł za minutę. A za cały dzień użytkowania skutera nigdy nie zapłacimy jednak więcej niż 89 zł.

 

Przydatne wskazówki:

 • W aplikacji blinkee.city można sprawdzić, jaki aktualnie zasięg ma wybrany przez nas skuter. Warto zwrócić na ten szczegół uwagę, aby w trakcie przejażdżki nie zaskoczyło nas rozładowanie akumulatora.
 • Skuterem może podróżować kierowca i jeden pasażer. Jeśli potrzebny jest Wam środek transportu dla większej liczby osób, w Warszawie do Waszej dyspozycji pozostają elektryczne samochody.
 • Skuter rozpędzimy do 45 km/h. Zawsze pamiętaj o zasadach bezpiecznej jazdy!

 

Komentarze