Jak płacić bez karty i portfela? Wypróbuj Mastercard w telefonie!

Płatności zbliżeniowe są wygodną alternatywą wobec klasycznych płatności. To szybkie, łatwe i bezpieczne rozwiązanie. Zapłacenie za zakupy kartą bezstykową trwa dosłownie kilka sekund - nie musisz podawać PIN-u ani szukać drobnych w portfelu. Teraz, dzięki usłudze Mastercard w telefonie, za swoje zakupy zapłacisz w ten sposób nawet bez karty płatniczej!

Mastercard w telefonie to wirtualna karta płatnicza. To oznacza, że “istnieje” tylko w aplikacji Moje ING mobile. A ponieważ swojego smartfona masz zawsze ze sobą - w pracy, na urlopie, w drodze do domu i na zakupach - nawet tych nieplanowanych. Nie musisz pamiętać o karcie. Z wirtualnej karty płatniczej skorzystasz jak z karty zbliżeniowej, z jedną różnicą. Zamiast karty, do czytnika w sklepie przyłożysz swój telefon. Nie musisz nawet mieć połączenia z internetem! Brzmi zachęcająco? Zawnioskuj o własną kartę Mastercard w telefonie!  

Możesz ją bezpłatnie aktywować bezpośrednio z aplikacji Moje ING mobile. Nie musisz iść do oddziału banku, czy czekać na wysłanie karty pocztą. Wszystko trwa bardzo szybko, zamówisz ją w każdej chwili, gdziekolwiek jesteś. Usługa zostanie powiązania z wybranym przez ciebie rachunkiem bankowym. Jednocześnie wybierzesz dla niej kod PIN, którym będziesz potwierdzał płatności powyżej 50 zł. To wszystkie “formalności” jakie musisz wykonać - wystarczy kilka sekund aby otrzymać  wirtualną kartę płatniczą Mastercard.

Wypróbuj Mastercard w telefonie - sprawdź jak zamówić>

HCE, NFC - o co w tym chodzi?

Mastercard w telefonie to usługa, która opiera się na dwóch nowoczesnych technologiach. Pierwszą z nich jest NFC (Near Field Communication), która umożliwia komunikację i wymianę danych pomiędzy smartfonem a terminalem płatniczym. Drugą jest HCE, czyli Host Card Emulation - dzięki niej aplikacje mogą tworzyć wirtualne karty płatnicze w smartfonie. Mastercard w telefonie wykorzystuje obie technologie. Jakie są techniczne wymagania usługi?

  • Twój smartfon musi być obsługiwany przez system Android w wersji co najmniej 4.4 (KitKat),
  • Potrzebna jest też anteny NFC wbudowana w Twój telefon

Oprócz tego, musisz być też pełnoletnim klientem ING Banku Śląskiego i mieć zainstalowaną aplikację Moje ING mobile. Istotne jest też to, żebyś był posiadaczem lub współposiadaczem Konta z Lwem w złotówkach w ING albo pełnomocnikiem takiego konta. Jeśli spełniasz wszystkie z wymienionych warunków, nic nie stoi na przeszkodzie byś zaczął płacić z MasterCard w telefonie.

Jak płacić z Mastercard w telefonie?

Podczas zakupów upewnij się, że punkt handlowo-usługowy, w którym robisz zakupy akceptuje transakcje bezstykowe. Zazwyczaj są one oznakowane naklejkami, możesz też spytać się o to sprzedawcy. Następnie podczas płacenia podświetl ekran telefonu w którym korzystasz z aktywnej karty wirtualnej Mastercard. Urządzenie zbliż do terminalu. Jeśli zakupy kosztowały więcej niż 50 zł, zatwierdź je PIN-em. Po dokonaniu transakcji telefon zawibruje i dostaniesz  potwierdzenie o dokonaniu transakcji.

Czy wirtualna karta Mastercard w telefonie jest darmowa?
Do 28 grudnia 2017 roku wydanie i korzystanie z karty Mastercard w telefonie jest darmowe. Także jej zastrzeżenie lub zablokowanie nie będzie Cię nic kosztować.

Gdzie mogę płacić kartą Mastercard w telefonie?

W każdym punkcie handlowym (sklepie, restauracji, stacji benzynowej itd.), w którym akceptowane są płatności zbliżeniowe (bezstykowe).

Czy wirtualna karta Mastercard w telefonie ma limity transakcyjne?

Tak jak każda karta płatnicza, także ta posiada limit. Domyślnie równa się on wysokości salda, ale wartość tę można zmienić w aplikacji. Nowy limit będzie aktywny od razu po jego ustaleniu.

Czy muszę uruchamiać aplikację Moje ING lub odblokowywać telefon, by zapłacić za zakupy?

Nie. Wirtualna karta Mastercard będzie aktywna i gotowa do wykorzystania w czasie zakupów, jeśli podświetlisz ekran telefonu. Nie musisz odblokowywać swojego urządzenia ani uruchamiać aplikacji Moje ING. Mastercard w telefonie nie wymaga stałego połączenia z internetem. Jednak raz na jakiś czas potrzebuje go, by zalogować się do Moje ING mobile i odświeżyć pulę płatności.

Mastercard w telefonie to usługa dla tych, którzy nie często rozstają się ze swoim telefonem i  cenią sobie mobilność. To rozwiązanie proste w obsłudze, a przy tym bezpieczne. Jeśli nie boisz się nowoczesnych technologii, łatwo się przyzwyczaisz do takiej wirtualnej karty. Przekonaj się - otwórz Moje ING mobile i uruchom Mastercard w telefonie!

Komentarze