24 godziny, które zmienią bankowość na zawsze

Żyjesz w świecie, w którym rzeczywistość przypomina film science-fiction lub grę komputerową. Twój smartfon, którym płacisz za zakupy w osiedlowym sklepie czy robisz przelewy błyskawiczne do znajomego, ma większą moc obliczeniową niż komputery NASA, które “zawiozły” ludzi na księżyc, a co. Rewolucja technologiczna w finansach dzieje się na Twoich oczach, a co najważniejsze – Ty też możesz wziąć w niej udział. Na szczęście, nie musisz wcale lecieć na księżyc. Na początek wystarczy dobry pomysł,  umiejętności i… udział w globalnym hackathonie Grupy ING!

Wystarczy, że jesteś fanem technologii, studentem, programistą czy realizujesz się w startupie. Potrzebny jest też czas, by odwiedzić Katowice 12 i 13 maja, a następnie sprawdzić się na globalnym hackathonie ING 24hCodING. Cel? Udowodnić, że bankowość może być nowocześniejsza, bezpieczniejsza i łatwiejsza!

Na czym będzie polegać globalny hackathon ING 24hCodING?

Twoim celem podczas hackathonu będzie stworzenie aplikacji, która będzie mieć solidne podstawy biznesowe i będzie wartościowa dla klienta. By ułatwić Ci zadanie, do dyspozycji dostaniesz symulację API opartego o unijną dyrektywę PSD2. Otrzymasz także dostęp do symulacji bankowych danych o rachunkach i transakcjach. Do udziału w hackathonie możesz zgłosić zespół złożony z 4 do 10 osób. Ważne, by skład takiej drużyny umożliwiał przekucie świetnej idei na działający produkt - niezbędni będą więc programiści. Każda dodatkowa osoba z wiedzą dotyczącą UX-a, designu czy marketingu pozytywnie wpłynie na efekt końcowy. Swój zespół oraz pomysł musisz zgłosić do 31 marca na stronie www.24hcoding.com.

W ciągu 24 godzin uczestnicy hackathonu będą dyskutować, szukać kompromisów, projektować i tworzyć prototypy. 5 najlepszych projektów trafi do finału. O tym, które z pomysłów zasługują na to wyróżnienie zadecydują 4 zespoły jurorskie. W ich skład wchodzą takie osobistości polskiego internetu jak: Artur Kurasiński, Przemysław Pająk (Spidersweb.pl),  Mateusz Biliński (Niebezpiecznik.pl) i Krystian Kozerawski (Mackozer). W wielkim finale członkowie głównego jury – m.in. prezesi ING Banku Śląskiego oraz ING Services Polska wybiorą zwycięzcę całego wydarzenia! Nagrodą jest wyjazd do miejsca, gdzie tworzy się najnowocześniejsze technologie na świecie, czyli do Doliny Krzemowej. Co więcej, najlepsze pomysły mają też szanse na komercyjne wdrożenie we współpracy z ING.

Dlaczego warto wziąć udział w hackathonie w Katowicach?

24hCodING to globalne wydarzenie, które po raz pierwszy odbędzie się w Polsce. W ubiegłych latach impreza była organizowana w Holandii i Rumunii. Tym razem wybór padł na nasz kraj. Dlaczego? Polska to zagłębie inżynierów IT. W Katowicach działa wiele młodych startupów, a samo miasto dynamicznie się rozwija. Ponieważ sektor bankowości jest coraz bardziej spójny z branżą technologiczną, będzie to właściwe miejsce do pracy nad innowacjami, w takim kierunku, w jakim podążają fintechy – twierdzi Michał Paprocki, prezes ING Services Polska.

Takie wydarzenie jest też świetną okazją na spotkanie osób, które mają podobne zainteresowania. Wśród nich są studenci, specjaliści IT, przedstawiciele dużych firm i startupów oraz pracownicy ING z całego świata. To niepowtarzalna okazja na wymianę wiedzy, doświadczeń i inspiracji, a wypracowane podczas tych gorących 24 godzin rozwiązania mogą stać się zalążkiem ciekawych produktów. To także kolejna szansa na to, by pokazać, że mamy w kraju naprawdę najlepszych programistów!

Jeśli masz pomysł na to, jak ułatwić życie klientom ING (ale także sobie, instytucjom, przedsiębiorstwom tworzącym produkty z których korzystasz), to na globalnym hackathonie ING 24hCodING w Katowicach będziesz czuł się jak w domu. Zapisy trwają do 31 marca na stronie www.24hcoding.com, zaś cała impreza odbędzie się 12 i 13 maja w Starej Walcowni w Katowicach. Jeśli czujesz, że to wydarzenie dla Ciebie – zgłoś swój udział i stań do walki z najlepszymi.

Do zobaczenia w Katowicach!

Globalny hackathon ING 24hCodING
12-13 maja 2017 Katowice, Walcownia
Zadanie: What does an open eco-system of financial services look like?
Więcej na - https://24hcoding.com