Re.: ING Bank Śląski udostępnia skutery elektryczne w Warszawie

Czy jest lepszy sposób poruszania się po mieście, niż własne auto, rower lub (to dosyć kontrowersyjna dla wielu propozycja) autobus czy tramwaj komunikacji miejskiej? Każdy z tych środków transportu ma swoje zalety i rzeszę zwolenników. Jeśli jesteś jednym z nich - koniecznie przeczytaj ten tekst. Być może wkrótce zmieniasz swojego faworyta na rzecz nowoczesnych, ekologicznych i elektrycznych skuterów miejskich. Dzięki startupowi Jeden Ślad, możesz z nich korzystać w czterech polskich miastach.

Bielsko - Biała, Łódź, Katowice i Warszawa - tam możesz już wypożyczyć skuter elektryczny sieci JedenŚlad. Teraz dzięki współpracy młodej firmy z ING Bankiem Śląskim, możesz wypożyczyć charakterystyczny, pomarańczowy jednoślad również w Warszawie.

Wystarczy, że masz 18 lat i dowód osobisty (dla osób urodzonych przed 18.01.1995 roku, młodsi potrzebują prawa jazdy AM - na motorower lub innego, “wyższej kategorii”). Nie potrzebujesz własnego kasku ani załatwiania żadnych formalności. Na początek wystarczy aplikacja mobilna Jeden Ślad lub odwiedzenie strony internetowej usługi i założenie konta.

Ale jak to, możesz zapytać, elektryczny skuter? Jak mam go podładować, gdzie znajdę stacje na których mogę go zostawić? To banalnie proste. Skutery są dostępne dla każdego, kto zarejestruje się w aplikacji JedenSlad i zaakceptuje zasady wynajmu skuterów. Aby zacząć przygodę z jazdą na skuterze:

  1.      Zainstalować aplikację JedenSlad na swoim telefonie (Android, iPhone);
  2.      Utworzyć i aktywować swoje konto (potrzebny jest dowód osobisty);
  3.      Zapoznać się z zasadami użytkowania pojazdów;
  4.      Wybrać plan opłat optymalny dla swoich potrzeb.

Skutery można wypożyczyć oraz zwrócić w dowolnym miejscu, w ramach specjalnej strefy obejmującej centralne oraz najbardziej popularne części miasta. Dokładne współrzędne zobaczysz na mapie i w aplikacji. Pojazd możesz też zarezerwować na 15 minut, by nikt nie zabrał go przed Tobą.

Jednoślady mają naładowane akumulatory (dbają o to technicy firmy), dwa kaski (w rozmiarach L i M), specjalne nakładki higieniczne. Pojazdy oraz ich kierowcy, więc także i Ty, są ubezpieczeni. Ich maksymalna prędkość to 45 km/h, a realny zasięg jazdy ok. 50 km od pełnego naładowania. Tak o bezpieczeństwie korzystania z JedenŚlad.pl opowiada Łukasz Banach - współzałożyciel firmy:

Każdy ze skuterów jest, w trybie 24/7, monitorowany przez naszych pracowników. Wiemy więc w jaki sposób się porusza i co się z nim dzieje. Aktywnie reagujemy na wszelkie zdarzenia. Pomaga nam w tym wydanie cały system oprogramowanie które napisaliśmy od zera i aktywnie rozwijamy.

Dzięki zaawansowanej analityce jesteśmy w stanie nie tylko reagować ale także przewidywać i zapobiegać wypadkom. Każdy z pojazdów, zarówno przy każdej wymianie pakietu baterii - a więc niemal codziennie - a także okresowo, w serwisie, przechodzi skrupulatną, wielopunktową kontrolę jakości i aktualnego stanu podzespołów. Do tego dochodzi bieżące reagowanie na sygnały od naszych użytkowników.

Dlaczego w ogóle skutery są elektryczne? Łukasz Banach przekonuje, że powodów jest wiele:

Z jednej strony to aspekt ekonomiczny (prąd potrzebny do przejechania 100 kilometrów kosztuje zaledwie 1 złotówkę). Z drugiej strony - prostota obsługi takiego skutera -  nie ma on biegów i sprzęgła. Z trzeciej strony - dużo wyższa niezawodność, głównie z uwagi na prostotę budowy silnika. To także filozofia w jaki sposób chcemy kreować świat i rzeczywistość wokół siebie - czy dawać wkład w ochronę środowiska i nas samych czy tylko się biernie przyglądać. Wybraliśmy to pierwsze.

Jak się okazuje, takie pojazdy sprawdzają się w miejskich warunkach nad wyraz dobrze, dodaje Łukasz. Skutery mogą omijać korki bo łatwiej się nimi manewruje i zajmują mniej miejsca na drodze. Dodatkowo, można je zaparkować na chodniku (odpada szukanie miejsca parkingowego) i nie płacić za parkometry. Oznacza to kilkaset godzin rocznie zaoszczędzonych na staniu w korkach i nawet kilkaset złotych w kieszeni co miesiąc. Wedle badań, średnia prędkość samochodu w korkach, w godzinach szczytu, w polskich miastach to….zaledwie 9 km/h.

Dodatkowo w wielu miejscach mamy możliwość aby skuterami poruszać się po buspasach lub wjeżdżać w miejsca niedostępne dla innych pojazdów (np. po ulicy Piotrkowskiej w Łodzi mogą poruszać się tylko skutery - motorowery elektryczne). Co również istotne - są to w pełni zeroemisyjne pojazdy (brak emisji pyłów PM i szkodliwego CO2 do atmosfery). A sama jazda skuterami elektrycznymi to niesamowita frajda!

Wizja bezproblemowego poruszania się po mieście takim jak np. Warszawa na pewno wydaje się kusząca. Widać to też po statystykach wypożyczeń. Najbardziej eksploatowane skutery przejechały już ponad 60 000 kilometrów! Jazda wypożyczonym jednośladem trwa średnio dwadzieścia kilka minut, podczas których każdy z użytkowników przejeżdża około 5 kilometrów. Liczby prezentują się więc naprawdę imponująco, co skłania właścicieli startupy do rozwoju i inwestycji. Jeszcze w tym roku planują oni uruchomić skutery w kilkunastu polskich miastach.

Nie pozostało nam nic innego niż zachęcić Cię do spróbowania usług JedenŚlad.pl i zobaczyć jak elektryczny skuter daje sobie radę w ruchu miejskim. Skutery znajdziesz na ulicach lub poprzez stronę jedenslad.pl oraz aplikacje mobilne na Androida i iOS. Szerokości!

Komentarze
Nowy w branży II
‎05-09-2018 18:00

Korzystałem, polecam Emotikon: Bardzo szczęśliwy

Dwarg
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
1
1
28-09-2016
Nowy w branży II
‎11-12-2018 22:55
Fajna inicjatywa, ale... Mam nadzieję, że jakość usług banku jest na lepszym poziomie niż tych skuterów Emotikon: Smutny
joannabarbara
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
2
0
11-12-2018
Doradca z ambicjami II
‎29-05-2019 18:05

Zdaje się, że jedenslad  to już nieaktualne?? Bo od maja 2019 mamy inną firmę współpracującą z bankiem:  blinkee city. Podobnie jak nieaktualne są informacje i linki tutaj: https://media.ingbank.pl/informacje-prasowe/926/pr/394562/skutery-w-ing

Może ktoś z ING raczy dopisać aktualizacje?????

zett1
Doradca z ambicjami II
Doradca z ambicjami II icon
20
1
28-10-2017
Moderator
‎03-06-2019 11:38

Treści publikowane we wskazanych miejscach mają swoją datę publikacji m.in. po to, by czytelnik mógł ocenić na ile świeże są te informacje. Wskazane publikacje umieszczane były na stronach rok temu. Nie aktualizujemy informacji archiwalnych. We wskazanych miejscach na bieżąco informujemy o przedsięwzięciach, w których aktualnie bierzemy udział.

MonikaC
Moderator
Moderator icon
614
119
04-09-2015