Finansowanie faktur, czyli faktoring na miarę mniejszej firmy

Faktoring kojarzył się do tej pory tylko z finansowaniem dużych podmiotów spełniających wiele kryteriów. Mało tego, wśród przedsiębiorców dominuje pogląd, iż faktoring jest usługą przeznaczoną  jedynie dla tych, którzy mają problemy z płynnością finansową. Tymczasem faktoring może być świetnym sposobem pozyskiwania środków na finansowanie działalności, stąd m.in. jego popularność wśród większych firm.

Jednak mniejsze podmioty mogą również odnieść wiele korzyści z tej usługi. W czasie, gdy przedsiębiorca czeka na zapłatę faktur, jakie wystawił za dostarczony towar lub wykonaną usługę, musi rozliczać terminowe zobowiązania, takie jak wynagrodzenia pracowników, opłaty skarbowe, czynsz za wynajem biura. Może również potrzebować pieniędzy na zakup towarów czy usług potrzebnych do realizacji kolejnych zleceń, a więc na rozwijanie biznesu. Tu z pomocą przychodzi usługa finansowania faktur. Opiszmy to na przykładzie:

 Dowiedz się więcej o ING Finansowanie Faktur

Pan Jan posiada firmę transportową. Pewnego dnia otrzymuje zlecenie na przewóz owoców. Po ukończeniu zlecenia wystawia fakturę z 30 dniowym terminem zapłaty. W tym samym czasie Pan Jan powiększył flotę samochodową kupując dwa auta ciężarowe, musiał zapłacić czynsz za biuro oraz wynagrodzenia pracownikom.  Wszystkie te okoliczności nadwyrężyły budżet Pana Jana, który nie ma środków na realizację kolejnych zleceń.

 Ma jednak możliwość skorzystać z szybkiego, internetowego finansowania pojedynczych faktur i dzięki temu uniknął zatoru płatniczego, nie musiał czekać 30 dni na zapłatę od kontrahenta. Ponadto kontrahentowi zależało na długim terminie płatności, więc wie, że może z Panem Janem nawiązać dłuższą współpracę.

ING Finansowanie Faktur

Z myślą o firmach, które mają potrzebę szybko spieniężyć tylko wybrane faktury, bez wiązania się umową na przekazywanie wszystkich należności do faktoringu, ING Commercial Finance wdrożyło do swojej oferty nowy produkt ING Finansowanie Faktur. To internetowy serwis w którym każdy właściciel firmy może się zarejestrować i zlecić swoje faktury sprzedażowe do finansowania. W jego tworzeniu pomagali sami przedsiębiorcy, którzy brali udział w serii badań na temat produktu i sposobu działania systemu.

Strona jest przejrzysta i prosta w użyciu, a koszt usługi można wyliczyć za pomocą kalkulatora. Cały proces mikrofaktoringu jest w 100% online co pozwala uniknąć podpisywania umów a przede wszystkim sfinansować fakturę bez wychodzenia z domu.  

Krok po kroku –  jak to działa ?

1. Dodanie faktury

Przed skorzystaniem pierwszy raz, należy się zarejestrować się na www.finansowaniefaktur.pl  i potwierdzić dane osobowe, adres mailowy i numer telefonu  oraz wykonać przelew na 1 PLN w celu potwierdzenia reprezentacji firmy i rachunku bankowego. Otrzymana złotówka zwracana jest na konto. Mając aktywny profil można przekazywać faktury do finansowania.

2. Kontrahent  potwierdza fakturę

Serwis automatycznie analizuje dane i wysyła do kontrahenta prośbę o potwierdzenie transakcji.

3. Wypłata pieniędzy na  konto

Termin wykonania przelewu zależy przede wszystkim od  kontrahenta. Gdy tylko potwierdzi fakturę, zlecany jest przelew, więc pieniądze można otrzymać nawet tego samego dnia. 

Fot. Fotolia

Komentarze