Dwa dodatkowe powody, by jeździć rowerem w Katowicach!

Jak najlepiej przemieszczać się po mieście? Miliony Polek i Polaków nie mogą się mylić, odpowiedź może być więc tylko jedna: w meandrach miejskiej dżungli najlepiej sprawdza się rower! Dobrze zdajemy sobie z tego sprawę, dlatego mamy przyjemność ogłosić, że właśnie oddaliśmy do dyspozycji mieszkańców Katowic dwie, zupełnie nowe stacje rowerowe sieci City By Bike!

Już od teraz każdy użytkownik sieci rowerów miejskich w Katowicach może skorzystać z rowerów na stacjach ING Sokolska oraz ING Roździeńska. Stacje są wyposażone odpowiednio w 26 i 10 stojaków. City By Bike to największy tego typu system rowerowy na całym Śląsku. Do dyspozycji użytkowników oddano już 52 stacje oraz aż 428 rowerów! Jeśli jeszcze nie masz swojego konta w City By Bike, możesz je założyć w kilka minut - wystarczy, że masz przy sobie telefon.

Reszty dowiesz się na stronie https://citybybike.pl/.

Dlaczego rower miejski to dobre rozwiązanie?

Każdy rowerzysta porusza się po mieście jednośladem z nieco innego powodu. Zalet takiej aktywności jest naprawdę dużo! Oto kilka z najważniejszych z nich:

 • Jazda rowerem jest zdrowa! Ćwiczy mięśnie, kondycję i polepsza samopoczucie.
 • Im więcej osób wybiera rower kosztem auta, tym lepszej jakości jest powietrze, którym WSZYSCY oddychamy!
 • Rower może być, i często bywa, najszybszym sposobem poruszania się po mieście.
 • Jeśli wybierasz rower miejski na co dzień, nie musisz kupować własnego ani martwić się o jego przechowywanie.
 • Rowery sieci City By Bike są też jedną z tańszych form poruszania się po Katowicach. Pierwsze doładowanie konto to koszt minimum 10 zł, a pierwsze 15 minut można jechać za darmo. Przejażdżka trwająca dłużej niż 15 minut, ale mniej niż 60, kosztuje tylko 1 złotówkę!

Oczywiście, zalet jazdy rowerem jest dużo więcej. Sam na pewno odkryjesz wiele z nich.

Sprawdź, co Ty możesz zrobić dla czystego powietrza

Dlaczego tak bardzo zależy nam na wspieraniu takich inicjatyw?

Krótko mówiąc - ekologia jest dla nas bardzo ważna. W trosce o nasze wspólne dobro, wspieramy liczne inicjatywy ekologiczne i zachęcamy do tego wszystkich, nie tylko naszych pracowników i klientów. Oto kilka z najważniejszych przedsięwzięć, które jako ING Bank Śląski wspieramy na wielu płaszczyznach:

 • Nasi pracownicy już od dawna mogą korzystać z pomarańczowych rowerów ING.
 • W naszej flocie samochodowej mamy 4 auta elektryczne - to nowoczesne Nissany Leaf, które można spotkać na ulicach Katowic i Łodzi.
 • Razem z naszym partnerem technologicznym, firmą Innogy, oddaliśmy do dyspozycji użytkowników 5 nowych stacji ładowania aut elektrycznych przy Centrum Handlowym Janki k/Warszawy.
 • Jesteśmy partnerem firmy Jeden Ślad, która posiada sieć elektrycznych skuterów miejskich.
 • Prowadzimy akcję #mojepowietrze, które zwraca uwagę na dbałość o jakość powietrza w naszym środowisku.
 • Na blogu Społeczności ING staramy się poruszać tematy związane z ekologią w ten sposób, by zachęcić czytelników i użytkowników do postaw pro-ekologicznych.

Jeśli chcesz być na bieżąco z naszymi działaniami dotyczącymi ekologii i dbania o czyste powietrze, załóż swoje konto na forum Społeczności ING. Możesz też śledzić nas na mediach społecznościowych: Facebooku, Instagramie, LinkedIn i Twitterze. Jeśli nie masz już dziś ochoty korzystać z internetu - zapraszamy na rowery!