Budżet a wakacje – jak Polacy spędzą lato 2020?

Zbliżamy się właśnie do półmetka tegorocznych wakacji. Tak przynajmniej wynika z kalendarza, bo przez pandemię sezon na letnie wyjazdy właściwie dopiero się rozpoczyna. Już od kilku miesięcy wiemy, że wakacje 2020 będą wyglądały zupełnie inaczej niż wszystkie poprzednie. Badanie przeprowadzone w ramach inicjatywy Grupy ING - Think Forward Initiative potwierdza, że około 36% Polaków z powodu koronawirusa zmieniło swoje urlopowe plany. Jak spędzimy lato 2020?

 

Na wakacje wyjedzie w tym roku tylko 42% z nas, czyli o 22 punkty procentowe mniej niż deklarowało taki zamiar przed wybuchem epidemii. W zdecydowanej większości (około 75%) Polacy spędzą te wakacje w kraju. 

 

Przynajmniej jeden dłuższy wyjazd krajowy planuje blisko 48% Polaków, a jednodniowe wypady w kraju prawie 14%.

Choć 17 czerwca zniesiono zakaz lotów międzynarodowych z Polski, spędzanie wakacji za granicą nie cieszy się takim zainteresowaniem, jak w poprzednich sezonach wakacyjnych. Jeśli chodzi o wyjazdy zagraniczne Polacy są bardziej wstrzemięźliwi.  Dłuższy wyjazd za granicę planuje tylko około 24% Polaków, a jednodniowy zagraniczny wypad zaledwie niecałe 4%.  Okazuje się, że urlop bez wyjazdu z domu wcale nie musi być rozczarowaniem. To świetny moment, żeby odkryć atrakcje w okolicy, na które wcześniej nie zwracaliśmy uwagi. Rowerowe wycieczki, kajakowe spływy, pikniki na świeżym powietrzu, spacery po lesie. Możliwości jest przecież mnóstwo i widzi to 7% Polaków, którzy swój urlop planują właśnie w miejscu zamieszkania.

 

wakacje.jpgWakacje 2020 - jak spędzą je Polacy? Zobacz infografikę na podstawie badań TFI

 

Więcej danych o wakacjach Polaków i o wynikach badania zebraliśmy w tej własnie infografice!


Zobacz infografikę