Biegnij Warszawo - Pomarańczowa Drużyna w biegu dla Fundacji ING Dzieciom

Już 7 października w samo południe, przez ulice Warszawy przeleje się, po raz kolejny, fala wielbicieli biegania. Punktualnie o 12 ruszy bowiem coroczny bieg „Biegnij Warszawo” - jedna z największych imprez tego typu w kraju. ING Bank Śląski po raz drugi został Partnerem Generalnym wydarzenia. Oczywiście wśród uczestników nie zabraknie przedstawicieli Pomarańczowej Drużyny, czyli reprezentantów ING Banku Śląskiego! 

Jak co roku to sportowe wyzwanie traktujemy bardzo poważnie. Nasza reprezentacja podzielona jest na dwie grupy: ponad 1000 wytrawnych, niezwykle zmotywowanych biegaczy wystartuje w głównym biegu na 10 km. Druga, równie liczna, ekipa przejdzie dystans 5 km w imprezie towarzyszącej – marszu „Maszeruję-Kibicuję”. Obie grupy czeka trudne wyzwanie, walka z jesienną aurą oraz własnymi słabościami. Wiemy jednak, że oba nasze zespoły są w doskonałej formie - treningi odbywają się nieprzerwanie od lipca do końca września dwa razy w tygodniu w 16 miastach w Polsce.

W imprezie Biegnij Warszawo bierzemy udział od 2013 roku. Jak co roku łączymy przyjemne z pożytecznym i razem z naszym pomarańczowym zespołem wspieramy Fundację ING Dzieciom. Za każdego pracownika ING, który ukończy bieg lub marsz, nasz bank przekaże Fundacji środki pieniężne. W ubiegłym roku nasza ekipa wybiegła i wymaszerowała prawie 100 tysięcy złotych! Wszystkie pieniądze trafiły do 9 różnych projektów edukacyjnych na terenie całego kraju. Więcej dowiesz się na stronie Fundacji ING Dzieciom.

Przez udział w biegu chcemy też okazać nasze wsparcie dla akcji #mojepowietrze. - Chcemy pokazać, że kondycja ekologiczna miast jest równie ważna co kondycja finansowa naszych Klientów. Zależy nam też na pokazaniu, że czyste powietrze jest dobrem wspólnym, o które musimy zadbać razem. Dlatego wspieramy bieg też w inny sposób - nasze elektryczne auta z pomarańczowej floty ING Banku Śląskiego będą otwierały i zamykały peleton Biegnij Warszawo - mówi Brunon Bartkiewicz, prezes ING Banku Śląskiego.

O tym jak poszło naszym biegaczom dowiesz się już 7 października po południu. Zachęcamy do śledzenia oficjalnych kanałów social media. Więcej o Biegnij Warszawo już wkrótce na naszym Instagramie oraz profilu na Facebooku. Trzymamy kciuki za wszystkich biegaczy - do zobaczenia na starcie!