6 rzeczy, które możesz zrobić, żeby pomóc w walce z koronawirusem

Kwarantanna trwa, ale wszyscy mamy nadzieję, że skończy się jak najszybciej. Potrzebne są konkretne działania z naszej strony, a nawet zmiana niektórych nawyków. Jakich? Choćby tych dotyczących płacenia czy załatwiania codziennych spraw. Dołącz do akcji #zostańwdomu i pamiętaj, że wiele spraw – także tych bankowych możesz załatwić bezpiecznie - przez internet.

1. Zamiast używać gotówki płać zbliżeniowo

Według informacji WHO, koronawirus może być przenoszony na banknotach. Gotówka przechodzi przez wiele rąk, dlatego zalecane jest jak najczęstsze korzystanie z płatności zbliżeniowych. To ważne aby ograniczyć kontakt z przedmiotami, takimi jak gotówka czy terminale w sklepach, których mogły dotykać osoby zakażone wirusem. W takim przypadku najlepiej płacić  telefonem lub zegarkiem – te metody nie wymagają potwierdzania transakcji PINem na terminalu. Jak zacząć płacić telefonem? Dowiesz się z tego artykułu>

Masz kartę zbliżeniową? To też dobre rozwiązanie płatnicze. Zwiększyliśmy limit płatności na kartach do 100 zł bez podawania PIN-u, żeby nasi klienci mogli płacić bezpiecznie.

2. Nie idź do oddziału - bankuj online i #Zostańwdomu

Pamiętaj, że większość spraw, z którymi udajesz się do naszych oddziałów możesz załatwić bez wychodzenia z domu, za pomocą bankowości internetowej i mobilnej Moje ING. Dzięki niej wygodnie i bezpiecznie zapłacisz rachunki, wykonasz niezbędne przelewy, ale także doładujesz telefon. Moje ING pomoże też w przetrwaniu kwarantanny w czterech ścianach – za pomocą bankowości internetowej możesz  doładowywać gry czy multimedia – obsługiwanych jest aż 12 platform. Co możesz zrobić dzięki bankowości mobilnej? Sprawdź tutaj.

3. Pomóż starszym bankować online

Bankujesz przez internet? Super! A jak sobie z tym radzą Twoi rodzice czy dziadkowie?
Pokaż im, jak opłacić rachunki w Moim ING lub zrobić zakupy online, żeby nie musieli wychodzić z domu. Nie wiesz jak zacząć? Skorzystaj ze specjalnego poradnika „Bankowość mobilna dla początkujących”, który przygotowaliśmy aby pomóc Tobie i Twoim najbliższym.

4. Jeśli jednak konieczna jest wizyta w oddziale, pamiętaj o podstawowych zasadach bezpieczeństwa

Ze względu na epidemię, w naszych placówkach wprowadziliśmy specjalne zasady bezpieczeństwa - zapoznasz się z nimi na tej stronie.  Zachęcamy jednak, aby odłożyć wizyty w oddziale na później, jeśli to możliwe. Jeśli jednak musisz wybrać się do placówki – sprawdź godziny otwarcia placówek i śledź naszą stronę gdzie znajdziesz aktualne informacje o dostępności oddziałów. A jeśli zauważysz u siebie objawy infekcji takie jak: zmęczenie, kaszel, katar, gorączka – skontaktuj się z lokalnym sanepidem i zrezygnuj z odwiedzania miejsc publicznych.  

5. Sprawy urzędowe załatwiaj z domu

Pamiętaj, że możesz załatwić wiele spraw urzędowych przez internet dzięki bankowości internetowej.. Umożliwi Ci to profil zaufany, który założysz za darmo za pośrednictwem  Mojego ING. Korzystaj z serwisów administracji publicznej bez kolejek, a nawet bez wychodzenia z domu.

6. Dołącz do naszej zbiórki pieniędzy dla służb medycznych

Bohaterowie też czasem potrzebują pomocy! Do tej pory przekazaliśmy 4 000 000 zł na ochronę zdrowia,
a teraz razem z Fundacją ING Dzieciom uruchomiliśmy specjalną zbiórkę pieniędzy. Dołącz do niej, a my przekażemy pieniądze dalej – polskim szpitalom i placówkom medycznym, które ich potrzebują. Każda złotówka się liczy, a razem możemy więcej! Dołącz i pomagaj razem z nami>