Każdy stały bywalec letnich festiwali muzycznych wie, że są to dosyć drogie wydarzenia. Sama cena biletu to zazwyczaj mały procent tego, ile wydaje się już na miejscu. Dlatego przygotowaliśmy krótki poradnik, który pomoże Wam nieco okiełznać festiwalowe wydatki.
Im wcześniej tym lepiej
To banał, ale jednocześnie jeden z najlepszych sposobów, by zaoszczędzić sporą część budżetu. Wyjazd na kolejną edycję festiwali najlepiej zacząć planować … zaraz po powrocie z tegorocznej imprezy. W czym ma to pomóc?
Reasumując: zacznij planowanie jak najwcześniej. Będziesz sobie wdzięczny!
Budżet - to brzmi mało rock’and’rollowo, ale...
Chociaż to bardzo trudne, a czasami wydaje się nawet niemożliwe do spełnienia, warto zaplanować budżet festiwalowy i starać się go trzymać. Niestety, jedzenie i napoje na festiwalach są zazwyczaj potwornie drogie. W dodatku zewsząd kuszą stoiska płytowe oraz odzieżowe. Jak tu nie kupić sobie koszulki zespołu, który być może już nigdy nie pojawi się w tej części świata?
I tutaj dochodzimy do sedna sprawy! Postaraj się przed wyjazdem przewidzieć wszystkie możliwe wydatki. Uwzględnij takie koszty jak:
O potrzebie spożycia solidnego posiłku nikogo nie trzeba przekonywać. Może jednak zamiast wydawać fortunę na festiwalowego, bezglutenowego burgera i hipsterskie drinki, lepiej wyskoczyć poza teren imprezy i pojechać do centrum miasta? Oczywiście jeśli agenda wystąpień muzycznych na to pozwoli.
Prawdopodobnie każdy wypad poza teren festiwalu to duża oszczędność dla Twojego budżetu.
Tylko nie bądź dla siebie zbyt surowy - w końcu masz wakacje!
Zabezpiecz swoje finanse!
Podczas letniego wypoczynku, szczególnie na festiwalu, łatwo się zapomnieć i oddać beztroskiej zabawie. W dodatku wszędzie jest tłoczno, a o zgubienie portfela nie jest trudno. Jak można się zabezpieczyć przed przykrymi sytuacjami?
Spakuj się mądrze
Mały, kompaktowy bagaż to zawsze duża oszczędność. Docenisz to, szczególnie jeśli wybierasz się w podróż poza granice kraju - im mniejszy plecak, tym większe prawdopodobieństwo, że uda Ci się uniknąć dodatkowych opłat. A to nie jedyna zaleta minimalistycznego bagażu!
Jeśli uda Ci się spakować do małego plecaka lub walizki, którą najczęściej będziesz mieć przy sobie, unikniesz wielu niebezpieczeństw związanych z utratą bagażu. Pamiętaj też, by pieniądze i dokumenty mieć zawsze przy sobie, a nie w bagażu.
Zakończ imprezę z klasą!
Na koniec nie pozostaje nam nic innego jak życzyć Ci dobrej zabawy, gdziekolwiek się nie wybierzesz!
Aby dodać komentarz, musisz się zarejestrować. Jeśli jesteś już zarejestrowany, zaloguj się. Jeśli jeszcze się nie zarejestrowałeś, zarejestruj się i zaloguj.