Aplikacja mobilna

Odpowiedz

Mastercard w telefonie - zmiana telefonu/reset/kradzież

Dzień dobry,

 

Na początek chciałbym zanzaczyć że usługa uruchomiona w dniu wczorajszym działa w 100% póki co wszystkie terminale przyjmowały płatności bez problemu Emotikon: Szczęśliwy

 

Nasuwają mi się jednak pytania, co w przypadku kiedy będziemy chcieli:

1. Wykonać pełny reset telefonu, co wiąże się z usunięciem aplikacji ING?

2. Wymienić telefon na nowy?

3. Co w przypadku kradzieży telefonu? Domyślam się że procedura jest tutaj identyczna jak dla kalsycznych kart? Wykonuje się telefon do Państwa celem blokady karty, prosiłbym o potwierdzenie?

Odpowiedz
0 Lajków
danielito
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
14
9
15-03-2017
Wiadomość 1 z 3 (12 381 wyświetleń)

Re.: Mastercard w telefonie - zmiana telefonu/reset/kradzież

Odpowiadając na Twoje pytania:

1.  Będziesz musiał na nowo zainstalować aplikację Moje ING mobile i dodać urządzenie do zaufanych.

2. Jeżeli zmieniłeś zaufane urządzenie, na którym był Mastercard w telefonie, nie będzie możliwe dokonywanie płatności tym telefonem. Na nowozaufanym urządzeniu (o ile spełnia wymagania), możesz ponownie aktywować Mastercard w telefonie.

W Moje ING mobile, w „Szczegółach karty” Mastercard w telefonie będzie miała status „wyłączona” i będzie dostępny link „Aktywuj płatności”. Nie wymagamy ponownego zamówienia karty.

3. W takim przypadku koniecznie zastrzeż Mastercard w telefonie w aplikacji Moje ING albo dzwoniąc pod numer telefonu 32 357 00 12. Natychmiastowe zastrzeżenie karty najlepiej chroni przed płatnościami dokonanymi przez osoby nieuprawnione.

 

Jeśli podoba ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
MarcinBa
Były moderator
Były moderator icon
108
35
04-09-2015
Wiadomość 2 z 3 (12 350 wyświetleń)

Re.: Mastercard w telefonie - zmiana telefonu/reset/kradzież

Wielkie dzięki za wyczerpujące odpowiedzi na każde pytanie! Emotikon: Szczęśliwy
Odpowiedz
0 Lajków
danielito
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
14
9
15-03-2017
Wiadomość 3 z 3 (12 323 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re.: Kredyt hipoteczny - czas oczekiwania na decyzję

Trzymam kciuki za pozytywną i szybką decyzję dla Ciebie 🙂

28-03-2024
Re.: Kredyt hipoteczny - czas oczekiwania na decyzję

Gratuluję i bardzo dziękuje za informację Emotikon: Szczęśliwy

28-03-2024
Re: Kupno biletów przez CarPlay - czy to żart

Niestety całe ING, tam gdzie nie trzeba to wielce dbają bezpieczeństwo, tak jak z tym CarPlay wymagającym odblokowania tel, albo jak aktywujesz U2F w aplikacji to każde uruchomienie aplikacji wymaga p

...

28-03-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy