Sposoby na oszczędzanie

Odpowiedz

Robot inwestycyjny - podstawowe pytania

Hej

chciałbym zacząć inwestować z robotem inwestycyjnym. Mam kilka pytań:

1. jak ma się kwestia podatkowa? czy bank sam odprowadza podatek...czy po zakończonym roku wysyła pit 8 i trzeba samemu się rozliczyć?

2. wybierając inwestycję 90/10 z tzw. niskim ryzykiem to czy mogę zmienić po jakimś czasie na np ze średnim ryzykiem 50/50?

3. czy w każdej chwili mogę zakończyć inwestycje z robodoradcą?

4. na stronie jest napisane: "Na początek wpłacasz min. 1000 zł, później min. 200 zł". czy jest obowiązek wpłacania co miesiąc 200 zł? a jak ja chcę ulokować większą sumę i nie chce wpłacać co miesiąc 200 zł to co się stanie?

5. opłata za zarządzanie jest pobierana na jakiej zasadzie? co miesiąc? kwartał? rok? 

6. czy waszym zdaniem opłaca się zacząć inwestować z robotem inwestycyjnym? dopiero wchodzę w świat inwestowania

Odpowiedz
0 Lajków
doktorarca
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
1
0
30-05-2022
Wiadomość 1 z 2 (5 814 wyświetleń)

Re: Robot inwestycyjny - podstawowe pytania

Cześć,
przesyłam odpowiedzi na Twoje pytania:
1. Podatek pobierany jest automatycznie przy wypłacie z robota inwestycyjnego od wypracowanego zysku w wysokości 19%
2. W dowolnym momencie możesz zmienić strategię inwestowania, wypełniając ponownie ankietę inwestycyjną. Jest ona dostępna w bąblu z robotem inwestycyjnym 
3. Oczywiście, w dowolnym momencie możesz zrezygnować z inwestowania w robota inwestycyjnego 
4. Możesz dokonywać dowolnych wpłat – pierwsza min. 1000 zł, kolejne min. 200 zł, natomiast nie ma obowiązku comiesięcznych dopłat
5. Opłata za zarządzanie ujęta jest w cenie jednostki danego funduszu. Jednostka jest codziennie wyceniana i codziennie w cenie tej jednostki Towarzystwo uwzględnia opłatę za zarządzanie
6. Nie mogę Ci doradzić w tej sprawie. Robot inwestycyjny jest jednym z rozwiązań inwestycyjnych. Posiada wybór 4 portfeli dopasowanych do wyniku ankiety inwestycyjnej. Robot monitoruje poziom ryzyka z uwzględnieniem preferencji inwestującego, które wynikają z wypełnionej ankiety.
Ankietę możesz wypełnić w Moim ING w zakładce Moje dane - Profil inwestycyjny. 

 

 

Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie. .
Odpowiedz
0 Lajków
WiolettaS
Moderator
Moderator icon
532
120
04-09-2015
Wiadomość 2 z 2 (5 770 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re.: Podejmujemy decyzje - ile trwa?

U mnie to trwało 8 dni

26-04-2024
Re: Analiza wniosku kredyt hipoteczny

26.04.23 - JEST DECYZJA!
Po dokładnie 49 dniach od złożenia wniosku udało się doczekać. Zostało jeszcze podpisanie umowy.
Trzymam kciuki za resztę

26-04-2024
Re: Wakacje kredytowe a ubezpieczenie kredytu

Ustawa nie jest jeszcze podpisana. Na tę chwilę nie jesteśmy w stanie odpowiedzieć na Twoje pytanie. Również czekamy na informacje w tej sprawie.

26-04-2024