Oddziały, bankomaty, wpłatomaty

Odpowiedz

Opłata za obce bankomaty w DIRECT a brak alternatywy

Witam

Jak wiadomo, od jakiegoś tygodnie na końcie Direct nie ma wszystkich bezpłatnych bankomatów.

Pół biedy że nie do wszystkich ale jak można nie mieć dostępu do bezpłatnych Euronetów???

Mieszkam w Trójmieście, pracuje terenowo. Na północy Waszych bankomatów jest jak szukanie ze świecą. Nie ma w Lęborku, Kościerzynie, Chojnicach, Pucku, Władysławowie itd itp. W bardzo dużej ilości większych miejscowości brak bankomatów ING a o dziwo - Euronety są. To na stacji benzynowej, to w jakimś centrum handlowy.

W Trójmieście w każdym centrum handlowym jest Euronet. A gdzie bankomat ING?

Np w Chojnicach - na całą miejscowość jest jeden DARMOWY bankomat - Planet. JEDEN JEDYNY.

Oczywiście są Planet, głównie w Biedronkach. Ale Biedronki mają godziny otwarcia i np w mojej okolicy zamieszkania wszystkie bankomaty są w środku w Biedronce a nie na zewnątrz.
Jak zatem mam korzystać z wypłaty z Waszych darmowych bankomatów????

 

Rezygnacja z Euronetów to największy Wasz błąd jaki zrobiliście. Dlatego apeluje, abyście powiększyli ilość darmowych bankomatów o Euronety. Taki np wirtualny bank jakim jest MBank dzisiaj ma więcej darmowych bankomatów jak Wy.

 

I druga sprawa

 

Nie ma żadnej alternatywy na "odzyskanie" darmowych bankomatów. Ani jednej

1) Powinna być opcja - np 5zł miesięcznie do karty i wszystkie bankomaty za darmo

lub

2) Zrobisz operacje kartą na co najmniej 500zł i masz darmowy bankomaty

 

A Wy jako ING nie daliście klientowi żadnej altenartywy bądź opcji.

Dzisiaj skończyło się tak, że z Waszego konta muszę korzystać, ponieważ mam kredyt mieszkaniowy (zapis o wpływach z wynagrodzenia) ale nie korzystam wcale. Wpływy wchodzą, zostawiam tyle ile potrzebne na najbliższą ratę kredytu a reszta ląduje w innym banku, gdzie mam darmowe to co Wy Nam dajecie (przelewy, prowadzenie konta itd) oraz - darmowe wszystkie bankomaty.

Zróbcie coś z tym, bo ludzie będą szukać alternatywy tak ja to zrobiłem w innych bankach.

viggen
Główny rachmistrz I
Główny rachmistrz I icon
267
47
03-02-2016
Wiadomość 1 z 10 (9 642 wyświetleń)

Re.: Opłata za obce bankomaty w DIRECT a brak alternatywy

Przepraszam za błędy ale włąśnie zauważyłem, że nie ma opcji edytuj ;(

Odpowiedz
0 Lajków
viggen
Główny rachmistrz I
Główny rachmistrz I icon
267
47
03-02-2016
Wiadomość 2 z 10 (9 640 wyświetleń)

Re.: Opłata za obce bankomaty w DIRECT a brak alternatywy

Od 29.01.2016 r. obowiązuje nowa Tabela Opłat i Prowizji. Teraz z konta Direct dla klientów indywidualnych możesz bezpłatnie wypłacać pieniądze:
- w bankomatach ING Banku Śląskiego,
- w bankomatach sieci Planet Cash,
- w ramach usług Cash Back - jednorazowo możesz wypłacić do 300 zł.

Jeśli wypłacasz pieniądze w bankomacie innego banku, to raz w danym cyklu masz taką możliwość bezpłatnie kartą i raz kodem BLIK. Za każdą kolejną naliczymy opłatę 2,5 zł.

 

Mamy alternatywę. Możesz zmienić tym rachunku na konto Komfort. Miesięczna opłata za to konto to 12 zł, ale masz wszystkie bankomaty bezpłatne.

 

Jeśli podoba ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
Odpowiedz
0 Lajków
IwonaP
Były moderator
Były moderator icon
136
42
04-09-2015
Wiadomość 3 z 10 (9 633 wyświetleń)

Re.: Opłata za obce bankomaty w DIRECT a brak alternatywy

Sieć Planet Cash jest siecią ciągle rozwijającą się. Sprawdzając w wyszukiwarce bankomatów na stronie PC, miejscowości takie jak Lębork, Kościerzyna, Władysławowo posiadają co najmniej po dwa bankomaty, w tym część oznaczona 24H (całodobowe). Może warto wysłać propozycje nowych lokalizacji bezpośrednio do operatora. Bank ING nie jest jedynym użytkownikiem, wiele pozostałych banków współpracuje z nimi. Być może im więcej napłynie zgodnych propozycji, tym szybciej zobaczysz w swojej miejscowości nowy bankomat.

 

Odnośnie alternatywy do konta Direct. Jest nią konto Komfort - w tej opcji masz wszystkie bankomaty obce bezpłatne (plus inne korzyści).

Odpowiedz
0 Lajków
GrzegorzG
Pracuję w ING
Pracuję w ING icon
78
13
30-01-2016
Wiadomość 4 z 10 (9 631 wyświetleń)

Re.: Opłata za obce bankomaty w DIRECT a brak alternatywy

IwonaP
Ale to nie jest alternatywa, ponieważ nie chcę zmieniać konta. Po co mi konto Komfort? Z placówek nie korzystam. Mam płacić 12zł, za coś, z czego nie skorzystam?
TMobile Alior - 0zł
MBank - 300zł operacja kartą miesięcznie - wszystkie bankomaty za darmo. Lub opłata za kartę stała 5zł - wszystkie bankomaty za darmo. Itd. I jeszcze trzecia opcja - 1 tys złotych miesięcznie wpływów i w Mbanku masz wszystkie bankomaty za darmo w Polsce i na Świecie.

Zabraliście wszystkie bankomaty za darmo a daliście NIC. ING na północy Polski prawie nie występuje.
Dajcie chociaż Euronety za darmo jak nie możecie zaproponować innej opcji odpłatnej (symbolicznie) aby mieć wszystkie za darmo.
Jedna wypłata jest śmieszna. Od miejsca zamieszkania mój pierwszy darmowy bankomat - jest w odległości ponad 5km a pod nosem co najmniej 5 Euronetów (poczta, Biedronka, na ulicy wolnostojący, centrum handlowe, i jakiś tam sklep)

Zobaczcie sobie ile moglibyście nawet zarobić. Niech z 0.5mln ludzi wybierze opcję 5zł miesięcznie i masz darmowe bankomaty w całej Polsce. Ile to jest kasy dla Was.
Albo - dzisiaj niektórzy robią tylko 300zł operacją kartą. A ile byście zyskali, gdyby mieli robić 500zł żeby mieć darmowe bankomaty.
Odpowiedz
0 Lajków
viggen
Główny rachmistrz I
Główny rachmistrz I icon
267
47
03-02-2016
Wiadomość 5 z 10 (9 626 wyświetleń)

Re.: Opłata za obce bankomaty w DIRECT a brak alternatywy

GrzegorzG
Planet Cash jest rozwijająca się siecią? Jeśli komuś blokujecie opcję darmowych bankomatów, to powinno się dawać taką sieć która jest JUŻ rozwinięta jak Euronet a nie sieć, która się DOPIERO rozwija - Planet Cash
Każdy normalny bank ma darmowe Euronety.
Dzisiaj powinno być tak - darmowe ING i Euronety oraz Planet Cash, Jak się ten ostatni porządnie rozwinie, można pomyśleć o wyłączeniu z obiegu Euronet
Odpowiedz
0 Lajków
viggen
Główny rachmistrz I
Główny rachmistrz I icon
267
47
03-02-2016
Wiadomość 6 z 10 (9 622 wyświetleń)

Re.: Opłata za obce bankomaty w DIRECT a brak alternatywy

Euronet jest też siecią rozwijającą się - mówimy tutaj o ciągłej ekspansji, czyli poszukiwaniu i wybieraniu nowych lokalizacji. Masz pytania odnośnie swoich miejsc, zapytaj usługodawcę, dowiesz się w ten sposób, czy planowane będzie wdrożenie, czy też raczej są niestety jakieś przesłanki, że byłoby to nienajlepsze miejsce.

Odpowiedz
0 Lajków
GrzegorzG
Pracuję w ING
Pracuję w ING icon
78
13
30-01-2016
Wiadomość 7 z 10 (9 617 wyświetleń)

Re.: Opłata za obce bankomaty w DIRECT a brak alternatywy

GrzegorzG
Chodzisz na zakupy do Tesco, Auschan i innych hipermarketów?
Chodzisz do centr handlowych, których w każdym mieście jest na pęczki?
Poruszasz się po mieście, centrum każdego większego czy mniejszego miasta?
Na pewno mogę odpowiedzieć za Ciebie 3xTAK

Więc zobacz ile jest Euronetów a ile jest Planet Cash

Proszę również zrozumieć, że ING na północy Polski to nie jest popularna placówka. To nie jest np BZWBK.
Na południu czy w centrum Polski macie więcej swoich placówek.

Rozumiem bronisz decyzji swojego pracodawcy ale piszę po to, abyście wysłuchali klientów, głównie z północnej Polski, bo my mamy głownie alternatywę tylko w Planet Cash, który jeszcze raczkuje. A gdzie Wasze bankomaty ING mamy szukać?
Ponoć ING to bank, który słucha swoich klientów.

Dlatego proszę o uruchomienie Euronetów i o wyrozumiałość ludzi, którzy mieszkają na połnocy naszego kraju, gdzie Waszych placówek i bankomatów jest tyle co kot napłakał.
Odpowiedz
0 Lajków
viggen
Główny rachmistrz I
Główny rachmistrz I icon
267
47
03-02-2016
Wiadomość 8 z 10 (9 611 wyświetleń)

Re.: Opłata za obce bankomaty w DIRECT a brak alternatywy

Rozumie Cie, północ Polski owszem nie jest tak gęsto rozmieszczona oddziałami ING. Sam bank powstał z przekształcenia Banku Śląskiego, gdzie na południu znajdowało się już dużo dużo placówek, którego później zostały zaadaptowane i przekształcone. T tak jakby powstał np: Bank Pomorski, gdzie na południu nie wiele możnaby spotkać filii. Rozwój powoduje, że bank stał się ogólnopolski, głównie za sprawą elektronicznych kanałów. Tam gdzie to możliwe powstają nowe oddziały, bankomaty. Postep zatem jest ogromny, ale wszystko przychodzi z czasem Emotikon: Szczęśliwy

Odpowiedz
0 Lajków
GrzegorzG
Pracuję w ING
Pracuję w ING icon
78
13
30-01-2016
Wiadomość 9 z 10 (9 606 wyświetleń)

Re.: Opłata za obce bankomaty w DIRECT a brak alternatywy

Cieszę się, że mnie rozumiesz. Ale dlaczego ING nie rozumie swoich klientów.
Jak mu na północy Polski mamy wypłacać kasę? Swoją własną ciężko zarobioną.
Zabraliście darmowe bankomaty i daliście Nam wydmuszkę.
Nie interesuje mnie co będzie za rok czy za dwa - mnie interesuje co mam dzisiaj. Muszą biegać po miastach, po swoim nawet mieście aby za darmo wypłacić swoją kasę.
Zanim tak ING postąpił, powinien o tym pomyśleć. Dlatego Euronety dzisiaj powinny być za darmo, do czasu rozbudowania bankomatów ING czyli własnych oraz Planet Cash.
A dzisiaj moi znajomi się rozglądają za inną opcją banku.
Podobnie ja. Gdyby nie to, że mam kredyt mieszkaniowy i muszę mieć Wasze konto przez jeszcze jakiś czas - to dawno bym zamknął u Was konto. Było ciekawą alternatywą dla Aliora czy Mbanku z wiele lepszą obsługą. Ale po co mi i moim znajomym siedzieć w ING, jak u konkurencji mam wszystko za darmo i nie muszę latać jak Żyd po pustym sklepie szukając darmowego bankomatu
Odpowiedz
0 Lajków
viggen
Główny rachmistrz I
Główny rachmistrz I icon
267
47
03-02-2016
Wiadomość 10 z 10 (9 602 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re: Analiza wniosku kredyt hipoteczny

Gratuluję, czy możesz przypomnieć ile czekaliście na decyzję od momentu dostarczenia ostatnich dokumentów?

26-04-2024
Re.: Podejmujemy decyzje - ile trwa?

U mnie to trwało 8 dni

26-04-2024
Re: Analiza wniosku kredyt hipoteczny

26.04.23 - JEST DECYZJA!
Po dokładnie 49 dniach od złożenia wniosku udało się doczekać. Zostało jeszcze podpisanie umowy.
Trzymam kciuki za resztę

26-04-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy