Odpowiedz

Wakacje kredytowe

Skorzystałem z wakacji w miesiącu sierpniu, wrześniu, październiku i skorzystam w listopadzie. Następną spłatę mam 15.12.2022. Chciałbym nadpłacic 10k skracając okres kredytowania(aneks), na infolinii powiedzieli mi ze mogę to zrobić dopiero po pobraniu raty w grudniu (w miedzy czasie aktualizacja WIBOR- 15.09.2022). Co sie stanie jak nadpłacę np. 15.11? Dodam że na infolinii coś wspomnieli że jeżeli zrobię to wcześniej to zostanie zbadana zdolność kredytowa? I że kwota kolejnej raty nie będzie wyższa niż najwyższa do tej pory rata... 

Proszę o poradę.

Arek

Odpowiedz
0 Lajków
arkadiusz86
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
4
1
03-11-2022
Wiadomość 1 z 7 (4 682 wyświetleń)

Re.: Wakacje kredytowe

Nadpłatę może Pan zrobić w każdym momencie, niezależnie od wakacji kredytowych. O aneks na skrócenie okresu może się Pan zwrócić w ciągu 3 miesięcy od dokonania nadpłaty i wtedy jest bezpłatny. Wysokość nowej raty po skróceniu okresu spłaty nie może być większa, niż największa rata płacona do tej pory, w innym wypadku będzie badana zdolność kredytowa. Więc skrócenie okresu spłaty może być w takiej sytuacji nie o dowolną ilość lat, ale o tyle, żeby po wyliczeniu nowej raty nie przekraczała ona najwyższej raty płaconej do tej pory.
malmat
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
4
3
12-08-2022
Wiadomość 2 z 7 (4 672 wyświetleń)

Re.: Wakacje kredytowe

a co w przypadku kiedy będą badać zdolność i akurat zmieniam pracę ? (zdolności nie bedzie - załóżmy, i co wtedy ? )

Odpowiedz
0 Lajków
arkadiusz86
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
4
1
03-11-2022
Wiadomość 3 z 7 (4 666 wyświetleń)

Re.: Wakacje kredytowe

Zdolność będą badać tylko wtedy, gdyby wysokość nowej raty przekroczyła najwyższą ratę, która do tej pory była płacona. Jeśli skrócenie okresu nie spowoduje podwyższenia raty ponad tą najwyższą, nie będzie Pan miał badanej zdolności kredytowej.

malmat
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
4
3
12-08-2022
Wiadomość 4 z 7 (4 664 wyświetleń)

Re.: Wakacje kredytowe

no właśnie wysokość nowej rady przekroczy najwyższą do tej pory płaconą rate bo korzystam z wakacji kredytowych 4 msc z rzędu, a w między czasie przeliczyło mi ratę po nowej stawce WIBOR 6M (ktorej jeszcze nie zapłaciłem.)

Czy w związku z tym lepiej będzie nadpłacić po "sciągnieciu" nowej raty w grudniu ?

Odpowiedz
0 Lajków
arkadiusz86
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
4
1
03-11-2022
Wiadomość 5 z 7 (4 658 wyświetleń)

Re.: Wakacje kredytowe

Tak, wtedy lepiej poczekać do grudnia, żeby ściągnęli ratę, która w historii Pana kredytu okaże się najwyższa, potem np. następnego dnia zrobić nadpłatę i złożyć wniosek o aneks terminowy. Wtedy pod uwagę będzie brana najwyższa rata, która w Pana przypadku będzie tą grudniową. Pytanie, czy potrzebuje Pan tego aneksu? Można samemu robić co miesiąc nadpłatę o tyle o ile by się zwiększyła rata w przypadku skrócenia okresu (cała nadpłata jest na poczet kapitału) i na to samo wyjdzie. Tez szybciej spłaci Pan kredyt i oszczędzi na odsetkach dokładnie tyle samo. A ma Pan wówczas swobodę, że rata jest niższa w razie gorszej sytuacji finansowej i to Pan decyduje, czy nadpłaci więcej.

malmat
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
4
3
12-08-2022
Wiadomość 6 z 7 (4 652 wyświetleń)

Re.: Wakacje kredytowe

chce jak najszybciej pozbyć sie kredytu dlatego zamierzam nadpłacać co poł roku ze skróceniem okresu kredytowania.

arkadiusz86
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
4
1
03-11-2022
Wiadomość 7 z 7 (4 544 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re: Ile lat wstecz ING bierze pod uwagę w ryczałcie?

biorą 2 ostatnie lata + kwartał bieżącego.

 

Martyna, you are useless.

29-03-2024
Re.: zablokowany dostep do konta - koniecznosc wizyty w banku?

A i zapomniałem dopisać, jak będziesz w oddziale to koniecznie na miejscu upewnij się czy odblokowali dostęp. Bo ja się musiałem wracać i wszystko zajęło blisko 2 godziny. 

29-03-2024
Re.: zablokowany dostep do konta - koniecznosc wizyty w banku?

Niestety w ING to częsta praktyka, blokują za byle co, ja i moja rodzina mieliśmy blokady m.in za instalacje aplikacji moje ING po raz pierwszy. Najlepsze, że tłumaczyli się tym, że nastąpiła instalac

...

29-03-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy