Odpowiedz

Spłata limitu zadłużenia

Chciałam się dowiedzieć jak to jest z tą splata limitu zadłużenia.. Jezeli mam wykorzystany limit na wysokość 8000zl, adostaje przelew na konto np. 10000zl, to do wykorzystania mam 10tysiecy + limit-8000zl? Dobrze to rozumiem?
Odpowiedz
0 Lajków
Magdalena27
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
1
0
22-05-2018
Wiadomość 1 z 2 (10 454 wyświetleń)

Re: Spłata limitu zadłużenia

[ Edytowane ]

Limit zadłużenia w koncie prywatnym to dodatkowe pieniądze, z których możesz korzystać w sytuacjach nieprzewidzianych. 
Każdy wpływ na konto automatycznie go spłaca. Spłata powoduje jego odnowienie. Czas, na który masz przyznany limit określa Twoja umowa kredytowa.
Poniżej przesyłam kilka orientacyjnych przykładów:

  1. Jeżeli saldo konta wynosi 0 zł i masz limit 8 000 zł – możesz wykorzystać całą kwotę.
  2. Jeżeli wykorzystałaś cały limit – na koncie masz -800 zł – wpłynie przelew 10 000 zł. Automatycznie limit się spłaca. Masz wtedy do wykorzystania 10 000 zł (8000 zł limitu, który spłaciłaś i się odnowił + 2 000 zł własnych środków).
  3. Saldo konta wynosi 0 zł. Nie korzystasz w danym miesiącu z limitu, nie ma aktywności na koncie. Wpływa przelew 10 000 zł. W tej sytuacji masz do wykorzystania 10 000 zł własnych środków + 8000 zł limitu, czyli 18 000 zł. 

Pamiętaj, że to orientacyjne przykłady. Przy limicie raz w miesiącu – we wskazanym przez Ciebie w umowie dniu – naliczamy odsetki od kwoty wykorzystanego limitu. W zależności od tego, kiedy wypada data pobrania odsetek -  do wykorzystania będziesz miała kwotę pomniejszoną o nie.
Odsetki naliczamy za liczbę dni, kiedy korzystasz z limitu i tylko od kwoty wykorzystanej.

 

*****
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Moja odpowiedź Ci pomogła? Zaakceptuj ją jako rozwiązanie :-)
PatrycjaT
Były moderator
Były moderator icon
307
69
29-01-2018
Wiadomość 2 z 2 (10 376 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re.: Kredyt hipoteczny - czas oczekiwania na decyzję

Trzymam kciuki za pozytywną i szybką decyzję dla Ciebie 🙂

28-03-2024
Re.: Kredyt hipoteczny - czas oczekiwania na decyzję

Gratuluję i bardzo dziękuje za informację Emotikon: Szczęśliwy

28-03-2024
Re: Kupno biletów przez CarPlay - czy to żart

Niestety całe ING, tam gdzie nie trzeba to wielce dbają bezpieczeństwo, tak jak z tym CarPlay wymagającym odblokowania tel, albo jak aktywujesz U2F w aplikacji to każde uruchomienie aplikacji wymaga p

...

28-03-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy