Odpowiedz

Problem z kredytem firmowym.

Od założenia firmy rok temu posiadam u Panśtwa konto firmowe, przez caly ten czas byłem informowany że po upływie roku nie będzie żadnych problemów z uzyskaniem kredytu tylko muszę zapewnić przepływ gotówki przez konto. Mija rok, po pierwszej wizycie w banku (05.01) dostaje informację żebym poczekał do poniedziałku (08.01) bo wtedy mają się pojawic oferty na klik, bez wymaganych dokumentów. Dnia 08.01 dostaję informację że oferty powinnh pojawić się na poczatku miesiąca i jeśli nie ma to muszę złożyć w banku wniosek z dokumentami.
Tak więc w kolejnym dniu zjawiam się w oddziale z dokumentami, zdolność kredytowa zostaje wyliczona na 49.000zł, składam wniosek na mniejszą kwotę ( 45.000zł) i już następnego dnia dostaję od Państwa informację że jednak nie mam zdolności kredytowej żeby otrzymać jakikolwiek kredyt. W pierwszym roku działalnosci przychód firmy 200tys zł z czego 160 tys zł obrotu na koncie w ing, dochód ok. 28 tyś netto. Dodatkowo wplywy na konto prywatne w ing z umowy zlecenia ok. 1600zl miesiecznie ktorych Państwo nieuwzględniają do zdolnosci poniewaz umowa jest tylko na 12 msc do przodu ( wplywy co miesiac od kilku lat )oraz z emerytury ok 1100zl miesiecznie.

Rozumiem ze przy takich dochodach i obrocie na koncie nie jestem dla Panstwa wiarygodnym klientem i powinienem przenieść konta do konkurencji?
Odpowiedz
0 Lajków
Michal89
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
3
0
10-01-2018
Wiadomość 1 z 6 (4 680 wyświetleń)

Re.: Problem z kredytem firmowym.

Widzę że tutaj także panują "standardy" ING, czyli na żadne zainteresowanie się problemem nie można liczyć.
Odpowiedz
0 Lajków
Michal89
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
3
0
10-01-2018
Wiadomość 2 z 6 (4 641 wyświetleń)

Re: Problem z kredytem firmowym.

Kwota pożyczek uzależniona jest zdolności kredytowej. Maksymalna zdolność kredytowa, zostaje ustalona m.in. na podstawie miesięcznych dochodów netto, terminowości płatności składek do ZUS i US, jak również wszelkich zobowiązań kredytowych (tj. spłacane raty kredytów, limity w rachunkach firmowych i osobistych, na kartach kredytowych itp.) oraz zapytań wysłanych do Biura Informacji Kredytowej. Żeby wyjaśnić powód braku zdolności kredytowej proszę o kontakt z bankiem (oddział, infolinia, wiadomość w Moje ING).

Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
Odpowiedz
0 Lajków
AgnieszkaS
Były moderator
Były moderator icon
408
112
12-10-2015
Wiadomość 3 z 6 (4 640 wyświetleń)

Re: Problem z kredytem firmowym.

Szczerze przyznam że 8/10 pytanych osób w gronie znajomych dostawało odmowy udzielenia kredytu. Osobiście składałem wniosek rok temu (wniosek poglądowy kwota 55 tyś ) i przy umowach o prace na czas nieokreślony, dodatkowych zleceniach na czas nieokreślonych, otrzymałem odmowę. Na bazie tej samej historii wpływów konkurencja przygotowała mi umowy na 120-150tyś. 

Odpowiedz
0 Lajków
Użytkownik nie istnieje
Wiadomość 4 z 6 (4 609 wyświetleń)

Re: Problem z kredytem firmowym.

Dokładnie tak jak napisał Source, po wizycie w mbanku i przedstawieniu połowy mniej dokumentów niż były wymagane w ing otrzymałem dużo wyższą ofertę niż wnioskowałem w ing, pora zlikwidować konta...
Odpowiedz
0 Lajków
Michal89
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
3
0
10-01-2018
Wiadomość 5 z 6 (4 591 wyświetleń)

Re: Problem z kredytem firmowym.

Tu zaznaczyć trzeba jedno, że łatwiej o kredyt w obcym banku niż swoim, to nic nowego i to jest przykre Emotikon: Mrugający

Mi w dalszym ciągu brakuje kart mastercard world elite, czy usługi spłaty na raty. Pożyjemy zobaczymy Emotikon: Mrugający 

Odpowiedz
0 Lajków
Użytkownik nie istnieje
Wiadomość 6 z 6 (4 572 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re: Re.: Nowe konta w ING

A kiedy jakaś sensowna opcja na płacenie kartą w walutach obcych?

28-03-2024
Re: Kupno biletów przez CarPlay - czy to żart

Czyli dobrze rozumiem? W końcu przyznaliście, że Wasz sposób wprowadzenia obsługi CarPlay jest obecnie całkowicie bezużyteczny?

28-03-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy