Odpowiedz

Pożyczka z konsolidacją

Witam.
Jestem na etapie poszukiwania dobrej oferty kredytu gotówkowego. Zależy mi głównie na dobraniu gotówki, a jak wygląda sytuacja w przypadku Pożyczki z konsolidacją? Sytuacja wygląda tak: 
-Dwóch kredytobiorców (mama i ja)
-Mama ma wzięty na siebie kredyt ratalny (spłacany terminowo od 2,5 roku) na telefon - do spłaty jeszcze 550zł (kredyt w innym banku) - kredyt do konsolidacji
-Kwota "do ręki" jaka mnie interesuje to 25.000zł czyli ok 25.500 jako kwota udzielonego kredytu, bo w ofercie jest prowizja 0%
-Oboje mamy konta prywatne w ING z wpływami wynagrodzenia (w sumie dochód z 3 miesięcy razem- prawie 6000zł/msc)

Rozmawiałem z panią z czatu z facebooka (dziś niedziela, nie było jak na bezpośrednim czacie ING) poinformowała mnie, że taka sytuacja jak wyżej jest możliwa, jednak nie mówiłem o konkretnych kwotach.

-Czy jest możliwa opcja skorzystania z tej oferty, gdy kwotą konsolidacji jest tylko 550zł.,  a w ręce zostanie mi 25 000?
-Czy na pewno jest możliwość wzięcia tego kredytu w 2 osoby? Na wstępie wniosku, bo to tylko po zalogowaniu do bankowości internetowej, nie widzę opcji dopisania drugiego wnioskodawcy, a nie chcę specjalnie przechodzić dalej, żebym gdzieś bez sensu sobie zapytania do BIK nie zrobił, jeśli ostatecznie nie skorzystam.

Moje obawy motywuję tym, że przeglądając to forum natknąłem się na temat oferty kredytu konsolidacyjnego, gdzie warunkiem skorzystania było to, że min. 50% kwoty wnioskowanej musi być przeznaczone na konsolidację, nie mniej niż 4000, a u mnie to 550 konsolidacja i 25000 do ręki Emotikon: Bardzo szczęśliwy Pozdrawiam

Odpowiedz
0 Lajków
Pablo6736
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
2
0
13-09-2020
Wiadomość 1 z 3 (2 352 wyświetleń)

Re: Pożyczka z konsolidacją

To, co opisałeś, jest jak najbardziej możliwe Emotikon: Szczęśliwy Ważne, żeby ten kredyt ratalny, o którym wspomniałeś, był widoczny w Biurze Informacji Kredytowej (tylko takie zobowiązania możemy konsolidować). Ważne jest również to, aby Wasze umowy z pracodawcami były ważne na minimum ten okres, na jaki chcecie rozłożyć spłatę pożyczki. Co do konsolidacji, to aktualnie ten warunek, który przytoczyłeś na końcu, nie jest już aktualny. Od dłuższego czasu wystarczy skonsolidować dowolną kwotę z innego banku. Ważne, żeby takie zobowiązanie było spłacane regularnie od minimum 6 miesięcy. 
Jeżeli wniosek o pożyczkę konsolidacyjną chcesz złożyć z inną osobą, to musicie zjawić się oboje w dowolnym oddziale naszego banku. W bankowości internetowej możesz złożyć wniosek tylko i wyłącznie samodzielnie. 

Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
ŁukaszW
Były moderator
Były moderator icon
699
228
12-10-2015
Wiadomość 2 z 3 (2 259 wyświetleń)

Re: Pożyczka z konsolidacją

Generalnie wszystko się udało, umowa podpisana - gotówka na koncie Emotikon: Szczęśliwy

Odpowiedz
0 Lajków
Pablo6736
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
2
0
13-09-2020
Wiadomość 3 z 3 (2 180 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re.: Kredyt hipoteczny - czas oczekiwania na decyzję

Trzymam kciuki za pozytywną i szybką decyzję dla Ciebie 🙂

28-03-2024
Re.: Kredyt hipoteczny - czas oczekiwania na decyzję

Gratuluję i bardzo dziękuje za informację Emotikon: Szczęśliwy

28-03-2024
Re: Kupno biletów przez CarPlay - czy to żart

Niestety całe ING, tam gdzie nie trzeba to wielce dbają bezpieczeństwo, tak jak z tym CarPlay wymagającym odblokowania tel, albo jak aktywujesz U2F w aplikacji to każde uruchomienie aplikacji wymaga p

...

28-03-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy