Kredyty i pożyczki

Odpowiedz

Limit odnawialny a wpływy w wysokości 1/6

Dzień dobry,

 

Mam przyznany limit w wysokości 3000zł, podczas zawierania umowy zostałem poinformowany, że na czas trwania kredytu muszę mieć na koncie wpływ w wysokości minimum 1/6 kwoty kredytu (u mnie to będzie 500zł). Aktualnie wpływa na nie znacznie większe wynagrodzenie.

 

Mam pytanie, czy jeśli na konto będzie wpływać ten minimalny wpływ, ale nie będzie wpływać wynagrodzenie będące podstawą do udzielenia kredytu, to czy nie będzie to powód do wypowiedzenia umowy kredytu pod pretekstem utraty zdolności kredytowej? Po prostu zamiast pensji 3000 zł, wpłynie np. 1000 zł z mojego konta w innym banku, ale te pieniądze i tak pochodzą z pracy.

 

Pozdrawiam,

Adam

 

 

Odpowiedz
0 Lajków
gienq
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
7
1
07-06-2016
Wiadomość 1 z 3 (5 201 wyświetleń)

Re.: Limit odnawialny a wpływy w wysokości 1/6

Będziemy analizować wpływy na rachunek, nie musi to być wynagrodzenie. Tak jak pisałeś, wpływy te nie powinny być niższe niż 1/6 kwoty przyznanego limitu.

Jeśli podoba ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
IwonaP
Były moderator
Były moderator icon
136
42
04-09-2015
Wiadomość 2 z 3 (5 177 wyświetleń)

Re.: Limit odnawialny a wpływy w wysokości 1/6

Dziękuję!

Super odpowiedź i pozdrawiam!
Odpowiedz
0 Lajków
gienq
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
7
1
07-06-2016
Wiadomość 3 z 3 (5 027 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re.: zablokowany dostep do konta - koniecznosc wizyty w banku?

Dodam tylko - ze po takich rozmowach z konsultantami czuje sie jak traktowany jak idiota - prosze o wyjasnienie lub kontakt.

28-03-2024
Re.: Zablokowany dostep

kuriozum mialem dzis to samo - jak sie skonczyla twoja sytuacja?

28-03-2024
zablokowany dostep do konta - koniecznosc wizyty w banku?

Witam - dziś otrzymalem sms o tresci "wykryslismy podejrzane transakcje dlatego tymczasowo zablokowalismy bankowosc internetowa, skontaktuj sie z infolinia". Po kontakcie z infolinia otrzymalem inform

...

28-03-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy