Odpowiedz

Zwiększenie kwoty kredytu

Witam,

 

Jestem w trakcie budowy domu z własnych środków. Staram się również o kredyt i otrzymałam już wstępną ofertę. Ponieważ przekonałam się już kilka razy, że wiele kosztów może mnie zaskoczyć, zastanawiam się, co można zrobić jeżeli okaże się, że kwota kredytu nie pozwoli mi jednak na ukończenie budowy. Czy jeżeli jest zdolność kredytowa można bez przeszkód wnioskować o dodatkową kwotę? Czy dodatkowa kwota będzie spłacana na takich samych warunkach jak kwota bazowa kredytu?

 

Pozdrawiam

Odpowiedz
0 Lajków
asia001
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
1
0
20-12-2017
Wiadomość 1 z 2 (5 338 wyświetleń)

Re: Zwiększenie kwoty kredytu

Podwyższenie kwoty kredytu możliwe jest tylko dla pierwotnego celu kredytowania pod warunkiem, że inwestycja nie została jeszcze zakończona. Jeśli zabraknie pieniędzy na dokończenie budowy domu (nie został jeszcze oddany do użytku) to można podwyższyć kwotę kredytu. Minimalna kwota to 20 000 zł. Dodatkowa kwota będzie uruchamiana i spłacana na takich samych warunkach jak kwota bazowa kredytu. Koszt przygotowania aneksu do umowy to 200 zł.


*****
Jeśli podoba ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
PatrykW
Były moderator
Były moderator icon
106
34
25-03-2016
Wiadomość 2 z 2 (5 315 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Dwa konta jednego użytkownika, dwa urządzenia

Czy jest możliwość ustawienia aplikacji ing w taki sposób, że mając dwa konta otwarte, mieć z jednego urządzenia podgląd na oba konta, a z drugiego już tylko jedno?

01-08-2021
Uruchomienie drugiej transzy

Witam. Mam pytanie dotyczące rozliczenia pierwszej transzy kredytu hipotecznego na budowę domu oraz wypłaty drugiej transzy. Czy zanim złożę wniosek o uruchomienie kolejnej transzy na portalu ING powi...

01-08-2021
Re: Wpłatomat wciągnął pieniądze...

Proszę, sprawdź czy Twoja reklamacja została już rozpatrzona.

01-08-2021
Najbardziej pomocni użytkownicy