Kredyty hipoteczne

Odpowiedz

Zmniejszenie kwoty kredytu po złożeniu wniosku

Witam, złożyłem wniosek kredytowy na zakup mieszkania na rynku wtórnym. Wartość mieszkania 300 000zł. Kwota własna 100 000 zł. Czyli wnioskowana kwota kredytu 200 000zł. W tej wniosek jest analizowany i czekam na decyzje wstępną.

Jednak  po dalszych negocjacjach z właścicielem nieruchomości udało mi się dodatkowo obniżyć cenę zakupu do 280 000zł. W związku z tym czy według Państwa będzie możliwość zmniejszenia kwoty kredytu już po uzyskaniu decyzji banku co do przyznania kredytu? I tym samym w akcie notarialnym widniałaby rzeczywista niższa kwota zakupu 280 000zł, a nie ta jaką wpisałem początkowo we wniosku kredytowym.

 

Widzę że w Nawigatorze do umów kredytowych ING jest taki zapis w umowie - jednak nie jestem pewien czy dotyczy on powyższej sytuacji:

 

„Ewentualna nadwyżka środków kredytowych” - nadwyżka może wystąpić np. w sytuacji, gdy klient wniesie do dewelopera wyższy wkład własny, niż początkowo zamierzał. Zgodnie z zapisem, klient może z nadwyżki zrezygnować i wtedy kwota kredytu pomniejszy się w
stosunku do przyznanej.

Odpowiedz
0 Lajków
montana222
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
1
0
21-07-2021
Wiadomość 1 z 2 (1 512 wyświetleń)

Re: Zmniejszenie kwoty kredytu po złożeniu wniosku

Skontaktuj się jak najszybciej z doradcą, który obsługuje Twój wniosek. Sprawdzimy jakie mamy jeszcze możliwości. W najgorszej sytuacji konieczne będzie ponowne złożenie wniosku kredytowego.

Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
Odpowiedz
0 Lajków
ŁukaszW
Były moderator
Były moderator icon
699
227
12-10-2015
Wiadomość 2 z 2 (1 443 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
ING pozew cywilny

Witam
Chce pozwać cywilnie ING o bezpodstawne przetwarzanie danych w BIK, konkretnie zapytań, które nie zakończyły się udzieleniem kredytu. Mam już kilka pism przygotowanych przez adwokata, mam dowody ...

24-02-2024
Re: Re.: Wplatomat zatrzymał pieniądze bez księgowania na koncie

Dziękujemy za informację. Przepraszamy za kłopot i  mamy nadzieję, że specjaliści szybko zakończą Twoje zgłoszenie. Tutaj niestety nie mamy wglądu w dane w systemie bankowym.

23-02-2024
Re: Zapytania kredytowe

Już tyle razy zgłaszałem i nic załączyłem wyroki sądów, pisma z innych banków które usunęły wpisy i nic . Wy robicie problem, a może w łapę chcecie żeby to pokasowac ?

23-02-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy