Kredyty hipoteczne

Odpowiedz

Zmiana nazwiska po ślubie - dowód osobisty czy akt małżeństwa

Witam,

Razem z narzeczoną posiadamy kredyt hipoteczny. Niebawem bierzemy ślub, a niedługo po nim będziemy podpisywać akt notarialny przeniesienia własności kredytowanej nieruchomości.

Do podpisania aktu notarialnego wymagane jest Zaświadczenie o udzieleniu kredytu, w którym potrzebujemy by widniało wspólne nazwisko.

Zależy nam na czasie, a akt małżeństwa dostępny jest szybciej niż nowy dowód. Stąd pytanie czy moja przyszła małżonka by zmienić nazwisko w banku potrzebuje nowego dowodu osobistego, czy wystarczy akt małżeństwa? 

Odpowiedz
0 Lajków
Client5918
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
1
0
21-07-2020
Wiadomość 1 z 2 (5 385 wyświetleń)

Re: Zmiana nazwiska po ślubie - dowód osobisty czy akt małżeństwa

@Client5918 Wystarczy tylko akt Emotikon: Szczęśliwy Gdyby miała dowód, oczywiście też byśmy zmienili, ale jeśli jeszcze nie ma, to może być tylko akt małżeństwa. 


***Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
Odpowiedz
0 Lajków
DawidSz
Były moderator
Były moderator icon
225
47
26-11-2018
Wiadomość 2 z 2 (5 285 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Wakacje kredytowe 2024, dochód

Dzień dobry, czy 13stka wliczana jest do dochodu przy obliczaniu RdD? Czy skoro bank nie wizął jej pod uwagę przy liczeniu zdolności kredytowej, teraz też należy ją pominąć ?

27-03-2024
czas oczekiwania na decyzje

co to znaczy 21 od dnia zlozenia kompletu dokumentow czyli czego w przypadku osoby na umowie o prace? pytam sie o ostateczna decyzje etap 6?

27-03-2024
Re: ING nie dba o bezpieczeństwo środków, brak autoryzacji nawet przy przelewach wysokokwotowych

Bezpieczeństwo pieniędzy naszych klientów jest bardzo ważne. Posiadany szereg zabezpieczeń oraz nieustannie pracujemy nad nowymi rozwiązaniami, które są zgodne z najnowszymi standardami bezpieczeństwa

...

27-03-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy