Kredyty hipoteczne

Odpowiedz

Wniosek o kredy hipoteczny na dom w stanie surowym zamkniętym z kosztorysem stanu deweloperskiego.

Witam,

sytuacja wygląda tak: kupujemy od inwestora dom w stanie surowym zamkniętym i mamy kosztorys doprowadzenia domu do staniu deweloperskiego. Mamy podpisaną umowę rezerwacyjną z elementami umowy przedwstępnej - w niej zwarta jest cena stanu surowego zamkniętego i jego termin realizacji na dzień 30 września 2022. Potem doprowadzenie do stanu deweloperskiego min. 6 miesięcy. Płatność według umowy następuje po wykonaniu stanu surowego zamkniętego i przeniesieniu własności. I tu zachodzi pytanie kiedy należy złożyć wniosek o przyznanie kredytu hipotecznego. Czy można zrobić to już teraz po podpisaniu powyższej umowy czy trzeba jeszcze czekać z wnioskiem?

Pozdrawiam

Odpowiedz
0 Lajków
wildzins
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
1
0
23-04-2022
Wiadomość 1 z 2 (1 692 wyświetleń)

Re: Wniosek o kredy hipoteczny na dom w stanie surowym zamkniętym z kosztorysem stanu dewelopersk...

Dziękujemy za zainteresowanie naszą ofertą Emotikon: Szczęśliwy Odpowiedź na Twoje pytanie zależy od tego, czy inwestor jest prywatny czy też jest to deweloper Emotikon: Szczęśliwy 


Jeśli deweloper - to możesz złożyć wniosek już teraz i otrzymasz środki na budowę, na podstawie umowy deweloperskiej. Lub jeśli min. 90% prac jest wykonane, to możemy Ci udzielić środków na nabycie nieruchomości na podstawie umowy przedwstępnej.
 

W sytuacji, gdy inwestor jest prywatny - wtedy albo na moment składania wniosku musi być już odebrany dom. Albo zakup rozpoczętej budowy i dokończenie budowy we własnym zakresie. Jednak po zakupie pozwolenie na budowę musi zostać przeniesione na nowego kredytobiorcę i wtedy możemy wydać środki na dokończenie budowy. 

**
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Moja odpowiedź Ci pomogła? Zaakceptuj ją jako rozwiązanie!
NataliaKr
Moderator
Moderator icon
410
81
18-01-2021
Wiadomość 2 z 2 (1 554 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re: Analiza wniosku kredyt hipoteczny

Witam, składałam wniosek przez Specjalistę w dniu 8 marca 2024. Dosyłaliśmy zaświadczenie w międzyczasie więc do analizy trafił dopiero 22 marca. Na stronie, gdzie można sprawdzać status wniosku widni

...

19-04-2024
Kredyt hipoteczny staż pracy

Hey wszystkim ! jestem od dawna zadowolonym klientem ING - miałem konto firmowe, teraz mam prywatne. Miałem też już jeden kredyt hipoteczny, który bezproblemowo spłaciłem. Chciałbym ubiegać się o nowy

...

19-04-2024
Re.: ING nie dba o bezpieczeństwo środków, brak autoryzacji nawet przy przelewach wysokokwotowych

Klucz U2F służy tylko i wyłącznie do zatwierdzenia logowania.  Nie autoryzuje nim żadnych przelewów.

 

 

I tutaj właśnie mamy problem. Ty musisz wpisywać kod z sms żeby wyszedł przelew. Czyli jest to bez

...

19-04-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy