Kredyty hipoteczne

Odpowiedz

Terminy warunków do spełnienia po uruchomieniu całego kredytu.

Dzień dobry, sytuacja wygląda tak:

Kredyt hipoteczny  - umowa podpisana w kwietniu 2021 r.
Odbiór mieszkania od dewelopera - akt notarialny podpisałem w sierpniu 08.2022.


Planowałem na podstawie terminów wskazanych w bankowości internetowej, że przeprowadzę się do nowego mieszkania, sprzedam stare, spłacę cały kredyt hipoteczny i nie będę musiał składać wniosku o ustanowienie hipoteki, a później o wykreślenie.

Dzisiaj zauważyłem, że daty spełnienia warunków po uruchomieniu kredytu są inne na umowie i inne w bankowości internetowej.

1. Potwierdzenie nabycia prawa do nieruchomości będącej przedmiotem kredytowania w bankowości internetowej do 2023.03.15 (w umowie papierowej 30 dni od podpisania umowy, nie później niż 30.01.2022 r.)

2. Przedstawienie dokumentu, który potwierdza złożenie wniosku o wpis hipoteki w księdze wieczystej do 2023.05.14 (w umowie papierowej 90 dni od podpisania umowy, nie później niż 31.03.2022 r.)

3. Wpisanie hipoteki w księdze wieczystej nieruchomości, która jest zabezpieczeniem kredytu do 2023.08.12 (w umowie papierowej 180 dni od podpisania umowy, nie później niż 29.06.2022 r.)

Które daty są dla mnie obowiązujące, wskazane w umowie, czy wskazane w moje ING ?

Odpowiedz
0 Lajków
Artur1977
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
2
0
05-12-2022
Wiadomość 1 z 3 (2 154 wyświetleń)

Re: Terminy warunków do spełnienia po uruchomieniu całego kredytu.

Niestety, tutaj trudno będzie nam jednoznacznie odpowiedzieć na Twoje pytanie. Proszę skontaktuj się z naszymi specjalistami hipotecznymi (na czacie w Moim ING lub na infolinii - 32 357 00 57). Sprawdzimy wtedy szczegółowo zapisy na Twojej umowie. 


Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
Odpowiedz
0 Lajków
MartynaC
Moderator
Moderator icon
425
93
12-04-2017
Wiadomość 2 z 3 (2 084 wyświetleń)

Re: Terminy warunków do spełnienia po uruchomieniu całego kredytu.

Dziękuję za informację.

Odpowiedz
0 Lajków
Artur1977
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
2
0
05-12-2022
Wiadomość 3 z 3 (2 044 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re: Analiza wniosku kredyt hipoteczny

Witam, składałam wniosek przez Specjalistę w dniu 8 marca 2024. Dosyłaliśmy zaświadczenie w międzyczasie więc do analizy trafił dopiero 22 marca. Na stronie, gdzie można sprawdzać status wniosku widni

...

19-04-2024
Kredyt hipoteczny staż pracy

Hey wszystkim ! jestem od dawna zadowolonym klientem ING - miałem konto firmowe, teraz mam prywatne. Miałem też już jeden kredyt hipoteczny, który bezproblemowo spłaciłem. Chciałbym ubiegać się o nowy

...

19-04-2024
Re.: ING nie dba o bezpieczeństwo środków, brak autoryzacji nawet przy przelewach wysokokwotowych

Klucz U2F służy tylko i wyłącznie do zatwierdzenia logowania.  Nie autoryzuje nim żadnych przelewów.

 

 

I tutaj właśnie mamy problem. Ty musisz wpisywać kod z sms żeby wyszedł przelew. Czyli jest to bez

...

19-04-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy