Kredyty hipoteczne

Odpowiedz

Potwierdzenie spłaty zaobowiązania warunkiem uruchomienia kredytu

Dzień dobry,

Otrzymałam pozytywna decyzję kredytową a jednym z warunków uruchomienia kredytu jest potwierdzenie spłaty pożyczki ratalnej z dnia ....

Otrzymałam takie potwierdzenie z Banku, w którym owe raty miałam.  Na zaświadczeniu jest mój pesel i informacja, iż zobowiązanie wynikające z umowy nr .. z dnia ... zostało uregulowane i z tytułu w/w umowy nie mam żadnych zobowiązań.

Z takim zaświadczeniem udałam się na podpisanie umowy kredytowej do oddziału ING. Tam otrzymałam informację, że dokument nie jest potwierdzeniem spłaty zobowiązania, ponieważ nie ma na nim kwoty zobowiązania. Dodatkowo powinnam te dokument przesłać do weryfikacji za pomocą bankowości internetowej. Tak też zrobiłam. 

W związku z tym, iż nie otrzymałam żadnej informacji zwrotnej, zadzwoniłam na infolinie, gdzie dowiedziałam się, że za weryfikację dokumentu odpowiedzialny jest oddział.

I koło się zamyka.

Kto jest odpowiedzialny za weryfikację takiego dokumentu?

Czy rzeczywiście musi na nim widnieć kwota? (Na taki dokument  z kwotą czeka się 30 dni)

Z góry dziękuje za wyjaśnienia.

Pozdrawiam,

Justyna

 

 

 

Odpowiedz
0 Lajków
JustynaSSS
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
2
0
16-09-2020
Wiadomość 1 z 2 (2 173 wyświetleń)

Re: Potwierdzenie spłaty zaobowiązania warunkiem uruchomienia kredytu

@JustynaSSS Dokumenty potwierdzające spełnienie warunków umownych przesyłasz za pomocą Mojego ING (wybierasz Kredyt hipoteczny - wnioski - potwierdzenie spełnienia warunków umownych ). Wniosek o uruchomienie spisujesz w oddziale banku. Jeśli specjalista odmówił przyjęcia dokumentu i skierował Cię na przesłanie dokumentu do weryfikacji, to tylko w celu uniknięcia nieporozumienia. Kredyt nie zostałby uruchomiony, jeśli potwierdzenie nie spełniało wymagań. 

Odpowiedz
0 Lajków
Użytkownik nie istnieje
Wiadomość 2 z 2 (2 114 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re: Ile lat wstecz ING bierze pod uwagę w ryczałcie?

biorą 2 ostatnie lata + kwartał bieżącego.

 

Martyna, you are useless.

29-03-2024
Re.: zablokowany dostep do konta - koniecznosc wizyty w banku?

A i zapomniałem dopisać, jak będziesz w oddziale to koniecznie na miejscu upewnij się czy odblokowali dostęp. Bo ja się musiałem wracać i wszystko zajęło blisko 2 godziny. 

29-03-2024
Re.: zablokowany dostep do konta - koniecznosc wizyty w banku?

Niestety w ING to częsta praktyka, blokują za byle co, ja i moja rodzina mieliśmy blokady m.in za instalacje aplikacji moje ING po raz pierwszy. Najlepsze, że tłumaczyli się tym, że nastąpiła instalac

...

29-03-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy