Odpowiedz

Kredyt na dom " w rozbudowie"

Witam, potrzebuję informacji na temat udzielenia kredytu.

3 słowa ode mnie:

Chciałem kupić dom z lat 80, który funkcjonował jako parterowy, właściciel w roku 2010 dobudował piętro na co posiadał zgodę UM. Aktualnie na piętrze jest stan surowy zamknięty, powiedzmy z ogrzewaniem, a sama budowa nie została zakończona, ani też odebrana przez nadzór budowlany.
Projekt zawierał ogród zimowy na piętrze, balkony, budowę klatki schodowej itd, których nie wybudowano zgodnie z projektem, tylko poprostu zamknięto bryłę budynku i ocieplono.

Zapłaciłem 2 tyś za projekt zastępczy stworzony na szybko na potrzeby kredytu, który obejmuje aktualny stan budynku, ale nie zawiera np schodów na piętro wewnątrz budynku, na których bardzo mi zależy.
Na ten projekt zastępczy nie był jeszcze złożony wniosek o pozwolenie, ponieważ musiałby o nią wystąpić aktualny właściciel.

Czy składając wniosek na dom w rozbudowie jak wyżej można prosić bank o zmianę projektu piętra, na taki który strikte zwiększy jego wartość ?

Dodam, że w listopadzie dostałem pozytywną decyzję wstępną z ING, ale wniosek był złożony na normalny dom i jeszcze bez operatu.

Z góry dzięki za wszelkie podpowiedzi, dodam tylko że transakcja miała być wiązana i w przyszłym tygodniu sprzedaję mieszkanie (zależy mi bardzo na czasie).
Odpowiedz
0 Lajków
Tomszy2178
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
1
0
17-12-2020
Wiadomość 1 z 2 (1 348 wyświetleń)

Re: Kredyt na dom " w rozbudowie"

[ Edytowane ]

@Tomszy2178 Jeżeli masz u nas decyzję pozytywną, ale w międzyczasie zmienił się projekt budowlany, to proponuję kontakt z osobą z którą składałeś wniosek. Ważne jest to, czy umowa jest już podpisana i czy można do niej zrobić np. aneks z kosztorysem zamiennym. W sprawie nowego projektu powinieneś się udać do projektanta i z takim nowym projektem i pozwoleniem na budowę/przebudowę możesz złożyć nowy wniosek o kredyt.

 

 

Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
Odpowiedz
0 Lajków
DorotaB
Były moderator
Były moderator icon
38
8
11-02-2020
Wiadomość 2 z 2 (1 247 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re: Wyłączenie widoczności danych osobowych po wykonaniu przelewu

Jeśli traktujecie przelew jako dowód księgowy i powołujecie się na art. 21 to trochę wybiórczo:

e)  podpis wystawcy dowodu oraz osoby, której wydano lub od której przyjęto składniki aktywów;

 

Na przelew

...

19-06-2024
Re.: Zaświadczenie Brutto - Netto do kredytu hipotecznego

W opisanej przez Ciebie sytuacji prosimy o kontakt z naszymi doradcami hipotecznymi. Możesz się w tej sprawie umówić na spotkanie https://www.ing.pl/kontakt - Umów spotkanie ze specjalistą.

19-06-2024
Re: Re.: Nowy wygląd Mojego ING

@MiG dziękujemy za Twoją opinię. Przekazałam ją do właściwego działu. 

19-06-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy