Odpowiedz
Highlighted

Kredyt hipoteczny - kilka pytań

Witam,

 

Zastanawiam się nad zakupem mieszkania co wiąże się z kredytem hipotecznym dlatego mam kilka pytań bo na razie jestem całkowicie zielony w tym temacie.

 

Gdzieś czytałem, że po kilku latach można bez prowicji nadpłacać kredyt. Dobrze rozumiem w takim razie, że jeśli minie ten okres to mogę bez żadnych opłat spłacić częśc kredytu i moja rata zmaleje lub okres kredytowania skróci się?

 

Co dzieje się jeśli sytuacja jest odwrotna czyli np. w wyniku straty pracy nie będę w stanie wpłacić raty? Można zawiesić kredyt na okres aż znowu odzyskam płynność finansową czy jakoś inaczej jest to rozwiazane?

Odpowiedz
0 Lajków
unknown
Doradca z ambicjami
Doradca z ambicjami icon
1
0
19-12-2016
Wiadomość 1 z 2 (2 417 wyświetleń)
Highlighted

Re.: Kredyt hipoteczny - kilka pytań

@unknown Od nadpłaty pobieramy prowizję w wysokości 2% od spłaconej przed terminem kwoty. Prowizji nie pobierzemy po upływie 5 lat od daty uruchomienia kredytu. Każda nadpłata obniza pozostający do spłaty kapitał, oznacza to że ponownie przeliczymy Pana kredyt. Okres spłaty pozostaje bez zmian, zmianie ulega wysokość rat kredytu. Może Pan skrócić okres kredytowania przez podpisanie aneksu do umowy. Koszt za jego przygotowanie to 200 zł

Nie mamy w banku tzw. "wakacji kredytowych". Jeżeli pojawiają się utrudnienia w spłacie , mamy odpowiedni dział, który indywidualnie rozpatruje sytuacje każdego klienta., aby udzielić mu niezbędnej pomocy.

Proponujemy kontakt telefoniczny pod numerem 801 222 222 / 32 357 00 65. Nasi specjaliści udzielą Panu szczegółowych odpowiedzi na wszelkie pojawiające się pytania.

Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
ŁukaszW
Moderator
Moderator icon
556
171
12-10-2015
Wiadomość 2 z 2 (2 353 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re.: Aktualne czasy oczekiwania na analizę wniosku

@mateuszp1991 czy otrzymał już Pan decyzję?

19-10-2020
Re.: Aktualne czasy oczekiwania na analizę wniosku

@Czlowiek123 czy otrzymał już Pan odpowiedź z banku?

19-10-2020
Re.: Kredyt hipoteczny okres kredytowania, a wcześniejsza spłata i zwrot odsetek

Dzieki za odpowiedzi. Tomasz wszystko już jest dla mnie jasne i liczysz to prawidłowo, nie wiedziałem, że jest opcja takiego bieżącego przeliczania kredytu na skracanie okresu kredytowania. Obawiałem ...

19-10-2020
Najbardziej pomocni użytkownicy