Odpowiedz

Fundusz wsparcia kredytobiorców

Witam, moja sytuacja wygląda następująco, w 2016 roku wziąłem kredyt hipoteczny na budowę domu jako jedyny kredytobiorca, z żoną przed kredytem miałem rozdzielność majątkową. W 2018 wziąłem drugi kredyt hipoteczny na remont i wykończenie poddasza tego samego domu. Obecnie mam dwoje dzieci, ,mieszkamy razem z żoną. Spełniam kryterium dochodowe aby skorzystać funduszu wsparcia kredytobiorców. Moje pytanie jest czy dochody żony będą się wliczać do moich dochodów jeśli ona nie jest właścicielem przedmiotowego domu i nie przeznacza żadnych środków na spłatę kredytu? oraz czy moje kredyty, raty się sumują i jak jest wypłacana kwota wsparcia, czy uwzględnia sumę tych rat czy może brany jestem pod uwagę tylko jeden kredyt. Pieniądze z kredytu zostały przeznaczone na ten sam cel.
Pozdrawiam
Odpowiedz
0 Lajków
EDM
EDM
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
1
0
14-07-2022
Wiadomość 1 z 2 (1 598 wyświetleń)

Re: Fundusz wsparcia kredytobiorców

Zachęcamy do wypełnienia ankiety na naszej stronie: https://www.ing.pl/kontakt/pomoc-dla-kredytobiorcow/fundusz-wsparcia-kredytobiorcow . Na jej podstawie sprawdzimy czy możesz takie wsparcie uzyskać. 

Dochody Twojej żony będą brane pod uwagę, jako członka gospodarstwa domowego. Wsparcie możesz uzyskać tylko na jeden posiadany kredyt.

**
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Moja odpowiedź Ci pomogła? Zaakceptuj ją jako rozwiązanie!
Odpowiedz
0 Lajków
DominikaW
Moderator
Moderator icon
230
43
11-02-2020
Wiadomość 2 z 2 (1 508 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Rozdzielenie spłaty kredytu na dwa konta

Witam
Dwa lata temu wzięliśmy z narzeczonym kredyt hipoteczny na mieszkanie. Ustaliliśmy że pieniądze pobierane będą z mojego konta. Sytuacja się trochę skomplikowała, on stwierdził że nie będzie mi od...

02-12-2023
Re.: Nowy wygląd Mojego ING

nie bój nie bój, już zaczyna być wykorzystywana na reklamy.

02-12-2023
Re: Zepsuta nowa aplikacja ING

ING, jeśli wydaliście pieniądze na testy, w których ktoś powiedział Wam, że nowy interfejs jest lepszy od starego, to koncertowo wyrzuciliście pieniądze w błoto. 

02-12-2023
Najbardziej pomocni użytkownicy