Kredyty hipoteczne

Odpowiedz

Czas oczekiwania na decyzję wstępną

Dzień dobry,
Wniosek został wprowadzony 5.11, w 2 etap wszedł 13.11. Kiedy mogę spodziewać się wstępnej decyzji?
Odpowiedz
0 Lajków
Monika4
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
3
0
01-12-2020
Wiadomość 1 z 11 (6 157 wyświetleń)

Re.: Czas oczekiwania na decyzję wstępną

[ Edytowane ]

@Monika4, na tą chwilę są analizowane wnioski z 5 listopada, zatem gdzieś za około tydzień dział kredytowy zacznie analizować wnioski z 13 listopada. Gdy Twój wniosek zacznie być analizowany to w ciągu 14-18 dni roboczych otrzymasz decyzję wstępną. Oczywiście są czasy szacunkowe na podstawie tych podawanych przez bank: https://www.ing.pl/partner/hipoteka/proces-kredytowy 

 

Najlepiej uzbroić się w cierpliwość, gdyż z uwagi na dużą ilość wniosków kredytowych w okresie jesiennej promocji wydłużył się czas analizy wstępnej.

 

Jeśli wniosek składałaś u pośrednika kredytowego to u niego możesz uzyskać więcej szczegółów, ewentualnie to pośrednik będzie Cie informował o wyniku analizy i zmianie statusu na kolejny etap. Jeśli kredyt załatwiałaś bezpośrednio w banku to status wniosku sprawdzisz korzystając z tego linka: https://forms.ingbank.pl/statuswniosku/  - numer swojego wniosku uzyskasz kontaktując się z pośrednikiem lub infolinią.

 

 

Odpowiedz
0 Lajków
m365
Zaprawiony analityk III
Zaprawiony analityk III icon
185
84
18-04-2020
Wiadomość 2 z 11 (6 144 wyświetleń)

Re.: Czas oczekiwania na decyzję wstępną

Niezły bajzel tam mają bo my składaliśmy 27.10
Do analizy wszedł 3.11
Mija 19 dzień roboczy, według tego co piszą na stronie już dawno powinna być u nas decyzja wstępna a nie ma.

Także powodzenia bo ja już tracę cierpliwość
Odpowiedz
0 Lajków
Aidulakxdd
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
13
0
26-11-2020
Wiadomość 3 z 11 (6 140 wyświetleń)

Re.: Czas oczekiwania na decyzję wstępną

@Aidulakxdd, podawane czasy przez bank są publikowane na stronie dla Partnerów banku, a nie klientów indywidualnych i są to czasy szacunkowe, aby pomóc pośrednikom/partnerom sprawdzić czasy procedowania wniosków. W przypadku pytań skontaktuj się z pośrednikiem kredytowym jeśli za pomocą niego składany był wniosek lub zadzwoń na infolinię, gdzie być może uzyskasz więcej informacji.

 

Dodam, że wniosek wnioskowi nie jest równy i złożenie wniosku bez operatu vs z operatem będzie ciut więcej sprawdzany w analizie wstępnej, gdyż wtedy być może będzie mogła zapaść już finalna decyzja. To samo dotyczy źródeł zatrudnienia i weryfikacji innych informacji więc każdy przypadek należy rozpartywać indywidualnie. Jedyne co można zrobić to oszacować sobie czas procedowania swojego wniosku na podstawie źródeł podawanych na forum. Tu nikt z nas (wliczając w to Moderatorów) nie ma podglądu do systemu banku ING więc cudów tu nie zdziałamy Emotikon: Mrugający

Odpowiedz
0 Lajków
m365
Zaprawiony analityk III
Zaprawiony analityk III icon
185
84
18-04-2020
Wiadomość 4 z 11 (6 126 wyświetleń)

Re.: Czas oczekiwania na decyzję wstępną

Jestem niepocieszona ;(
Odpowiedz
0 Lajków
Aidulakxdd
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
13
0
26-11-2020
Wiadomość 5 z 11 (6 106 wyświetleń)

Re.: Czas oczekiwania na decyzję wstępną

Nie dziwię się że tracisz cierpliwość. Ja czekam od 6.11 i mam już dosc
Odpowiedz
0 Lajków
karola130
Zaprawiony analityk I
Zaprawiony analityk I icon
79
7
13-11-2020
Wiadomość 6 z 11 (6 085 wyświetleń)

Re.: Czas oczekiwania na decyzję wstępną

Dziś pozytywna decyzja ostateczna! Whoho
johnmakaron
Doradca z ambicjami II
Doradca z ambicjami II icon
33
12
12-11-2020
Wiadomość 7 z 11 (6 027 wyświetleń)

Re.: Czas oczekiwania na decyzję wstępną

[ Edytowane ]

@m365Mi się wydaje że to nie tak... dziś są wydawane decyzje dla wniosków które zmieniły status na "analiza dokumentów" 5 listopada (czyli wtedy "zaczęły" być analizowane). Tak jest napisane na stronie, Informacje wstępne wydajemy dla wniosków, których status zmienił się na "analiza dokumentów" w dniu:
5/6 listopad. 

A 14-18 dni to jest OBECNY czas który należy sobie dodać od dnia kiedy status Ci się zmieni na Analiza dokumentów. W tym przypadku zmienił się 13 listopada, skoro dziś analizują 5/6, to obstawiałbym 8,9 grudnia, o ile nie będzie żadnych obsów, czyli za ok 6 dni roboczych. Oczywiście może się to troche rozwlec ale raczej nie na 14-18 dni. 

arster
Doradca z ambicjami II
Doradca z ambicjami II icon
25
5
13-11-2020
Wiadomość 8 z 11 (6 003 wyświetleń)

Re.: Czas oczekiwania na decyzję wstępną

[ Edytowane ]

@arster, dzięki za info w sprawie kalkulacji dni. Ciekawe jak obecnie osoby mają wydawane decyzje.

Odpowiedz
0 Lajków
m365
Zaprawiony analityk III
Zaprawiony analityk III icon
185
84
18-04-2020
Wiadomość 9 z 11 (5 939 wyświetleń)

Re.: Czas oczekiwania na decyzję wstępną

U nas też w końcu decyzja wstępna, na szczęście pozytywna. Czekaliśmy 19 dni roboczych od momentu wejścia w fazę analizy. Razem 35 dni od momentu złożenia wniosku. Mam nadzieję, że teraz pójdzie już z górki. Emotikon: Mrugający
Odpowiedz
0 Lajków
Aidulakxdd
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
13
0
26-11-2020
Wiadomość 10 z 11 (5 921 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re: Kredyt hipoteczny staż pracy

Szanowna Pani Magdaleno, to nie jest odpowiedź na moje pytanie - wszystko w odpowiedzi znam ponieważ sprawnie poruszam się po aplikacji oraz opisach kredytów. Pracownicy na infolinii nie wiedzą jak ro

...

20-04-2024
Re: Wpłatomat Planet Cash pobrał gotówkę ale nie zaksięgował.

Wyśle prośbę o przyspieszenie rozpatrzenia Twojego zgłoszenia do odpowiedniego działu. 

20-04-2024
Re: Kredyt hipoteczny staż pracy

Cześć,
miło mi, że masz pozytywne doświadczenia związane z naszym bankiem Emotikon: Szczęśliwy 

Ofertą kredytów hipotecznych zajmują się nasi eksperci hipoteczni w placówkach banku.

Na kontakt z naszym specjalistą możesz

...

20-04-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy