Kredyty hipoteczne

Odpowiedz

Czas oczekiwania na decyzję banku

[ Edytowane ]

Wniosek złożony 26 marca.
Czas rozpatrywania wniosku na każdym etapie wydłużony maksymalnie. Do granic zdrowego rozsądku.

Np. mam informację "Wygląda na to, że mamy już wszystko. Podejmujemy decyzję." po czym nikt nie zabiera się za ten wniosek przez ponad miesiąc.
Gdy ktoś po niego sięga - przychodzi informacja, że jakieś dokumenty się "przeterminowały".
W ten sposób dosyłałam do banku już zaświadczenie o dochodach, 3 miesiące KPiR (tyle trwa weryfikacja wniosku, że aż trzy pełne miesiące działalności musiałam "dorzucić"), potwierdzenia otrzymywania 800+ (dosyłane już dwukrotnie! bo może doszło mi jakieś nowe dziecko!).

Decyzja wstępna na koniec maja obwarowana mnóstwem wymagań.
Wszystkie spełnione 7 czerwca. I znów się zaczęło: uaktualnienie dokumentów.
Czekam do dziś dnia na decyzję ostateczną.

Tragedia.
W tym czasie można stracić mnóstwo pieniędzy, zarezerwowany dom lub mieszkanie.

Dodam tylko, że w tym czasie bank już trzykrotnie składał zapytanie do BIK!

KNF każde podejmować decyzję w ciągu 21 dni, ale bank ING nic sobie z tego nie robi. 21 dzień roboczy to czas gdy zerkają na plik przeterminowanych dokumentów. Każą sobie podpisać oświadczenie że dopiero tego tego dnia mają komplet dokumentów (chociaż już wcześniej mieli wszystko) i proces oczekiwania zaczyna się od początku.

Miałam umowę przedwstępną której termin upłynął.
Bank i Wasi analitycy powinni ponosić za to odpowiedzialność i potężne kary.

26 marca - 9 lipca i wciąż brak ostatecznej decyzji, a każdy "brakujący" dokument dostarczany jest bez zbędnej zwłoki.

 

 

Odpowiedz
0 Lajków
Julia83
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
2
0
08-07-2024
Wiadomość 1 z 3 (919 wyświetleń)

Re.: Czas oczekiwania na decyzję banku

Rozumiemy, że ta sytuacja nie jest komfortowa. Jednak każdy wniosek rozpatrywany jest indywidualnie. Jeśli masz pytania dotyczące statusu swojego wniosku i czasu jego rozpatrzenia, skontaktuj się z doradcą, z którym go składałaś.

Mamy nadzieję, że już niedługo otrzymasz decyzję pozytywną.


-----------------
Moja odpowiedź Ci pomogła? Zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
Jeśli chcesz szybciej uzyskać odpowiedź, zachęcamy Cię do kontaktu na czacie w Moim ING lub skorzystania z Wirtualnego Asystenta.
Odpowiedz
0 Lajków
NataliaKr
Moderator
Moderator icon
429
82
18-01-2021
Wiadomość 2 z 3 (805 wyświetleń)

Re.: Czas oczekiwania na decyzję banku

Dzień dobry, mierzymy się dokładnie z tym samym problemem...

Wniosek złożony 2 miesiące temu, wszystkie dokumenty złożone prawidłowo, a ze strony banku nadal brak decyzji.

Odpowiedź "sytuacja nie jest komfortowa" i "każdy wniosek jest rozpatrywany indywidualnie" to spore niedopowiedzenia.

Czekaliśmy ponad miesiąc na decyzję wstępną, ponad dwa tygodnie zanim rzeczoznawca zrobił wycenę nieruchomości (której de facto po ponad tygodniu nadal nie otrzymaliśmy), nadal nie otrzymaliśmy z banku żadnej decyzji. W tym czasie musieliśmy odnowić umowę przedwstępną z właścicielem, co naraziło nas na kolejne koszty. Nie mówiąc o tym, że właściciel już się niecierpliwi, ponieważ się wyprowadza i też ma swoje terminy domknięcia transakcji.

Z innych banków dostaliśmy decyzje po 2 tygodniach (!) tutaj jedynie trzyma nas fakt niższej raty ale cierpliwość ma swoje granice.
Odpowiedz
0 Lajków
Oliwia111
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
1
0
11-07-2024
Wiadomość 3 z 3 (714 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Zawieszona DG, wypowiedzenie umowy konta

Sytuacja wygląda następująco: jakieś 3 miesiące temu dostałem komunikat w systemie transakcyjnym ING z żądaniem złożenia wyjaśnień, w jakim celu korzystam z karty kredytowej wydanej do rachunku bieżąc

...

31-07-2024
Dyspozycja na wypadek śmierci

Jeśli ktoś chce wydać dyspozycję wypłaty środków z konta swoim wnukom, to czy musi brać ze sobą jakieś konkretne dokumenty dotyczące pokrewieństwa, czy wystarczy swój dokument tożsamości i oświadczeni

...

30-07-2024
Re.: Brak możliwości założenia konta metodą przez selfie

Jeśli jeszcze nie udało się Wam otworzyć u nas konta na selfie, to proszę, zaktualizujcie aplikację do najnowszej wersji 4.15.3 i spróbujcie ponownie. Dajcie znać, czy po aktualizacji proces otwarcia

...

30-07-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy