Odpowiedz
MarOff88
Doradca z ambicjami II
Doradca z ambicjami II icon
15
8
15-12-2015
Wiadomość 1 z 2 (10 382 wyświetleń)

Re.: Banki przejmą nasze lokaty ?

Ja bym się tak bardzo nie martwił. 

1) ta furtka może objąć tylko środki powyżej 100 tys. EUR.

2) w stosunku do wczesniejszych regulacji w sumie niewiele się zmienia. Wcześniej w przypadku upadłości banku wszytsko ponad 100k EUR z automatu przepadało i mogło ewentualnie wrócić do klientów w toku postepowania upadłościowego. Teraz to daje furtkę do zabrania części środków ponad 100k EUR przed upadłością co ochroni mniejszych "ciułaczy" i może pomoże zapobiec tej upadłości. 

Generalnie to są wszystko kosmetyczne zmiany. Gdyby tylko upadł nawet jeden duży bank w PL (np. Getin) to mogłoby pociągnąć za sobą pozostałe a państwo (BFG) miałyby olbrzymi problem żeby zwrócić chociażby te 100k EUR. Miejmy nadzieję, że nigdy tego scenariusza nie będziemy przerabiać (SKBank to pikuś w porównaniu np. z Getinem).

Alternatywą są akcje i fundusze albo rozbicie oszczędności na kilka banków. Ciekawostka: gwarancja BFG liczy się do 100k EUR dla każdego banku z osobna. Czyli jak będziemy mieli 90k EUR w Getinie i 90k w ING to w przypadku upadłości obydwu BFG musi nam zwrócić całe 180k (a nie tylko 100k). Taki tip dla bogatych Emotikon: Szczęśliwy

Pozdrawiam,

 

Believe
Pracuję w ING
Pracuję w ING icon
4
6
15-01-2016
Wiadomość 2 z 2 (9 978 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re: Ile lat wstecz ING bierze pod uwagę w ryczałcie?

biorą 2 ostatnie lata + kwartał bieżącego.

 

Martyna, you are useless.

29-03-2024
Re.: zablokowany dostep do konta - koniecznosc wizyty w banku?

A i zapomniałem dopisać, jak będziesz w oddziale to koniecznie na miejscu upewnij się czy odblokowali dostęp. Bo ja się musiałem wracać i wszystko zajęło blisko 2 godziny. 

29-03-2024
Re.: zablokowany dostep do konta - koniecznosc wizyty w banku?

Niestety w ING to częsta praktyka, blokują za byle co, ja i moja rodzina mieliśmy blokady m.in za instalacje aplikacji moje ING po raz pierwszy. Najlepsze, że tłumaczyli się tym, że nastąpiła instalac

...

29-03-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy