Odpowiedz
MarOff88
Doradca z ambicjami II
Doradca z ambicjami II icon
15
8
15-12-2015
Wiadomość 1 z 2 (11 911 wyświetleń)

Re.: Banki przejmą nasze lokaty ?

Ja bym się tak bardzo nie martwił. 

1) ta furtka może objąć tylko środki powyżej 100 tys. EUR.

2) w stosunku do wczesniejszych regulacji w sumie niewiele się zmienia. Wcześniej w przypadku upadłości banku wszytsko ponad 100k EUR z automatu przepadało i mogło ewentualnie wrócić do klientów w toku postepowania upadłościowego. Teraz to daje furtkę do zabrania części środków ponad 100k EUR przed upadłością co ochroni mniejszych "ciułaczy" i może pomoże zapobiec tej upadłości. 

Generalnie to są wszystko kosmetyczne zmiany. Gdyby tylko upadł nawet jeden duży bank w PL (np. Getin) to mogłoby pociągnąć za sobą pozostałe a państwo (BFG) miałyby olbrzymi problem żeby zwrócić chociażby te 100k EUR. Miejmy nadzieję, że nigdy tego scenariusza nie będziemy przerabiać (SKBank to pikuś w porównaniu np. z Getinem).

Alternatywą są akcje i fundusze albo rozbicie oszczędności na kilka banków. Ciekawostka: gwarancja BFG liczy się do 100k EUR dla każdego banku z osobna. Czyli jak będziemy mieli 90k EUR w Getinie i 90k w ING to w przypadku upadłości obydwu BFG musi nam zwrócić całe 180k (a nie tylko 100k). Taki tip dla bogatych Emotikon: Szczęśliwy

Pozdrawiam,

 

Believe
Pracuję w ING
Pracuję w ING icon
4
6
15-01-2016
Wiadomość 2 z 2 (11 507 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re: Re.: Tragiczna jakość obsługi

Specjaliści w placówkach mogą prowadzić także rozmowy telefoniczne lub wideo z klientami. Dlatego nie zawsze klienci są widoczni w placówce, a są obsługiwani. Może być sytuacja, że specjaliści mają ko

...

15-06-2026
naliczani odsetek OKO Bonus

Witam

Mam pytanie w kwestii sposobu naliczani odsetek w Otwartym Koncie Oszczędnościowym Bonus. Czy w przypadku wypłaty części środków na 2-3 dni, stracę naliczanie promocyjnych odsetek tylko na ten ok

...

15-06-2026
Re: Odbiorcy przelewu na telefon blik

Lista z blika się nie aktualizuje i jest rozbieżna z listą kontaktów, mimo ,że przelewam na telefon blik za każdym razem wpisuję ręcznie telefon i imię odbiorcy.

15-06-2026
Najbardziej pomocni użytkownicy