Odpowiedz

Konto walutowe za granicą

Posiadam konto walutowe w euro oraz kartę do tego rachunku, czy będąc np. w Londynie mogę płacić, bądż wypłacać z tej karty? Jeśli tak, to czy są jakieś dodatkowe opłaty za transakcje za granicą?

Pozdrawiam.

Kaela
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
2
1
04-02-2016
Wiadomość 1 z 4 (9 740 wyświetleń)

Re.: Konto walutowe za granicą

[ Edytowane ]

Kartę do rachunku walutowego posiada jedynie konto w euro. Do konta w funtach brytyjskich nie ma karty. Nie musisz jednak posiadać specjalnego konta by móc korzystać za granicą. Co do samej karty w euro - czy będzie opłacalna dla Ciebie płatność w funtach kartą w euro? Wystarczy Ci konto w złotówkach, a wszystkie operacje wykonane poza granicami kraju i w innej walucie będą automatycznie przewalutowane na złotówki. Pamiętaj o wcześniejszym odpowiednim ustawieniu limitów transakcyjnych na operacje za granicą. Prowizje są różne, i zależą od tego czy płacisz, czy wybierasz gotówkę. Sprawdzisz je tutaj: http://www.ingbank.pl/_fileserver/item/1000192

Odpowiedz
0 Lajków
GrzegorzG
Pracuję w ING
Pracuję w ING icon
78
13
30-01-2016
Wiadomość 2 z 4 (9 727 wyświetleń)

Re.: Konto walutowe za granicą

Przepraszam, ale mam problem ze zrozumieniem następującej kwestii " Przewalutowanie transakcji bezgotówkowej dokonanej w walucie innej niż waluta rachunku - Visa zbliżeniowa 3% od transakcji, a Maestro w EUR - nie dotyczy". Czy w takim wypadku "nie dotyczy" oznacza, że nie mogę płacić Maestro w UK? Czy nie pobiorą mi prowizji od przewalutowania transakcji?
 
Odpowiedz
0 Lajków
Kaela
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
2
1
04-02-2016
Wiadomość 3 z 4 (9 713 wyświetleń)

Re.: Konto walutowe za granicą

Oznacza to, że nie pobierzemy prowizji od takiej transakcji.

Odpowiedz
0 Lajków
LeszekP
Były moderator
Były moderator icon
20
5
12-10-2015
Wiadomość 4 z 4 (9 612 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re: Zapętlony reset aplikacji. Dźwięk powiadomienia

Witaj,
chciałabym pomóc, ale przez Społeczność nie mogę potwierdzić Twoich danych. Jest to ogólny kontakt. Do wyjaśnienia tej sytuacji będzie potrzebne zgłoszenie techniczne. Możemy je przyjąć podczas

...

18-04-2024
Re: ubezpieczenie nieruchomości

Przez Społeczność nie mogę sprawdzić Twojej sytuacji. Jest to ogólny kontakt. Proszę, napisz do nas na czacie w Moim ING od poniedziałku do piątku od 8:00 do 18:00. Specjaliści hipoteczni sprawdzą syt

...

18-04-2024
Re: Zeskanuj i zapłać

Szkoda, byłaby to bardzo przydatna funkcja.

Niestety, ale "Zapłać rachunek ze zdjęcia lub pliku", to zupełnie inna funkcja, zupełnie nieprzydatna dla klienta indywidualnego, który przy kasie w sklepie

...

18-04-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy