Konkursy

Odpowiedz
Highlighted

Konkurs Biznes Górą

Dzień dobry,w tym wątku chciałbym podziękować organizatorom konkursu Biznes górą za otrzymaną nagrodę, którą była kamera Gopro Hero 4 Session.Chciałbym również przekazać swoje uwagi. 

W następnych konkursach prosiłbym lepiej zorganizować kwestię opłacania podatku i nie przerzucania go na laureata. 

W moim przypadku jest to 18% od deklarowanej (nieco zawyżonej) przez organizatora wartości 950pln czyli 171pln. Kamera to zeszłoroczny model i szczerze mówiąc jakbym doczytał regulamin (punkt o podatku) to głęboko bym się zastanowił nad wzięciem w nim udziału. Kamera nie jest mi szczególnie potrzebna i już aktualnie służy jako wypełniacz szuflady.

Należy również jasno podkreślić, że po opłaceniu podatku wartość wygranej zdecydowanie spada.


Szczerze współczuję laureatom nagrody I stopnia, którą był voucher LOT Travel o wartości 4000pln za który nie dość, że muszą zapłacić ~720pln podatku to jeszcze muszą go wykorzystać do 31.08.2017. Jeżeli już ktoś zaplanował i opłacił sobie wakacje to zmuszony będzie szukać jakiejś dodatkowej destynacji. Kwota podatku do zapłacenia może i nie jest wysoka, ale w mojej ocenie mocno zaburza poczucie wygranej.

 

Pozostaje duży niesmak i zły obraz banku ING. 

Pozdrawiam

Rafał
 

 

 

 

Odpowiedz
0 Lajków
Rafał
Doradca z ambicjami
Doradca z ambicjami icon
2
0
12-12-2016
Wiadomość 1 z 4 (13 079 wyświetleń)
Highlighted

Re.: Konkurs Biznes Górą

Dziękuję za uwagi. Są dla nas bardzo ważne. Przekażę je do jednostki, która zajmuje się organizacją konkursów.


-------------

Jeśli podoba ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.

Odpowiedz
0 Lajków
MonikaC
Guru finansów
Guru finansów icon
507
102
04-09-2015
Wiadomość 2 z 4 (13 022 wyświetleń)
Highlighted

Re.: Konkurs Biznes Górą

@Rafał W przypadku laureatów z grupy I i II wygrana w tym konkursie stanowi przychód z działalności gospodarczej. A to wiąże się z koniecznością samodzielnego odprowadzenia przez tych uczestników podatku dochodowego - zgodnie z obowiązującym prawem podatkowym.
Nawet jeśli ustaniwialibyśmy dodatkową nagrodę na pokrycie podatku, to i ona musiałaby zostać opodatkowana (w przypadku osób prowadzących działalność gospodarczą).

-----------------
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
Odpowiedz
0 Lajków
AgnieszkaBin
Moderator
Moderator icon
604
148
04-09-2015
Wiadomość 3 z 4 (12 961 wyświetleń)
Highlighted

Re.: Konkurs Biznes Górą

Dzień dobry,

 

wystarczyło zrobić zapis, że osoby z grupy I i II będą musiały zapłacić symboliczną "złotówkę" i wystawić takim osobom FV na w/w kwotę od której to zapłacili by podatek. 

 

Dodatkowo nie wierzę, że organizator zapłacił za te kamery 950 pln. Patrząć na ceneo są już po 900pln. Biorąc po uwagę, że to jest zeszło roczny model importer pewnie sprzedał je w okolicach 500pln od których to organizator odliczył sobie VAT i podatek.  

Podana wartość jest maksymalną wartością rynkową, aby uatrakcyjnić konkurs. Niestety dla osób prowadzących DG zawyżanie wartości = większy podatek.

 

Przepraszam, ale zirytowł mnie fakt konieczności zapłacenia podatku za przedmiot, który niekoniecznie jest mi potrzebny. Bo jakbym miał teraz kupić kamerkę to pewnie kupił bym nieco droższy, ale nowy, lepszy model Hero. 

 

Mimo wszystko dziękuję za wygraną, bo jakby nie patrzeć jakaś korzyść jest. Niemniej jednak niesmak pozostał, bo ten konkurs z podatkiem to takie trochę uszczęśliwianie na siłę. 

 

pozdrawiam

Rafał

 

Odpowiedz
0 Lajków
Rafał
Doradca z ambicjami
Doradca z ambicjami icon
2
0
12-12-2016
Wiadomość 4 z 4 (12 854 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re.: Giełda - stosunek dochodu do straty - jak rozlicza to za dany rok Dział Maklerski Ing?

Dziękuję za odpowiedź.

 

UWAGA - potrzebuje 100% pewności w tej kwestii, bo mam akurat analogiczną sytuacje na rachunku - musze mieć pewność, że moja logika jest prawidłowa.

 

Ogólny mechanizm jest mi zna

...

22-10-2020
Re: Re.: Spłata całkowita pożyczki

@emifaf1085 Jeżeli w okresie od 11 września 2019 r. spłaciłeś pożyczkę przed terminem i za jej udzielenie została pobrana prowizja to prowizję zwrócimy proporcjonalnie do rzeczywistego okresu spłaty.

...

22-10-2020
Re: Kredyt konsolidacyjny, Kierowca ciężarówki

@misiek06453 Zdolność kredytową ustalimy po złożeniu wniosku, dlatego zapraszamy do złożenia go w wygodny dla Ciebie sposób: w Moim ING, przez telefon lub w oddziale. Jeżeli masz umowę o pracę i wynag

...

22-10-2020