Konkursy

Odpowiedz

Konkurs Biznes Górą

Dzień dobry,w tym wątku chciałbym podziękować organizatorom konkursu Biznes górą za otrzymaną nagrodę, którą była kamera Gopro Hero 4 Session.Chciałbym również przekazać swoje uwagi. 

W następnych konkursach prosiłbym lepiej zorganizować kwestię opłacania podatku i nie przerzucania go na laureata. 

W moim przypadku jest to 18% od deklarowanej (nieco zawyżonej) przez organizatora wartości 950pln czyli 171pln. Kamera to zeszłoroczny model i szczerze mówiąc jakbym doczytał regulamin (punkt o podatku) to głęboko bym się zastanowił nad wzięciem w nim udziału. Kamera nie jest mi szczególnie potrzebna i już aktualnie służy jako wypełniacz szuflady.

Należy również jasno podkreślić, że po opłaceniu podatku wartość wygranej zdecydowanie spada.


Szczerze współczuję laureatom nagrody I stopnia, którą był voucher LOT Travel o wartości 4000pln za który nie dość, że muszą zapłacić ~720pln podatku to jeszcze muszą go wykorzystać do 31.08.2017. Jeżeli już ktoś zaplanował i opłacił sobie wakacje to zmuszony będzie szukać jakiejś dodatkowej destynacji. Kwota podatku do zapłacenia może i nie jest wysoka, ale w mojej ocenie mocno zaburza poczucie wygranej.

 

Pozostaje duży niesmak i zły obraz banku ING. 

Pozdrawiam

Rafał
 

 

 

 

Odpowiedz
0 Lajków
Rafał
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
2
0
12-12-2016
Wiadomość 1 z 4 (18 047 wyświetleń)

Re.: Konkurs Biznes Górą

Dziękuję za uwagi. Są dla nas bardzo ważne. Przekażę je do jednostki, która zajmuje się organizacją konkursów.


-------------

Jeśli podoba ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.

Odpowiedz
0 Lajków
MonikaC
Moderator
Moderator icon
626
119
04-09-2015
Wiadomość 2 z 4 (17 990 wyświetleń)

Re.: Konkurs Biznes Górą

@Rafał W przypadku laureatów z grupy I i II wygrana w tym konkursie stanowi przychód z działalności gospodarczej. A to wiąże się z koniecznością samodzielnego odprowadzenia przez tych uczestników podatku dochodowego - zgodnie z obowiązującym prawem podatkowym.
Nawet jeśli ustaniwialibyśmy dodatkową nagrodę na pokrycie podatku, to i ona musiałaby zostać opodatkowana (w przypadku osób prowadzących działalność gospodarczą).

-----------------
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
Odpowiedz
0 Lajków
AgnieszkaBin
Moderator
Moderator icon
769
171
04-09-2015
Wiadomość 3 z 4 (17 928 wyświetleń)

Re.: Konkurs Biznes Górą

Dzień dobry,

 

wystarczyło zrobić zapis, że osoby z grupy I i II będą musiały zapłacić symboliczną "złotówkę" i wystawić takim osobom FV na w/w kwotę od której to zapłacili by podatek. 

 

Dodatkowo nie wierzę, że organizator zapłacił za te kamery 950 pln. Patrząć na ceneo są już po 900pln. Biorąc po uwagę, że to jest zeszło roczny model importer pewnie sprzedał je w okolicach 500pln od których to organizator odliczył sobie VAT i podatek.  

Podana wartość jest maksymalną wartością rynkową, aby uatrakcyjnić konkurs. Niestety dla osób prowadzących DG zawyżanie wartości = większy podatek.

 

Przepraszam, ale zirytowł mnie fakt konieczności zapłacenia podatku za przedmiot, który niekoniecznie jest mi potrzebny. Bo jakbym miał teraz kupić kamerkę to pewnie kupił bym nieco droższy, ale nowy, lepszy model Hero. 

 

Mimo wszystko dziękuję za wygraną, bo jakby nie patrzeć jakaś korzyść jest. Niemniej jednak niesmak pozostał, bo ten konkurs z podatkiem to takie trochę uszczęśliwianie na siłę. 

 

pozdrawiam

Rafał

 

Odpowiedz
0 Lajków
Rafał
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
2
0
12-12-2016
Wiadomość 4 z 4 (17 821 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re: Zwrot kosztów z nadpłaconego kredytu

Nasze ubezpieczenie przy kredycie hipotecznym pobierane jest w stałych miesięcznych składkach. Po wcześniejszej spłacie kredytu, automatycznie wypowiadamy również umowę dotyczącą ubezpieczenia i kolej

...

27-02-2024
Wpłatomat nie wydał pieniędzy

Dotyczy zgłoszenie nr 119257/022024

w dniu 26.02.2024 po godz. 20 dokonywałem wpłaty gotówki we wpłatomacie PNET4708, ul. Władysława Broniewieskiego, 44-217 Rybnik

 

Podczas liczenia pieniędzy przez bank

...

27-02-2024
Re: Re.: Nowy wygląd Mojego ING

Podpisuje się rękami i nogami pod powyższymi dwoma postami...

27-02-2024