Jak inwestować

Odpowiedz

Problem z zakupem akcji na koniec sesji

Dzień dobry
Mam problem jak w temacie. Jak złożyć zlecenie przed zamknięciem sesji lub rozpoczęciem (jakie parametry należy wybrać i kiedy to zrobić), żeby zostało ono wykonane. Już kilka razy próbowałem coś kupić na dogrywce i moje zlecenie albo ma status na giełdzie albo jest odrzucone z informacją: niewłaściwy limit, popraw zlecenie. Dodam, że wybieram najlepsza ofertę z maklera podczas dogrywki lub próbuję kupić klikając najlepszą ofertę w fazie przed zamknięciem.
Co zrobić żeby transakcja doszła do skutku?
Dziękuję serdecznie za pomoc
pozdrawiam
Łukasz

Odpowiedz
0 Lajków
kulluk
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
2
0
06-05-2020
Wiadomość 1 z 4 (5 287 wyświetleń)

Re.: Problem z zakupem akcji na koniec sesji

Sesje masz podzieloną na kilka faz i w każdej fazie są inne zasady:

8:30 - 9:00 - przed otwarciem. zbierane są zlecenia i czekają na realizację na otwarciu

9:00 - otwarcie. realizują się te zlecenia, które mogą. tzn krzyżują się ceną kupno i sprzedaż

9:00 - 16:50 - notowania ciągłe - transakcje na bieżąco jeśli masz odpowiednią cenę np. z oferty

16:50 - 17:00 - przed zamknięciem. zlecenia przyjmowane, ale realizowane na zamknięciu

17:00 - zamknięcie. realizują się te zlecenia, które mogą. tzn krzyżują się ceną kupno i sprzedaż

17:00 - 17:05 dogrywka. realizują się tylko zlecenia z ceny zamknięcia lub ostatniej transakcji w ciągu dnia. jeśli nawet jest oferta ale z inną kwotą niż cena zamknięcia to giełda odrzuci zlecenie. Nie możesz złożyć PKC, PCR tylko limit z ostatnią ceną. dogrywka to trochę dziwna faza sesji :-)

Odpowiedz
0 Lajków
DarekN
Pracuję w ING
Pracuję w ING icon
159
63
30-10-2015
Wiadomość 2 z 4 (5 233 wyświetleń)

Re.: Problem z zakupem akcji na koniec sesji

[ Edytowane ]

Dziękuję za odpowiedź. Czyli, na otwarciu jednym słowem należy zagrać "w ciemno" , a na zamknięciu ustawić cenę kupna/sprzedaży po ostatniej cenie transakcji z ciągłej sesji żeby mieć większe prawdopodobieństwo zakupu? 
Na otwarciu PCR i PKC moża śmiało składać?
No i ważność zlecenia - czy wtedy wybierać ważne na fixing/zamknięcie?
pozdrawiam serdecznie
Łukasz

Odpowiedz
0 Lajków
kulluk
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
2
0
06-05-2020
Wiadomość 3 z 4 (5 221 wyświetleń)

Re.: Problem z zakupem akcji na koniec sesji

Otwarcie/ zamknięcie to jest moment. Nie wiesz jaki dokładnie będzie kurs na otwarciu/zamknięciu. Możesz obserwować jakie zlecenia wpływają i jak kształtuje się teoretyczny kurs otwarcia. 

PKC i PCR nie składasz na otwarciu/zamknięciu tylko przed otwarciem/zamknięciem.

Ważność na fixing/zamknięcie - ja bym unikał. Cały czas zlecenie jest uśpione i wchodzi tylko na zamknięcie lub fixing (tu może być równoważenie w trakcie sesji i wtedy wejdzie).

Handel n dogrywce to musisz pilnować co jest i wtedy składasz zlecenie.

Generalnie jak chcesz kupić to kupuj. Czasem nie warto się "czaić z ceną".

 

Mam nadzieję, że wyjaśniłem co nieco. Jak coś to zadzwoń na naszą infolinię maklerską. Łatwiej opowiedzieć niż pisać.

Odpowiedz
0 Lajków
DarekN
Pracuję w ING
Pracuję w ING icon
159
63
30-10-2015
Wiadomość 4 z 4 (5 195 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re.: zablokowany dostep do konta - koniecznosc wizyty w banku?

Dodam tylko - ze po takich rozmowach z konsultantami czuje sie jak traktowany jak idiota - prosze o wyjasnienie lub kontakt.

28-03-2024
Re.: Zablokowany dostep

kuriozum mialem dzis to samo - jak sie skonczyla twoja sytuacja?

28-03-2024
zablokowany dostep do konta - koniecznosc wizyty w banku?

Witam - dziś otrzymalem sms o tresci "wykryslismy podejrzane transakcje dlatego tymczasowo zablokowalismy bankowosc internetowa, skontaktuj sie z infolinia". Po kontakcie z infolinia otrzymalem inform

...

28-03-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy